Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Gleznainas ainavas un dzīvā daba – Ķengaraga Daugavas krasts

Rīta saule, kas apmirdz Daugavas rāmi plūstošos ūdeņus, gleznainās ainavas viņpus upei, klusums un putnu dziesmas.

Tas ir gluži kā romantiskā filmā par kādu tūristu iecienītu un ļaužu nepārpildītu kūrortu kaut kur tālās zemēs.Taču patiesībā romantika, dabas un cilvēka simbioze ir iespējama tepat Ķengaragā – nenoliedzami, vienā no skaistākajiem un dabas ainavām bagātākajiem Rīgas rajoniem. Modernā un sakārtotā Daugavas krasta promenāde, kas vijas cauri Ķengaragam pulcina šeit gan rīdziniekus, gan galvaspilsētas viesus. Promenāde ir skaista jebkurā gadalaikā vai diennakts stundā – saullēkts un saulrieta laiks, vasara ar putnu dziesmām un ziema ar skaistiem ledus klātās Daugavas skatiem.

Skaistie Daugavas līcīši un upes loki šeit pulcē daudzas jo daudzas ūdensputnu sugas. Daudzu ķengaragiešu un arī citu Rīgas apkaimju iedzīvotāju iecienīta vieta ir Ķengaraga putnu tornis, jo no turienes gan pavasarī, gan vasarā, gan rudenī visā krāšņumā iespējams vērot ūdensputnu dzīvi. Acīgākie putnu vērotāji ziņo, ka šeit iespējams sastapt pat līdz 100 putnu sugām. Atliek tikai bruņoties ar pacietību un vērot dzīvās dabas līdzāspastāvēšanu modernam un komfortablam lielpilsētas rajonam. Daudzu ķengaragiešu iecienīta nodarbe ir ziemeļu gulbju vērošana, bet bērniem īpaši iepaticies šos graciozos putnus barot.

Ķengaraga promenāde, Daugavas ainavas, putnu ceļš un Ķengaraga putnu tornis – lūk, lietas, ar kurām var lepoties katrs, kas par savu dzīvesvietu izvēlējies Ķengaragu. Būt pilsētā un vienlaikus baudīt mūžīgās Daugavas rāmo plūdumu, dzīvot dabiskā un sakārtotā vidē, kur modernais un steidzīgais satiekas ar mieru un klusumu, kur vienkopus ir pilsēta un daba, ne tikai netraucējot, bet papildinot viens otru.