Dāvanu saiņošana

Oriģināli veidi, kā viegli un skaisti iesaiņot svētku dāvanas

Svētki tuvojas straujiem soļiem, bet jāpaspēj vēl tik daudz – uzpost namu, sarūpēt mielastu un sagādāt dāvanas, kā arī glīti tās iesaiņot, jo detaļām reizēm ir tikpat būtiska (ja ne pat būtiskāka) nozīme kā lielajām lietām, jo tās rada svētku noskaņu un emocijas. Protams, laika taupības nolūkos vienmēr var izlīdzēties ar gataviem veikalos nopērkamajiem dāvanu maisiņiem un ietinamajiem papīriem, taču, liekot lietā pavisam nedaudz izdomas, var itin viegli un ātri iesaiņojumā pārvērst saimniecībā jau esošas lietas, bet dāvanas saņēmējam sagādāt dubultu prieku – jo nekas tā nesilda sirdi kā apziņa, ka ir ieguldītas rūpes, laiks, enerģija un domas.

Furošiki metode

Furošiki (furoshiki) ir tradicionāls japāņu paņēmiens dāvanu iesaiņošanai. Radies tālajā 8. gadsimtā, sākotnēji furošiki tika izmantots mantu transportēšanai un uzglabāšanai, taču ar laiku tas ieguva krietni vien estētiskākas kvalitātes un to sāka pielietot dāvanu noformēšanai. Ar metodi furošiki var iesaiņot jebko – kastītes, pudeles, grāmatas, apģērbu un arī apaļus priekšmetus. Vienīgais nosacījums – audumam ir jābūt kvadrātveida. Ietīšanai var izmantot, piemēram, sadāvinātas, bet saimniecībā nevajadzīgas spilvendrānas, krāsainus auduma atgriezumus (tos uz svara pavisam lēti iespējams iegādāties arī audumu veikalos), nevajadzīgus aizkarus utt. Mezglu skaits un lielums atkarīgs no fantāzijas un pirkstu veiklības. Turklāt šī metode ir ne tikai oriģināla un acis piesaistoša, bet arī videi draudzīga, jo audumu var izmantot atkārtoti.

Alternatīva aploksnēm un standarta tarai

Ja dāvināt paredzēts, piemēram, naudu, teātra, kino vai koncerta biļetes vai rotaslietas, tad ierasto aplokšņu un samta kastīšu vietā rodams ne mazums krietni vien oriģinālāku variantu. Piemēram, zelta ķēdīti vai pērļu auskariņus var ielikt valrieksta čaumalās un aizlīmēt (tikai ne ar superlīmi, būs pagrūti pie dāvanas tikt pēc tam klāt), pārsiet ar greznu lentīti un pievienot miniatūru kartīti ar saņēmēja vārdu. Savukārt koncerta biļetes lieliski iederēsies attiecīgā mūziķa kompaktdiska vāciņos. Ja vēl vāciņu attēls ir paša radīts – vispār ideāli!

Apgleznots papīrs

Šis paņēmiens īpaši patiks bērniem, jo tādējādi iespējams gan saturīgi un radoši pavadīt laiku kopā ar vecākiem, gan sagādāt ietinamo materiālu svētku dāvanām. Viss, kas nepieciešams, – ūdenskrāsas, dažāda izmēra otas un papīrs. Var gleznot gan uz speciālā ūdenskrāsām paredzētā papīra, kas nopērkams kancelejas preču veikalos, gan uz baltu tapešu loksnēm, gan uz piegrieztņu papīra. Vienīgais noteikums ir tāds, ka nav nekādu noteikumu – jāļauj brīva vaļa fantāzijai, pludinot kopā savas krāsas un emocijas. Turklāt nedrīkst aizmirst arī bērnu dārzā iemācīto metodi, proti, zem ūdenskrāsām ar vaska krītiņiem ko uzzīmēt vai uzrakstīt novēlējumu dāvanas saņēmējam.

Eko papīrs

Dabai draudzīgs un oriģināls iesaiņojamais materiāls ir otrreiz pārstrādātais papīrs dabīgos toņos – no brūna līdz pelēkam. Šajā gadījumā iesaiņojuma galvenais akcents būs tieši papildelementi, kādi izvēlēti papīra izdaiļošanai. Eko papīram lieliski piestāv dažādi “radniecīgi” materiāli – džuta, papīra auklas, smalka drāts, uz kuras savērt, piemēram, saplīsušas bižutērijas pērlītes vai pogas, kanēļa standziņas, kaltētu apelsīnu šķēlītes, skujkoku zariņus, čiekurus utt. Ar brūnas krāsas eko papīru īpaši eleganti izskatīsies zelta vai sarkanas krāsas atlasa lentes.

Makulatūra

Gana savdabīgu efektu ar minimāliem līdzekļiem var panākt, ja ierastā dāvanu papīra vietā izmanto makulatūru, proti, vecus žurnālus, avīzes un pat no laika zoba cietušu grāmatu lapas, bet vēl neparastāk izskatīsies nošu lapās vai vecās kartēs iesaiņotas veltes. Turklāt šis paņēmiens ir ļoti pateicīgs personalizēšanai. Piemēram, Ziemassvētku dāvanas iesaiņot Ziemassvētku dziesmu notīs (populārākās var atrast arī internetā un izdrukāt), mīļākā aktiera fotogrāfijā, smaržu kastīti ietīt krāsainā glancētā žurnāla lapā, bet avīzes lapā ar flomāsteru izcelt dāvanas saņēmēja vārda burtus. Nedaudz radošuma padarīs svētku gaidīšanu un svinēšanu sirsnīgāku!