Dabiskums mierīgas mājas atmosfēras radīšanai

Nekā lieka – vairāk vietas cilvēkiem, sarunām, ērtai kopā būšanai un dzīvošanai.

Arvien biežāk mūsdienu straujajā dzīves ritmā mājas kļūst par vietu, kur vairāk par visu vēlamies atpūsties un būt kopā ar tuviem cilvēkiem.  Tieši tāpēc mūsdienās dzīvokļa un mājas interjers kļūst arvien vienkāršāks, funkcionālāks un minimalistikāks. 

Ērtas mēbeles, pārdomāts interjera plānojums ir      pirmais, par ko jādomā, lai radītu miera ostu mājās.  Nākamais ir izmantotie materiāli un krāsas. Ja jums  nav skaidri zināmas lietas, kas padara jūs mierīgu un  laimīgu – dzeltenas pienenes, vēss dzēriens brūnā  māla krūzē, raupjas vilnas zeķes, basas kājas pieskariens koka grīdai, tad jāņem talkā savas maņas – redze un tauste. Paļaušanās uz savām sajūtām noderēs, izvēloties interjera krāsas vai priekšmetus.

Bet, ja piedāvājuma daudzveidība mulsina, tad der atcerēties, ka esam no dabas nākuši un tieši no dabas materiāliem veidotās lietas rada siltuma un komforta sajūtu. Tas pats attiecas uz krāsām. Un, lai arī dabā sastopamas visas krāsas, tieši zaļais un brūnais ir visizplatītākās krāsas dabiskā Latvijas vidē.

Dabīgi zaļais ir mūžīgā dzīvības spēka simbols, nomierinošs un atjaunojošs tonis, kas remdina satrauktu prātu un stimulē radošumu. Latvijas zemes tumši brūnais noderēs stabilitātes un pamatīguma radīšanai, bet priežu stumbru sarkanīgi brūnais – dāsnumam, dzīvespriekam.

Nekas nerada labāku sajūtu kā īsts un dabīgs materiāls. Savukārt tekstīlijas būs tās, kas ienesīs patīkamu sajūtu interjerā. Tās netieši ietekmē mūsu zemapziņu un, iedarbojoties caur mūsu maņām, veido mājas komfortu, rada drošības sajūtu un mājīguma atmosfēru.