Active lifestyleamusement2apartment2Architecturearrow-downPage 1Group 3arrow22arrow2arrow2attachbike2blocks2blocks2bonavapinbonavapin-in-availablebus2cafecalendar2check2close2collapse2CollapseCommon facilitiesGroup 2CloseGood SVG BlackOK SVG BlackPoor SVG BlackVery good SVG BlackVery poor SVG Blackamusement2Culture EntertainmentShapedocument2document_blankdoublearrowarrow2arrow2arrow22Eat Drinkemail2expand2external_link2Family friendlyfavourite2filter2Getting thereGreen solutionsgrocery_store2grocerystoreShapeHealthcareheart_activeHeart filled SVG Blackheart_inactiveholiday_cottage2Shapehospital2house2mypagespin_distanceicon-unit-v2like2list2Local servicesbonava logotype primarybonava logotype secondarybonava logotype_symbolMaintenance SVG BlackMap-pinminus2minus2mobile2parkNature activitiesnature_trails2Neighbourhood storyclose - kopiaparking2pdf2plot2plus2Group 2external_link2preschool2restaurant2row_house2schools2Schoolssearch2semi_detached2settings2Shoppinglocal_services2Social lifestyleSpecial featuregymtapTools SVG BlackGroup 2tube2user2

Skandināvijas dizains – mūsdienīga un demokrātiska dzīvesstila apliecinājums

Tas nav tikai balti krāsots interjers ar IKEA iegādātām mēbelēm

Skandināvijas dizaina popularitātes aizsākumi meklējami pagājušā gadsimta 50.– 60. gados, kad Ziemeļvalstu amatnieku un dizaineru vienkāršie, funkcionālie un par demokrātisku cenu pieejamie interjera priekšmeti ieguva arvien lielāku popularitāti. Arī šodien, pēc vairāk nekā pusgadsimta, skandināvu stilā iekārtots interjers joprojām ir mūsdienīga un demokrātiska dzīvesstila apliecinājums.

Tas nav tikai balti krāsots interjers, kurā izvietotas IKEA iegādātas mājlietas un mēbeles, kā sākotnēji varētu šķist. Skandināvu dizains balstās demokrātijas pamatprincipos. Tā ideja – skaisti ikdienas priekšmeti ikvienam, ne tikai bagātajiem. Tas sajūtams gan materiālu izvēlē, kur dominē nedārgi materiāli - finieris, plastika, stikls, alumīnijs, papīrs, gan telpas iekārtojumā – daudz brīvas telpas, funkcionālas mēbeles, vienkārši, pat robusti priekšmeti un dekori.

Paši skandināvi uzskata, ka dizains sakņojas viņu dziļajā saiknē ar dabu, bet gaišās krāsas interjerā un daudzie dabiskie un mākslīgie gaismas avoti palīdz mazināt skarbo klimatisko apstākļu ietekmi un radīt mājīgumu drēgnās un tumšās rudens un ziemas dienās.

Skandināvu stila interjerā dominē vienkāršība, formu skaidrība, dabiski materiāli un gaiši toņi. Sienu krāsojumā visbiežāk tiek izmantotas visdažādākās baltās krāsas nianses un toņi, taču neizpaliek arī gaiši pasteļtoņi un niansēti pelēkie toņi. Grīdas segums visbiežāk ir veidots no koka, bet, ja tiek izmantoti koksnes izstrādājumi, tad tie visbiežāk būs gaišās koksnes – bērza, dižskābārža, egles, priedes krāsās. 

Telpās noteikti būs daudz brīvas vietas, bet mēbeles būs funkcionālas un praktiskas, bez liekiem rotājumiem vai dekoriem. Priekšroka tiek dota dabiskiem toņiem. Tekstīlijas veidotas no dabiskām šķiedrām – lina, kokvilnas, ādas, bet interjera priekšmeti no koka, keramikas, akmens. Skandināvi interjerā nevairās no amatnieku izstrādājumiem un rokdarbiem. Bieži vien tieši tie ienes interjerā noskaņu un dzīvesprieku, bet īpašu mājīgumu piedod ar malku kurināma krāsns vai kamīns.