Padomi omulīgas un mierpilnas guļamistabas iekārtošanai

Padomi omulīgas un mierpilnas guļamistabas iekārtošanai

Guļamistaba ir izteikti intīma telpa, sava veida svētnīca un miera osta, kas paredzēta, lai mēs apstādinātu pa dienu ieskrējušos domu virpuli un norimtu, bet nākamajā rītā no tās iznāktu atpūtušies, laimīgi un pilnībā gatavi jaunās dienas izaicinājumiem. Kāda ir guļamistabas iekārtošanas “etiķete”, kas jāņem vērā, lai naktsmiers būtu patiešām mierīgs un pilnvērtīgs? Atbildes meklē šajā rakstā!

Maigas krāsas

Spilgtu pamatkrāsu vietā guļamistabai piemērotāki būs maigi un nomierinoši vienas krāsas toņi. Piemēram, lavanda, liegi zilas nokrāsas un maigi zaļganie toņi ir relaksējoši gan acīm, gan dvēselei. Tāpat naktsmieru rosinoši būs dažādi brūnie zemes toņi, granātābola, baklažāna, ķirbja un topāza nokrāsas. Vārdu sakot – jo tuvāk dabai, jo labāks miegs.

Griesti – piektā siena

Iekārtojot mājokli, griesti nereti tiek nepelnīti aizmirsti, taču patiesībā tie ir piektā istabas siena. Jo – ko mēs redzam, kad guļam gultā? Tieši tā! Interjera dizaineri iesaka griestus nokrāsot par toni vai diviem gaišākā krāsā nekā sienas. Tas palīdzēs vizuāli tos pazemināt un piešķirs telpai omulīgu un intīmu noskaņu.

Minimālisms

Galvenais nosacījums, izvēloties guļamistabas iekārtojumu, ir mēbeļu lietderīgums, proti, izvēlēties tikai funkcionālus priekšmetus – gultu, naktsskapīti, tualetes galdiņu, krēslu, skapi vai kumodi. Arī ar aksesuāriem aizrauties nebūtu ieteicams, lai telpu lieki neizraibinātu un nepārsātinātu. Labāk viena liela glezna, ziedu vāze un kāda aromātiska svece nekā vesela siena, kas nosēta ar ģimenes fotogrāfijām un puķupodiem pārblīvēta palodze.

2438944.jpg

Izmēram ir nozīme

Svarīgi ir samērot telpas un mēbeļu proporciju, lai nerastos sajūta, ka guli klajā laukā vai – gluži otrādi – pārblīvētā vilciena kupejā. Masīva gulta un iebūvēts sienas skapis mazā guļamistabā radīs klaustrofobisku sajūtu, savukārt telpu ar augstiem griestiem vizuāli samazināt palīdzēs augsts gultas galvgaļa panelis.

Mantas – prom no acīm

Rāmas noskaņas radīšanai liels traucēklis ir mantas, kas telpā haotiski dzīvo pašas savu dzīvi, tādējādi radot nemierīgu vai piesātinātu gaisotni. Grāmatu, ko lasīji pirms miega, ieliec naktsskapīša atvilktnē, nevis nomet blakus gultai, turpat arī roku krēmu un ķermeņa losjonu, bet gultasveļu, spilvenus un citas mantas glabā kastēs zem gultas, kur acīm nav redzami.

Radi savu miera oāzi

Ja telpas izmēri to atļauj, tad guļamistaba ir īstā vieta, kur izveidot sev mazu svētnīcu, piemēram, lasīšanai vai adīšanai. Tas var būt ērts klubkrēsls, pufs vai pat neliels dīvāniņš ar kāju balstu, kur dienas nobeigumā ērti iekārtoties zem pleda ar aromātiskas tējas krūzi, iemīļoto lasāmvielu vai adīkli. 

2462114.jpg

Kvalitatīva gultasveļa

Nekas nesniedz tādu baudījumu darba dienas izskaņā kā ieritināšanās skaistā un komfortablā gultasveļā, tāpēc noteikti ir vērts ieguldīt vairāk laika un līdzekļu, lai izvēlētos labāko. Un nav jau arī nekas sarežģīts – dod priekšroku 100% kokvilnai, nevis sintētiskiem materiāliem, pērc tikai tādu gultasveļu, kas atbilst gultas izmēriem, kā arī ievēro kopšanas nosacījumus, lai tā nezaudētu kvalitāti un kalpotu pēc iespējas ilgāk.

Padomā par aizkariem

Guļamistabas krāsām un interjeram pieskaņoti aizkari būs ne tikai papildu dizaina elements, bet arī gādās par naktsmiera praktisko pusi, proti, pasargās no ielu apgaismojuma (un ziņkārīgo kaimiņu skatieniem) vakarā un uzstājīgajiem saules stariem un karstuma no rīta.

Apgaismojums

Guļamistabā noteikti ir vērts ieviest tā dēvēto vairāku līmeņu apgaismojumu, proti, centrālo griestu lampu apvienojumā ar mazākām sienas vai stāvlampām un pavisam maziem gaismekļiem blakus gultai. Ideālā variantā maksimālam komfortam lampu spilgtums ir regulējams, nevis statisks, kā arī padomāts par ērtu gaismas slēdžu izvietojumu, lai nav jālien ārā no siltās segas apakšas.

2681925.jpg

Tehnoloģijām – nē

Dzīve bez dažādām tehnoloģijām nudien vairs nav ne iedomājama, ne arī īsti iespējama, taču guļamistabā tām pilnīgi noteikti nav īstā nav vieta. Televizors, dators un trenažieri atradīs novietojumu citās mājokļa telpās, bet telefons, ja izmanto to kā modinātājpulksteni, uz nakti jāuzstāda klusuma režīmā un jāatslēdz internets. Lai guļamistaba ir vieta, kur nodoties lasīšanai, mīlas priekiem un pilnvērtīgam naktsmieram!