Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

S.Žoltoka vidusskola Dārzciemā

Latvija un Rīga nu jau vairāk nekā divdesmit gadus ir slavena ne tikai ar Dziesmu svētkiem, jūgendstila arhitektūru un savu tīro vidi. Latvija un Rīga ir slavena arī ar hokeju, hokejistiem un, pats galvenais, arī saviem hokeja līdzjutējiem.

Hokejs, mūsu vadošie hokejisti un šīs ledus spēles noteikumi nav sveši teju ikkatram, kurš kaut nedaudz interesējas par sportu vai sportiskām aktivitātēm. Bet pat tiem, kas ar sportu nav tuvākajos draugos, nebūs svešs Sergeja Žoltoka, viena no slavenākajiem mūsu hokejistiem, vārds. Tieši viņa vārdā nosaukta Dārzciema pazīstamākā mācību iestāde – Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskola. Skola ar specializētu sporta novirzienu, skola, kuru absolvējušas tādas sporta izcilības kā Sandis Ozoliņš, Artūrs Irbe, Rodrigo Laviņš, Grigorijs Panteļējevs.

Taču šis stāsts nav par Sergeja Žoltoka vidusskolas izcilniekiem un vēstures lappusēm. Šis stāsts ir par iespējām. Izglītības iespējām Dārzciema ģimeņu bērniem. Skolas izglītības piedāvājums ir izcils – latviešu, krievu un angļu valodas apguve jau no pirmās klases, četras modernas izglītības programmas, lielisks tehnoloģiskais nodrošinājums un profesionāli sagatavoti pedagogi. Sportošanas iespējām lieliskajā skolas sporta bāzē gan bērniem, gan pieaugušajiem. Stāsts ir par Lielo Hokeju un hokeju ikvienam. Sporta zāles, sporta komplekss un viena no modernākajām Rīgas ledus hallēm ļauj šeit gūt pirmās zināšanas un iemaņas gan nākamajiem profesionāļiem sportā, jo tieši šī nozare ir skolas specializācija, gan nodrošināt veselīgu un fiziskām aktivitātēm bagātīgu ikdienu Dārzciema iedzīvotājiem un ģimenēm.

- Sergeja Žoltoka vidusskolas absolvents Aleksandrs Macijevskis par savu dzīvesvietu izvēlējies NCC attīstīto projektu Upeņu ielā, galvenokārt lieliskās lokācijas dēļ. Bijušais Latvijas hokeja izlases uzbrucējs, viens no pazīstamākajiem mūsu valsts hokejistiem Aleksandrs Macijevskis Latvijas hokeja izlases sastāvā piedalījies 2002. gada olimpiskajās spēlēs Soltleiksitijā (ASV) un deviņos pasaules čempionātos. Vairāk nekā 20 gadus Aleksandrs spēlējis dažādos Dānijas, Somijas, Norvēģijas klubos, bijis arī Dānijas un Latvijas hokeja čempions. Pašlaik 40 gadus vecais Aleksandrs Macijevskis spēlē Latvijas hokeja līgas kluba HK Kurbads sastāvā, joprojām esot viens no rezultatīvākajiem nacionālā čempionāta spēlētājiem.

„Es pats esmu mācījies Sergeja Žoltoka vidusskolā, turklāt vienīgais no savas klases arī absolvējot skolu. Nevar noliegt, ka mācības un treniņi bija ļoti nopietni un sarežģīti, tāpēc ne visi, kas mācības uzsākuši, tās arī spēj pabeigt. Pati skola, mācību un treniņu vide, infrastruktūra ir ļoti sakārtota un, protams, piemērota hokejam. Un tā tam, nenoliedzami, arī jābūt. Papildus treniņiem notika arī ierastās stundas, līdz ar to slodze gan mācībās, gan hokeja treniņos bija pamatīga. kādreiz iespējas nodarboties ar hokeju bija krietni ierobežotākas. Un šobrīd situācija noteikti ir uzlabojusies. Palūkosimies, piemēram, uz hokeja hallēm – kādreiz to bija krietni mazāk. Tāpat šobrīd būtībā plūcam augļus tam darbam, kas notiek ar bērniem tajā pašā Sergeja Žoltoka vidusskolā – ir jūtama atdeve no treneriem un hokejistiem.”