Active lifestyleamusement2apartment2Architecturearrow-downPage 1Group 3arrow22arrow2arrow2attachbike2blocks2blocks2bonavapinbonavapin-in-availablebus2cafecalendar2check2close2collapse2CollapseCommon facilitiesGroup 2CloseGood SVG BlackOK SVG BlackPoor SVG BlackVery good SVG BlackVery poor SVG Blackamusement2Culture EntertainmentShapedocument2document_blankdoublearrowarrow2arrow2arrow22Eat Drinkemail2expand2external_link2Family friendlyfavourite2filter2Getting thereGreen solutionsgrocery_store2grocerystoreShapeHealthcareheart_activeHeart filled SVG Blackheart_inactiveholiday_cottage2Shapehospital2house2mypagespin_distanceicon-unit-v2like2list2Local servicesbonava logotype primarybonava logotype secondarybonava logotype_symbolMaintenance SVG BlackMap-pinminus2minus2mobile2parkNature activitiesnature_trails2Neighbourhood storyclose - kopiaparking2pdf2plot2plus2Group 2external_link2preschool2restaurant2row_house2schools2Schoolssearch2semi_detached2settings2Shoppinglocal_services2Social lifestyleSpecial featuregymtapTools SVG BlackGroup 2tube2user2

Projektējam virtuvi

Kā radīt harmonisku virtuves iekārtojumu?

Veidojot virtuves telpu, jāņem vērā gan ģimenes vajadzības, gan telpas izmēri un izvietojums. Turklāt nedrīkst aizmirst par tehniskajiem aspektiem.

Neraugoties uz daudzajiem komplektācijas un dizaina risinājuma variantiem, iekārtojot virtuvi, var rasties grūtības. Mēs esam apkopojuši vairākus padomus un speciālistu ieteikumus, par kuriem vērts padomāt, sākot plānot jauno virtuvi.

Izvietojums

Izvēloties virtuves iekārtojuma variantu, jāņem vērā telpas izmēri un forma. Plašu darbu virsmu un daudz vietas uzglabāšanai nodrošina U veida virtuves mēbeļu izvietojums, taču tam nepieciešama liela telpa. Kompaktai telpai vairāk būs piemērots virtuves mēbeļu novietojums vienā vai divas rindās. Arī L veida jeb stūra iekārtojums ieekonomē telpu un ietver visu darbam nepieciešamo, tāpēc tas ir viens no populārākajiem virtuves iekārojuma veidiem. Lielās virtuvēs un atvērtā plānojuma mājokļos lieliski iederēsies virtuves plānojums ar bāra leti vai virtuves salu.

Funkcionalitāte

Tas, kādas virtuves mēbeles izvēlēties, atkarīgs no tā, kādam nolūkam plānots virtuvi izmantot. Vienam virtuve būs vieta kulinārajiem eksperimenti, citam – vieta saviesīgai pasēdēšanai ar draugiem. Kādam liela nozīme būs svaigi pagatavotai kafijai, bet citam – vieglai pieejai sociālajiem tīkliem un darba failiem. Ja ir skaidrs, ko tieši virtuvē plānots darīt, virtuvi var sadalīt funkcionālajās zonās, paredzot noteiktu vietu un mēbeles uzglabāšanai, gatavošanai, mazgāšanai, ēšanai, darbam un atpūtai. Noteikti jāatceras arī par virtuves “svēto trīsvienību” – ledusskapi, plīti, izlietni, kas veido darba zonu un jāizveido tā, lai pārvietošanās no vienas līdz otrai prasītu pēc iespējas mazāk laika un enerģijas.

Ergonomika

Virtuvē atrodas daudz priekšmetu un iekārtu. Dažas no tām tiek lietotas ļoti bieži, dažas – laiku pa laikam. Visiem “ātrās piekļuves” priekšmetiem jāatrodas 1 metra radiusā. Tas nozīmē, ka dēlīšus, nažus un citas rokas virtuves darbarīkus ērtāk ir noglabāt pie sienas uz speciāliem āķiem, garšvielas – plauktiņā virs darba virsmas, trauku mazgājamo mašīnu – pa kreisi no izlietnes, mikroviļnu krāsni – blakus ledusskapim, savukārt ēdamgaldam jāatrodas netālu no plīts. Loģisks un ērts virtuves priekšmetu novietojums atbrīvos no drudžainas skraidīšanas pa virtuvi, ieekonomes laiku un enerģiju.

Apgaismojums

Atsevišķu virtuves zonu speciāls apgaismojums nav untums, bet nepieciešamība. Labi apgaismota darba virsma atvieglos darbu ēdiena gatavotājam. Lampa virs ēdamgalda radīs omulīgu gaisotni vakariņu laikā, savukārt spotlampas virs virtuves iekārtām radīs plašuma sajūtu virtuvē un padarīs to pievilcīgāku.


Elektrības rozetes

Tas, ka elektrības pieslēguma vietu nav pietiekami daudz vai tās ir neērti novietotas, bieži vien atklājas tikai tad, kad virtuvi sāk izmantot, tāpēc pārdomājiet rozešu izvietojumu savlaicīgi. Katrai elektroierīcei vidēji ir nepieciešama atsevišķa rozete. Papildus jāplāno rozetes atsevišķajiem apgaismojumiem, televizoram, datora un telefona uzlādēšanai.