Active lifestyleamusement2apartment2Architecturearrow-downPage 1Group 3arrow22arrow2arrow2attachbike2blocks2blocks2bonavapinbonavapin-in-availablebus2cafecalendar2check2close2collapse2CollapseCommon facilitiesGroup 2CloseGood SVG BlackOK SVG BlackPoor SVG BlackVery good SVG BlackVery poor SVG Blackamusement2Culture EntertainmentShapedocument2document_blankdoublearrowarrow2arrow2arrow22Eat Drinkemail2expand2external_link2Family friendlyfavourite2filter2Getting thereGreen solutionsgrocery_store2grocerystoreShapeHealthcareheart_activeHeart filled SVG Blackheart_inactiveholiday_cottage2Shapehospital2house2mypagespin_distanceicon-unit-v2like2list2Local servicesbonava logotype primarybonava logotype secondarybonava logotype_symbolMaintenance SVG BlackMap-pinminus2minus2mobile2parkNature activitiesnature_trails2Neighbourhood storyclose - kopiaparking2pdf2plot2plus2Group 2external_link2preschool2restaurant2row_house2schools2Schoolssearch2semi_detached2settings2Shoppinglocal_services2Social lifestyleSpecial featuregymtapTools SVG BlackGroup 2tube2user2

Padomi efektīvai lietu uzglabāšanai jūsu mājoklī

Padomi efektīvai lietu uzglabāšanai jūsu mājoklī

Dažkārt atliek vien nobrīnīties, ka tāda īstena kārtībā mājās saglabājas tikai pāris stundas pēc lielās uzkopšanas. Viens no iemesliem, kāpēc tā mēdz notikt, ir neefektīva pieeja lietu uzglabāšanai. Mūsu sagatavotie padomi jums palīdzēs uzturēt kārtības sajūtu mājās daudz ilgāk, kā arī kompakti salikt vairāk lietu, nekā tas, iespējams, ir šobrīd.

Lielā revīzija

Pirms sākat organizēt lietas un ieviest jaunu pieeju to uzglabāšanā, pirmais solis būtu kritiski izvērtēt visu jums jau piederošo un atbrīvoties no nevajadzīgām lietām. Piemēram, drēbes, kas karājas skapī un krāj putekļus jau pārāk ilgu laiku, vecas rotaļlietas, lietas, kuras vairs nedarbojas (beidzot salabojiet vai arī izmetiet tās), vienādas mantas, saņemtās dāvanas, kuras sakostiem zobiem glabājat tikai pieklājības pēc, dažādi citi nebūtiski nieciņi… Šo sarakstu varētu turpināt vēl un vēl. Lietas, kas savu dzīvi nudien jau nodzīvojušas, varat bez sirdsapziņas pārmetumiem izmest, taču visu, kas vēl derīgs lietošanai - nododiet tālāk labdarbībai. Vienmēr paturiet prātā, ka jūsu mājas ir vieta, kur atpūsties, atgūties no ikdienas steigas un baudīt dzīvi – neļaujiet šai īpašajai vietai kļūt par noliktavu jums piederošajām lietām!

   

Visam ir sava vieta

Izstrādājiet savus noteikumus un kategorizējiet lietas, kur un ar ko kopā tām būtu jāatrodas. Pēc iespējas cenšaties vienas kategorijas lietas, piemēram, visus traukus, glabāt vienuviet, tā mazinot iespējamo jucekli un apjukumu. Tā jūs ne tikai atvieglosiet sev mājas kārtošanu, jo zināsiet, kur katra lieta būtu jānovieto, bet arī vēlāk aiztaupīsiet laiku, meklējot sev nepieciešamo trauku, kosmētikas līdzekli vai, piemēram, kādu darba instrumentu.

   

Noderīgi knifiņi uzglabāšanai

Vieta zem gultas var būt noderīga ne tikai spēlējot paslēpes ar bērniem. Izmantojiet to, lai rūpīgi uzglabātu neaktuālās sezonas priekšmetus ērtās, speciāli šādam mērķim paredzētās atvilktnēs. Vieta zem izlietnes ir ideāli piemērota sadzīves ķīmijas uzglabāšanai, protams, ar nosacījumu, ja mājās nav mazi bērni vai arī durtiņas ir iespējams cieši noslēgt. Tāpat aicinām jūs racionāli izmantot vertikālo telpu, tā palielinot uzglabāšanas vietu, bet vienlaicīgi saglabājot istabas plašuma sajūtu. Izmantojiet arī digitālo tehnoloģiju sniegtās priekšrocības – digitalizējiet svarīgus dokumentus un fotogrāfijas, lasiet e-grāmatas. Atstājiet papīra formātā tikai to, kas jums sniedz patiesu estētisko vai emocionālo baudījumu. Izmantojiet speciālas kastes ar iedaļām nelielu priekšmetu uzglabāšanai, lai izvairītos no haosa, ko visbiežāk rada tie nieciņi, kas nav spējuši rast savu pastāvīgo vietu jūsu mājoklī.

Aicinām jūs izbaudīt šo radošo mājas kārtošanas procesu! Neuzlieciet sev neizpildāmus mērķus, sāciet ar mazumiņu un pakāpeniski vērojiet, kā jūsu dzīves vieta no ierastās pārvēršas lieliski organizētā un mūždien kārtīgā mājoklī!