Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

2020. gada interjera dizaina tendences

Jauns gads nāk ne tikai ar apņemšanos atsākt sportot, veselīgāk ēst, vairāk lasīt, apgūt jaunu svešvalodu vai beidzot pievērsties sen novārtā pamestam vaļaspriekam, bet bieži vien arī ar esošā vai jaunā mājokļa labiekārtošanu. Kādas izmaiņas dizaina jomā nesīs šis gads? Globālā biznesa un dzīvesstila žurnāls “Forbes” apkopojis 2020. gada interjera dizaina tendences, kas iezīmē arīdzan jaunās desmitgades kopējās vēsmas. Iedvesmojies!

Unikalitāte

Galvenā šī gada modes tendence ir unikalitāte, piemēram, pēc individuāla pasūtījuma un no neparastiem materiāliem veidotas mēbeles un interjera priekšmeti. Tas gan nenozīmē, ka obligāti jāiegādājas dārgi dizainera izstrādāti priekšmeti vienā eksemplārā, bet gan autentiskumu, kas atspoguļo mājokļa saimnieka personību. Lietas ar stāstu, kas ikdienā rada emocionālu komfortu, ir daudz svarīgākas par modes kliedzieniem glancētu žurnālu lappusēs vai sociālajos tīklos.

Ilgtspējīgi materiāli

Līdztekus unikalitātei ilgtspējība ir otrs būtiskais atslēgas vārds, kas raksturo 2020. gada vērtības. Sabiedrība arvien vairāk domā par dabai draudzīgu dzīvesveidu, kas jaušams arī mājokļa iekārtošanā, izvēloties kvalitatīvus un ilgtspējīgus materiālus, kas kalpos krietni vien ilgāk par lētākām un viegli pieejamām, bet dabai nedraudzīgākām alternatīvām. Koks ir ne tikai dabīgs un veselībai nekaitīgs materiāls, bet ienesīs telpā mājīgumu un siltumu.

2681848.jpg

Gaismas objekti

Gaismekļi nebūt vairs nav paredzēti tikai telpas izgaismošanai – tie ir pilnvērtīgi interjera dizaina elementi, kas nereti ir centrālais telpas akcents. Galda lampai nav jābūt mazai un neuzkrītošai, stāvlampa mierīgi var būt rozā vienradzis (turklāt ne tikai bērnistabā) un neviens nav teicis, ka kristāla lustru nedrīkst kārt pie virtuves griestiem. Gaismas objekti ne tikai piešķir telpai dzīvīgumu un plašumu, bet ir vienkāršs veids, kā atsvaidzināt esošo dizainu bez liela ieguldījuma.

Neparasti paklāji

Līdztekus savdabīgiem gaismas objektiem paklāji ir otrs variants, kādā bez milzu pūlēm atdzīvināt interjeru. Ja pērn aktuāli bija neviendabīgas formas paklāji, tad šogad klāt nākuši arīdzan neparasti materiāli, piemēram, pītas salmu grīdsegas. Apvienojot sevī gan dabiskumu, gan glamūru (jau atkal kontrasti!), 2020. gadā paklājam ir potenciāls kļūt par telpas centrālo dizaina elementu – īstu mākslas darbu uz grīdas.

d9a604861c65ee0aa396817d786520b3.jpg

Lauku šiks

Nav runa par netēstu dēļu grīdu un siena gubas aromātu, bet gan par piezemētu, sirsnīgu lauku māju interjera stilistikā ieturētu klasiku, kas pazīstama ikvienam. Masīvi divdurvju koka skapji ar lieliem spoguļiem, austas segas un paklāji, pļavas ziedi, vēsa lina gultasveļa un silti zemes toņi liks ik dienas justies kā saulainajā bērnībā, viesojoties pie vecmāmiņas lauku mājās.

Krāsas

Nost ar pelēcību, lai dzīvo krāsas! Flīzes, tapetes un sienas krāsas šogad atdzīvojas siltos un piesātinātos toņos. Slavas gājiens tiek paredzēts dažādiem sārtiem toņiem. Tiesa, te gan nav pieskaitāms košļeņu rozā, bet gan koraļļu, persiku un māla nokrāsas ar zeltītiem akcentiem – krāšņas, siltas un dzīvespriecīgas.

Raksti

Raksti ir šī gada interjera dizaina “must have”, turklāt vienīgais noteikums ir tāds, ka nav nekādu noteikumu. Raksti uzplaukst gan grīdsegās un aizkaros, gan mēbeļu pārklājos un citur. Turklāt īpaši moderna šogad būs rakstu konsekvence, piemēram, tapešu raksts, kas identisks ar galdautu, vai grīdsegas “sadziedāšanās” ar aizkariem.

Apdares līstes

Vai tās būtu arkas un palodzes, vai grīdas līstes un logu ailes, dažāda veida telpas rāmjveida elementi šogad atgriezīsies ar jaunu elpu. Klasiski melnbaltos kontrastus nomainīs drosmīgāki krāsu salikumi, spēlējoties gan ar matētu, gan glancētu tekstūru, gan arī “iesaistot” jaunus spēlētājus, piemēram, griestus. Izteiksmīga košas krāsas griestu līste piešķirs telpai pavisam citu perspektīvu.

Dabīgs luksuss

Dabīgi materiāli ar “luksusa dvēseli”, piemēram, marmors – tie šogad būs klātesoši virtuvēs un vannas istabās, kā arīdzan citviet mājokļos – lielu vāžu, trauku un svečturu veidolā. Atdzimšana tiek prognozēta arī ģipsim, kaļķim un rupjai, neapstrādātai augstas kvalitātes koksnei. Savukārt gultasveļu audumos atgriezīsies izsmalcinātība – zīds un satīns zaigojošos dārgakmeņu toņos.

apartment-1835482_1920.jpg

Pašdarināti labumi

Pašu rokām darinātas mēbeles vai šūdināti tekstila izstrādājumi ir vēl viens veids, kādā 2020. gads piesaka unikalitāti un individualitāti. Sava mājokļa pilnveidošanā ieguldītā radošā un intelektuālā enerģija ikdienā nāks atpakaļ ar uzviju, savukārt viesiem atklās nama saimnieku oriģinalitāti, akli nesoļojot pavadā modei un masu patēriņam. Būsim radoši!