Idejas garderobes telpai

Atsevišķa garderobe ir lieliska iespēja efektīvi izmantot dzīvojamo telpu

Garderobe ir lielisks veids, kā organizēt drēbju un mantu uzglabāšanu dzīvoklī

Dažādas glabāšanas sistēmas ļauj sekmīgi organizēt pat vismazāko telpu, atbrīvojot vairāk vietas aktivitātēm mājoklī.

Saprātīga organizācija

Pat vismazākajā garderobes telpā ir iespējams izveidot ērtu un ietilpīgu glabāšanas sistēmu. Piemērota izmēra funkcionālās konstrukcijas ir iespējams iegādāties vai nu gatavas, vai arī izgatavot pēc pasūtījuma. Sezonas apģērbu un liela izmēra priekšmetu (spilvenu, segu, koferu) glabāšanai atbilstošākā vieta būs anteresols. Lai ērti piekļūtu augšējos plauktos izvietotajām lietām, vislabāk izmantot pārvietojamu krēslu, kāpnes vai iebūvētas kāpnes – plauktus. Acu augstumā izvietotajos stieņos, atvilktnēs un atvērtajos plauktos uzglabājiet bieži izmantojamu apģērbu, savukārt apakšējā daļā izvietojiet kastes un plauktus apavu un citu aksesuāru uzglabāšanai. Aprīkojot arī brīvās vertikālās virsmas un durvis ar āķīšiem, cilpiņām, pakaramajiem, varēsiet ērti uzglabāt dažādus sīkus aksesuārus – šalles, siksnas, lakatus, somiņas un citus.

Sistēmiska pieeja

Jebkuras garderobes iekārtojuma pamatideja ir ērta un viegli pārskatāma uzglabāšana. Līdztekus izvietojumam zonās, vieglai un ērtai lietu atrašanai noderēs caurspīdīgas kastes, uzlīmes ar kastēs esošo lietu sarakstu, marķējums uz apavu kastēm. Sīku priekšmetu glabāšanai paredzētās atvilktnes ieteicams aprīkot ar atsevišķi nopērkamiem sadalītājiem, iegūstot organizētu aksesuāru glabātuvi. Tādējādi laiks vajadzīgā priekšmeta atrašanai samazināsies līdz minimumam.

Ventilācija

Brīva gaisa cirkulācija garderobē, ja vien uzglabāšanai neizmantojat vakuuma iepakojumus, ir nepieciešama, lai apģērbs saglabātos svaigs un būtu uzreiz izmantojams valkāšanai. Svaigu un patīkamu apģērba aromātu izdosies saglabāt ilgāk, ja garderobē izvietosiet speciāli šim nolūkam paredzētos aromātiskos smaržu maisiņus.

Apgaismojums

Garderobes telpai jābūt gaišai un labi pārskatāmai jebkurā diennakts laikā, tāpēc neaizmirstiet par piemērotu apgaismojumu. Garderobei piemērotākas būs halogēnās lampas, kuru gaisma ir vistuvākā dienasgaismai. Atsevišķs apgaismojums vairākos līmeņos un noteiktos garderobes punktos palīdzēs vieglāk atrast nepieciešamo, bet spogulis, bez kura nevarēs iztikt neviena garderobe, atvieglos apģērba izvēli tās valkātajam.