Kā mājās radīt Lieldienu noskaņu?

Kā mājās radīt Lieldienu noskaņu?

Lai gan pasākumi un dažādas lustes katru gadu Lieldienu laikā atrodamas ik uz stūra, šogad prātīgāk un būs svētkus pavadīt mājās, vien tuvākās ģimenes lokā. Tādēļ arī svētku sajūtu vispirms nepieciešams radīt tieši tur – vietā, kurā jūtamies visērtāk, pavadām visvairāk laika un kas atspoguļo visas mūsu dzīves norises, sajūtas un aktualitātes. Kā radīt īstu Lieldienu noskaņu mājās, lai svētku sajūta nepamet ne brīdi, lasi mūsu sagatavotajā materiālā.

Daudz zaļumu un svaigi ziedi

Lieldienas latviešiem jau izsenis simbolizē pavasara sākumu, saules atmodu un visa dzīvā uzplaukumu. Iemieso to pat pilsētas dzīvoklī! Daudz zaļumu (tos vari salasīt kādā tuvējā mežā, pļavā vai pat parkā, kā arī, protams, iegādāties) visās istabās, svaigi ziedi vāzēs vai podiņos, un šķitīs, ka uzplaukusi arī pati māja. Turklāt tie ne tikai radīs vieglu svētku sajūtu, bet arī sniegs nomierinošu efektu – zaļā krāsa un dabas tuvums cilvēkā raisa harmoniju. Neaizmirsti arī par Lieldienu simboliem pūpoliem – tie it sevišķi iederēsies interjeros, kuru saimnieki dod priekšroku minimālismam un neitrālām nokrāsām.

Dzeltens, dzeltens, dzeltens

Runājot par pavasari un dabu, nedrīkst piemirst arī dzelteno krāsu, kas uzskatāma teju par pavasara simbolu. Ievies dzelteno arī savās mājās ar pavisam vienkāršiem paņēmieniem un nelielām detaļām. Ja iekārtojums atļauj, vari piekārt kādu gleznu dzeltenos toņos vai nokrāsot kādu sienu. Varbūt vecais plauktiņš jau sen gaida pārkrāsošanu, un kādēļ lai tā jaunais veidols nebūtu tieši dzeltens? Spēles elementam mēģini katru dienu ēdienkartē iekļaut ko dzeltenu, lai noformēts būtu pat pusdienu šķīvis.

Kārumu medības – arī interjerā

Kas teicis, ka svētkiem un svētku sajūtai jābūt tikai kalendārā norādītajos datumos? Sāciet svinēt laicīgi! Mājoklī paslēptas šokolādes olas un citi tematiski kārumi krāsainos iesaiņojumos kalpos vairākiem mērķiem – bērniem būs prieki, tos meklējot un atrodot, pieaugušajiem – slēpjot, bet visiem kopā acis priecēs krāsaini nieciņi ikdienas interjerā.

Dabas un pavasara smaržas

Katram mājoklim ir sava īpašā smarža, kas ļoti ietekmē gan iemītnieku garastāvokli, gan kopējo noskaņu, taču bieži vien piemirstam to uztvert kā interjera sastāvdaļu. Lai svētki arī mājās smaržotu pēc dabas, svaiguma un pavasara, iegādājies un izvieto īpaši smaržīgus augus, piemēram, narcises vai hiacintes. Ja ziedu tomēr šķiet par daudz vai kādam no mājiniekiem raksturīgas pavasara alerģijas, izmanto iespēju pavasara aromātus mājās ieaicināt ar gaisa atsvaidzinātāju, mitrinātāju vai ēterisko eļļu palīdzību – to piedāvājums mūsdienās ir tik plašs, ka ikviens varēs atrast ko savām sajūtām un svētku asociācijām tuvu.

Pavasarīgi aksesuāri un dekori

Pūkaini cāļi un truši, krāsainas olas, tematiski pavasarīgas salvetes, sveces pasteļtoņos, lielākas vāzes un gaišāks galda klājums – tie visi ir lielas pūles neprasoši dekori, starp kuriem katras gaumes un dzīvesstila piekritējam iespējams atrast un pielāgot tieši savējo, lai ar nelielām izmaiņām panāktu gaišāku un svinīgāku noskaņu, ik mirkli atgādinot, ka pavasara saulgriežu laiks ir klāt.

Parūpējies par sajūtām

Taču, zinām, pats svarīgākais ne tikai Lieldienās un citos svētkos, bet arī ikdienā ir māju sajūta un kopā būšanas piedzīvojums. Atrodi vecvecāku pierakstus, atceries bērnību un visas sen aizmirstās tradīcijas! Kopā ar mājiniekiem izmantojiet šo posmu, lai izmēģinātu visas olu krāsošanas metodes, ko dažādu apstākļu dēļ līdz šim nav sanācis praktizēt, un izpaudieties radoši. Turklāt krāsotās olas pēcāk veidos skaistas svētku dekorācijas!