Active lifestyleamusement2apartment2Architecturearrow-downPage 1Group 3arrow22arrow2arrow2attachbike2blocks2bonavapinbonavapin-in-availablebus2cafecalendar2check2close2collapse2CollapseCommon facilitiesGroup 2CloseGood SVG BlackOK SVG BlackPoor SVG BlackVery good SVG BlackVery poor SVG Blackamusement2Culture EntertainmentShapedocument2document_blankdoublearrowarrow2arrow2arrow22Eat Drinkemail2expand2external_link2Family friendlyfavourite2filter2Getting thereGreen solutionsgrocery_store2grocerystoreShapeHealthcareheart_activeHeart filled SVG Blackheart_inactiveholiday_cottage2Shapehospital2house2mypagespin_distanceicon-unit-v2like2list2Local servicesbonava logotype primarybonava logotype secondarybonava logotype_symbolMaintenance SVG BlackMap-pinminus2minus2mobile2parkNature activitiesnature_trails2Neighbourhood storyclose - kopiaparking2pdf2plot2plus2Group 2external_link2preschool2restaurant2row_house2schools2Schoolssearch2semi_detached2settings2Shoppinglocal_services2Social lifestyleSpecial featuregymtapTools SVG BlackGroup 2tube2user2

Gleznainas ainavas un dzīvā daba – Ķengaraga Daugavas krasts

Rīta saule, kas apmirdz Daugavas rāmi plūstošos ūdeņus, gleznainās ainavas viņpus upei, klusums un putnu dziesmas.

Tas ir gluži kā romantiskā filmā par kādu tūristu iecienītu un ļaužu nepārpildītu kūrortu kaut kur tālās zemēs.Taču patiesībā romantika, dabas un cilvēka simbioze ir iespējama tepat Ķengaragā – nenoliedzami, vienā no skaistākajiem un dabas ainavām bagātākajiem Rīgas rajoniem. Modernā un sakārtotā Daugavas krasta promenāde, kas vijas cauri Ķengaragam pulcina šeit gan rīdziniekus, gan galvaspilsētas viesus. Promenāde ir skaista jebkurā gadalaikā vai diennakts stundā – saullēkts un saulrieta laiks, vasara ar putnu dziesmām un ziema ar skaistiem ledus klātās Daugavas skatiem.

Skaistie Daugavas līcīši un upes loki šeit pulcē daudzas jo daudzas ūdensputnu sugas. Daudzu ķengaragiešu un arī citu Rīgas apkaimju iedzīvotāju iecienīta vieta ir Ķengaraga putnu tornis, jo no turienes gan pavasarī, gan vasarā, gan rudenī visā krāšņumā iespējams vērot ūdensputnu dzīvi. Acīgākie putnu vērotāji ziņo, ka šeit iespējams sastapt pat līdz 100 putnu sugām. Atliek tikai bruņoties ar pacietību un vērot dzīvās dabas līdzāspastāvēšanu modernam un komfortablam lielpilsētas rajonam. Daudzu ķengaragiešu iecienīta nodarbe ir ziemeļu gulbju vērošana, bet bērniem īpaši iepaticies šos graciozos putnus barot.

Ķengaraga promenāde, Daugavas ainavas, putnu ceļš un Ķengaraga putnu tornis – lūk, lietas, ar kurām var lepoties katrs, kas par savu dzīvesvietu izvēlējies Ķengaragu. Būt pilsētā un vienlaikus baudīt mūžīgās Daugavas rāmo plūdumu, dzīvot dabiskā un sakārtotā vidē, kur modernais un steidzīgais satiekas ar mieru un klusumu, kur vienkopus ir pilsēta un daba, ne tikai netraucējot, bet papildinot viens otru.