Active lifestyleamusement2apartment2Architecturearrow-downPage 1Group 3arrow22arrow2arrow2attachbike2blocks2bus2cafecalendar2check2close2collapse2CollapseCommon facilitiesGroup 2CloseGood SVG BlackOK SVG BlackPoor SVG BlackVery good SVG BlackVery poor SVG Blackamusement2Culture EntertainmentShapedocument2document_blankdoublearrowarrow2arrow2arrow22Eat Drinkemail2expand2external_link2Family friendlyfavourite2filter2Getting thereGreen solutionsgrocery_store2grocerystoreShapeHealthcareheart_activeHeart filled SVG Blackheart_inactiveholiday_cottage2Shapehospital2house2mypagespin_distanceicon-unit-v2like2list2Local servicesbonava logotype primarybonava logotype secondarybonava logotype_symbolMaintenance SVG BlackMap-pinminus2minus2mobile2parkNature activitiesnature_trails2Neighbourhood storyclose - kopiaparking2pdf2plot2plus2Group 2external_link2preschool2restaurant2row_house2schools2Schoolssearch2semi_detached2settings2Shoppinglocal_services2Social lifestyleSpecial featuregymtapTools SVG BlackGroup 2tube2user2

Ziepniekkalns

ziepniekkalns_area_web2.jpg

Seno muižu mantojums un mūsdienu arhitektūra vienuviet

Ziepniekkalns, kas ir Rīgas apkaime ar vislielāko iedzīvotāju skaitu, vēsturiski izveidojies no divām savstarpēji diezgan neatkarīgām daļām, kuras skaidrības labad tā arī tiek dēvētas par veco un par jauno Ziepniekkalnu. Šis rajons ir īpašs ar savu nedaudz apbružāto vidi, kurai košas krāsas un mūsdienīgus akcentus piešķir pēdējo gadu laikā uzceltās dzīvojamās mājas un to sakoptā apkārtne, radot vietu ar īpašu noskaņu un auru. Turklāt ērtu satiksmi ar pilsētas centru un citiem kaimiņu rajoniem nodrošina leģendārais 10. tramvajs, vairākas autobusu un trolejbusu līnijas.

Par apkaimi

Veco Ziepniekkalnu vislabāk raksturo agrāko Pierīgas muižiņu atstātais mantojums, kas saglabājies lepnajos vietvārdos un vecajos muižu parkos ar tajos atrodamajiem dižkokiem, nelielās privātmājas un laucinieciskie ielu nosaukumi. Jaunais Ziepniekkalns, kas ar padomju laiku mikrorajoniem tipisko blokmāju apbūvi un pilsētvides plānojumu galvenokārt koncentrējas ap Ozolciema ielu, Valdeķu ielu un Vienības gatvi, izveidojās pagājušā gadsimta 80-tajos gados. Par vecā Ziepniekkalna centru var uzskatīt Ēbeļmuižas parku, kura tuvumā pēdējos gados uzbūvēti un skaisti iekārtoti vairāki jauni dzīvokļu projekti, tajā skaitā arī mūsu mājas Putnu ielā 31. Pastaigājoties pa tuvējo apkaimi, ir diezgan viegli iztēloties, kā agrākos laikos te pļavās ganījās govis un zirgu pajūgos uz tirgu Rīgā ieradās jelgavnieki. Par lauciniecisko dzīvesveidu vēl tagad liecina apkaimes ielu nosaukumi – Mālu iela, Kāļu iela, Kartupeļu iela.

Dzīvesvietas fakti

1
sens parks
9
dižozoli Ēbeļmuižas parkā
6
Senās muižas
4
sabiedriskā transporta maršruti
7
bērnudārzi UN SKOLAS
1
liels iepirkšanās centrs

Par apkaimi

Ziepniekkalns