Active lifestyleamusement2apartment2Architecturearrow-downPage 1Group 3arrow22arrow2arrow2attachbike2blocks2bus2cafecalendar2check2close2collapse2CollapseCommon facilitiesGroup 2CloseGood SVG BlackOK SVG BlackPoor SVG BlackVery good SVG BlackVery poor SVG Blackamusement2Culture EntertainmentShapedocument2document_blankdoublearrowarrow2arrow2arrow22Eat Drinkemail2expand2external_link2Family friendlyfavourite2filter2Getting thereGreen solutionsgrocery_store2grocerystoreShapeHealthcareheart_activeHeart filled SVG Blackheart_inactiveholiday_cottage2Shapehospital2house2mypagespin_distanceicon-unit-v2like2list2Local servicesbonava logotype primarybonava logotype secondarybonava logotype_symbolMaintenance SVG BlackMap-pinminus2minus2mobile2parkNature activitiesnature_trails2Neighbourhood storyclose - kopiaparking2pdf2plot2plus2Group 2external_link2preschool2restaurant2row_house2schools2Schoolssearch2semi_detached2settings2Shoppinglocal_services2Social lifestyleSpecial featuregymtapTools SVG BlackGroup 2tube2user2

Happy Quest

Laimes indekss (Happy Quest) – labākai izpratnei par iedzīvotāju vēlmēm

Bonava mērķis ir radīt dzīvesvietas, kurās cilvēki justos komfortabli un laimīgi. Lai to īstenotu, vēlējāmies noskaidrot, ko dažādiem cilvēkiem dažādās valstīs nozīmē “būt laimīgam savās mājās”.

Mēs izstrādājām unikālu pētījumu astoņās valstīs, kurās darbojas Bonava: Zviedrijā, Vācijā, Somijā, Dānijā, Norvēģijā, Sanktpēterburgā, Igaunijā un Latvijā. Kopumā tika aptaujāti 8000 respondenti, kuri izteica viedokli par sev nozīmīgiem faktoriem dzīvesvietas izvēlē.

Laimes indekss – iespēja mērīt un salīdzināt laimes sajūtu

Mūsu pētījumā Laimes indekss tiek definēts kā laimes sajūta savā dzīvesvietā un tās apkārtnē; ar to iespējams mērīt un salīdzināt laimes sajūtu. Šo indeksu izstrādājusi Bonava un tas statistiski pielāgots astoņām iepriekšminētajām valstīm.

Visās astoņās valstīs 2017. gadā uzrādīta augsta iedzīvotāju laimes sajūta savā dzīvesvietā, ar vidējo rādītāju 72. Vislaimīgākie savā dzīvesvietā ir zviedri, ar rādītāju – 79. Sanktpēterburgā un Igaunijā iedzīvotāji ir mazāk laimīgi, attiecīgi ar zemāku laimes indeksa rādītāju.

siteassets/rga/images/index.gif

Laimes indekss katrā valstī, vidēji 72

Dažādās valstīs līdzīgi laimes faktori

Dažādas pārmaiņas var paaugstināt laimes sajūtu dzīvesvietā.

Par nozīmīgāko laimes sajūtas priekšnosacījumu 81% pētījuma dalībnieku atzīst nepieciešamību justies droši.

Visās valstīs augstu tika novērtētas iespējas aktīvam dzīvesveidam. Piemēram, ērti pārvietoties kājām vai ar divriteni (66%), komfortabla ikdienas dzīve (58%) un apkārtne, kas atbilst veselīga dzīvesveida prasībām (58%).

Tāpat nozīmīgs laimes sajūtas faktors visās valstīs bija labas attiecības ar kaimiņiem (41%) un apkārtnes pārzināšana (57%).

siteassets/rga/images/66percent.gif

66% novērtēja iespēju ērti pārvietoties kājām vai ar divriteni kā svarīgu

siteassets/rga/images/58percent.gif

58% novērtēja komfortablu ikdienas dzīvi kā svarīgu

siteassets/rga/images/58percent.gif

58% novērtēja apkārtni, kas atbilst veselīga dzīvesveida prasībām kā svarīgu

Vai vēlaties uzzināt vairāk?

Bonava turpinās pētīt, kas padara cilvēkus laimīgus viņu dzīvesvietās, lai radītu pievilcīgu dzīvojamo vidi savos projektos.

Lūdzu, sazinieties, ja vēlaties uzzināt vairāk par mūsu Laimes indeksu.

Clara Westman, Grupas klientu pētīšanas vadītāja
clara.westman@bonava.com