Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Apkaimes rosīgais centrs – Ķengaraga tirgus

Visā Eiropā zināmā Rīgas Centrāltirgus mazais brālis Ķengaraga tirgus ir noteikti dēvējams par rajona sirdi

Nesteidzīga kafijas malkošana, zaļie lapu salāti un spēcinošs veselības kokteilis īpašos svētku brīžos un ikdienā. Svaigi produkti – sezonas dārzeņi un augļi, Latvijas zemnieku gardie piena un gaļas darinājumi un, protams, eksotiskas ziedu variācijas visdažādāko krāsu kombinācijās – Ķengaraga tirgus ir visu mikrorajona iedzīvotāju iecienīts galamērķis. Vieta, kur sastapt kā draugus, tā arī saplānot nedēļas ēdienkarti, ieraudzīt tirgotāju rosību un būt notikumu epicentrā. Ķengaraga apkaime ir kļuvusi par zaļi domājošo rīdzinieku dzīvesvietu. Un liels nopelns tajā ir tieši Ķengaraga tirgum, kuru iecienījuši kā bērni, tā arī vecāki, izvēloties ekoloģiskus produktus no ļoti plašā tirgotāju sortimenta.

 

Ķengaraga veiksmes stāstu veido situācija, ka apkaimes komercaktivtātes un pakalpojumi nav koncentrēti tikai dažās vietās, bet gan vienmērīgi visā rajonā. Tādējādi apkaimes iedzīvotājiem tiek nodrošināta vienmērīgāka pakalpojumu un tirdzniecības objektu pieejamība, samazinot potenciālo nepieciešamību pēc pārvietošanās ar privāto autotransportu apkaimes robežās.

Ķengaraga tirgus ziedu pārdevēja Vija šajā rajonā dzīvo jau 22 gadus, bet pašas uzsāktais mazais bizness – ziedu veikaliņš – ir viņas sapņa piepildījums. Sapni par savu mazo un arī skaisto veikaliņu viņai palīdzējis īstenot vīrs. Vija rajonā saskata tikai pozitīvo, jo viņas dzīves filozofija ir smaidīt, tādējādi rosinot pozitīvo arī līdzcilvēkos, darbs ir viņas hobijs, kā pati atzīst, tad tieši darbā viņai izdodas sastapt lieliskus cilvēkus, kuri iedrošina turpināt arvien uzlabot piedāvājumu un turpināt darbu pie veikaliņa labiekārtošanas.

„Ziedu veikaliņa izveidošana bija spontāna ideja, tas tomēr ir bizness āprus Rīgas centra, līdz ar to ir ļoti daudzibet“, taču Ķengarags tagad ir kļuvis iecienīts ne tikai mikrorajona iedzīvotājiem, bet ļoti daudziem rīdziniekiem, turklāt regulāra un laba sabiedriskā transporta kustība ērti savieno manu rajonu ar centru un citām Rīgas vietām, tādēļ man bija skaidrs, ka ideja izdosies. Ķengarags tomēr nav tikai rajons, šeit ierodas arī tie, kuri dodas ārpus Rīgas uz attālajām Latvijas pilsētām. Esmu pārliecināta, ka arī nākotnē šeit būs vairāk jaunu cilvēku, jo beidzot ir sakārtota rajona infrastruktūra, ir pat izveidots savs veloceļš. Ķengaraga rajons ir unikāls ar savu daudzveidību un iespējām, nav mazsvarīga arī pakalpojumu pieejamība vienuviet.“