Dodiet jaunu dzīvi vecajām lietām

Dodiet jaunu dzīvi vecajām lietām

Ne velti ir teiciens – viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Un tā patiešām ir - to lieliski varam novērot sezonas karstākajos jaunumos modes industrijā, kur dažādu aizgājušo gadu desmitu stili mēdz no jauna uzmirdzēt atkal un atkal. Taču vēl šī teiciena būtību lieliski raksturo kāda interesanta skandināvu interjera tendence, par kuru šoreiz vēlamies pastāstīt un varbūt pat iedvesmot “jauninājumiem” jūsu mājoklī.

Skandināvi un baltās sienas

Lai arī vairumam cilvēku šķiet, ka skandināvu interjers nozīmē baltas sienas un minimālismu telpas iekārtojumā, kā arī visos tajā ietvertajos elementos, tomēr patiesībā šis dizaina virziens sev nes līdzi daudzas īpašas iezīmes. Viena no tām ir vintage priekšmetu izmantošana interjerā, tos veiksmīgi kombinējot ar visu moderno. Jaunu un vintage priekšmetu savienojums un to klātbūtne lieliski paspilgtina interjera oriģinalitāti. Savukārt tieši tās vecās un ar laiku pārbaudītās lietas vislabāk atspoguļo mājas saimnieka raksturu un gaumi.

 

Unikalitāte bez liekiem tēriņiem

Skandināvi, kas ir zināmi ar to, ka atbalsta ekoloģisku un saprātīgu patēriņu, uz šo tendenci nu jau saņēmuši arī daudz plašāku atsaucību. Pirmkārt, jo tas ir praktiski - nav nepieciešams pirkt jaunas lietas, ja jūs varat efektīvi izmantot vecās, tādējādi ietaupot resursus un savu naudu. Otrkārt, tas ļauj dažādot jūsu interjeru un tuvināties jūsu sapņu mājokļa iekārtojumam. Kur vēl labāka iespēja papildināt savu mājvietu ar ko tādu, ko pie sava kaimiņa vai radinieku dzīvokļos noteikti nesastapsiet!

Smeļamies idejas

Kādā antikvariātā atrasta stāvlampa no sešdesmitajiem gadiem, senlaicīgs šūpuļkrēsls vai vecs plašu atskaņotājs lieliski iederēsies starp mūsdienīgām mēbelēm un, ievelkot otru elpu, atkal kļūs par vērtīgiem mājas dekoriem. Tāpat bieži vien mūsu redzeslaukā nonāk vecas lietas, kuras vairs nedarbojas vai arī tās vairs nav iespējams izmantot to sākotnēji paredzētajam nolūkam. Šādos gadījumos aicinām jūs rosināt iztēli un piešķirt jaunu dzīvi it kā savu jau nokalpojušām lietām, piemēram, vecā stikla pudelē ievietojiet nelielu gaismiņu virteni, tā liekot pārtapt par romantisku gaismekli. Toties no padomju laika radio var sanākt fifīgs naktsgaldiņš, bet mūžvecais ādas čemodāns kalpos par izsmalcinātu kafijas galdiņu. Galvenā ideja - salabojiet, atjaunojiet un dodiet otru dzīvi, tā izrādot cieņu un rūpes par vecajām lietām, kas to godam ir pelnījušas.

Pērļu medības

Varētu rasties jautājums – bet, kur tad mūsdienās, lai meklē un atrod tās veclaicīgās dizaina pērles? Noteikti daudz ko vērtīgu atradīsiet tuvējā antikvariātā, krāmu tirdziņos vai komisijas veikalos. Iespējams, internetā sludinājumos pamanīsiet, ka kāds vēlas atbrīvoties no kā jums noderīga. Taču dažkārt šie dārgumi ir pat daudz tuvāk un pieejamāki nekā mums šķiet – mūsu skapjos, vecmāmiņas dzīvoklī vai noglabāti tālākajā stūrī vasarnīcas bēniņos. Novēlam, lai jums katram izdodas atrast to savu īsto pērli un bagātināt savas mājas atmosfēru! Tajā pat laikā, izbaudiet šo radošo un izdomas bagāto procesu, kā arī pašas dārgumu medības!