Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Atrašanās vieta

Purvciems

Dinamisks pilsētas ritms soļa attālumā no mežiem un pļavām

Apskatīt mājas
Apraksts

Dinamisks pilsētas ritms soļa attālumā no mežiem un pļavām

Purvciems ir viena no pieprasītākajām Rīgas apkaimēm – atrodoties Vidzemes priekšpilsētā, tas robežojas ar Grīziņkalna, Teikas, Mežciema, Dreiliņu, Pļavnieku un Dārzciema apkaimēm. Purvciema robežas iezīmē Brīvības gatve, Biķernieku, A. Deglava, Ulbrokas ielas, kā arī dzelzceļa līnija. Lai gan līdz ar Rīgas attīstību vēsturiski veidojies kā guļamrajons un tādēļ apkaimes raksturīgā apbūve pārsvarā ir daudzstāvu dzīvojāmās mājas un privātmāju ciemati, mūsdienās Purvciemu kā darbības vietu izvēlas arī vairāki vietēja un globāla līmeņa uzņēmumi.

Purvciems uzskatāms par ļoti zaļu Rīgas apkaimi. Tas vēsturiski veidojies ap Hausmaņa purvu, kuram apkārt bijušas pļavas, ganības un mežaini apgabali. Daļēji šis vēsturiskais zaļums saglabājies arī līdz mūsdienām – apkaimes iedzīvotājus ik dienas priecē Biķernieku mežs un nesen atklātais plašais Purvciema parks. Papildu pievilcību Purvciemam piešķir atrašanās vieta, ko īpaši novērtē jaunās ģimenes – pilsētas robeža atrodas vien pāris maģistrāļu attālumā, ļaujot ātri, ērti un bez sastrēgumiem nokļūt zaļumos.

Purvciema platība ir 5017 km2, turklāt tā ir arī apkaime ar vislielāko iemītnieku blīvumu – 2018. gadā Purvciemā dzīvoja teju 60 tūkstoši iedzīvotāju, kas ir vairāk nekā ceturtajai lielākajai Latvijas pilsētai.

Attēli
Par apkaimi
  • Kā nokļūt

    Stirnu iela savieno divas centrālās Purvciema ielas – Ieriķu ielu un Dzelzavas ielu. Šeit viegli nokļūt ar 18., 11., 13.,17. un 23. trolejbusu, vai izmantojot autobusus (5., 48., 49.) vai 246. un 270. minibusu.

  • Atpūta un sports

    Stirnu ielas apkārtnē atrodas sporta klubs “F1”, “Ladyfitness” un citi, kā arī tenisa klubs ENRI. Aktīvās atpūtas cienītāji noteikti novērtēs arī iespēju doties brīvdienu izbraucienā pa veloceliņu Centrs-Berģu kalns vai pavadīt laiku jaunatvērtajā Purvciema parkā. Iedzīvotāji iecienījuši arī Stirnu ielā esošo LIDO restorānu.

  • Skolas un bērnudārzi

    Stirnu ielas apkārtnē ir vairāki bērnudārzi - Rīgas 182. pirmsskolas izglītības iestāde, 154., 243., 233., un 106., pirmsskolas izglītības iestāde. Kā arī jums nebūs jāsatraucas par to, kā nogādāt savu bērnu uz skolu, jo tepat tuvumā ir tik daudz skolu - Rīgas 64. vidusskola, Rīgas 74. vidusskola, Rīgas 60. vidusskola, Rīgas Itas Kozakēvičas poļu vidusskola, Rīgas 85. vidusskola, Rīgas Klasiskā ģimnāzija, Rīgas 93. vidusskola, Rīgas 84. vidusskola un Rīgas 80. vidusskola.

Pieturpunkti
10
skolas
6
Aktīvās atpūtas vietas
1
Purvciema tirgus ar svaigiem produktiem
15
min attālumā lielveikals Domina

Purvciems

Pārdošanā/Nodots ekspluatācijā
Plānošanā/Iepriekšpārdošana
Izpārdots