Par uzņēmumu

Esiet sveicināti mūsu jaunajā dzīves posmā

NCC pārtop par Bonava. Jauns nosaukums, tie paši lieliskie cilvēki. Zviedru vārds "Bo" nozīmē “dzīvošana”, bet "Nav" - "uzmanības centrā". Šie vārdi raksturo mūsu darbības būtību. Mēs nebūvējam vienkārši ēkas. Mēs radām mājas un dzīvesvietas, kurās cilvēkiem ir patīkami dzīvot.

Bonava ir vadošā dzīvojamo māju attīstīšanas kompānija Ziemeļeiropā. Izaugusi no NCC, Bonava rada mājas un dzīvesvietas jau kopš pagājušā gadsimta 30. gadiem.

NCC Grupu Latvijā no 2000. gada pārstāvēja NCC Housing, kas nodarbojās ar daudzdzīvokļu māju attīstīšanu, būvniecību un pārdošanu. Tagad mēs paveram jaunu vēstures lappusi - Bonava Latvija.

Šodien uzņēmumā Bonava strādā 2000 darbinieku un tas darbojas Zviedrijā, Vācijā, Somijā, Dānijā, Norvēģijā, Sanktpēterburgā, Igaunijā un Latvijā, 2017. gadā sasniedzot pārdošanas rezultātus 14.5 miljardu SEK.  Bonava akcijas tiek kotētas Nasdaq biržā Stokholmā.

Par Bonava Latvija

2000

Latvijā darbu uzsāk NCC grupas uzņēmums SIA "NCC Konstrukcija" – celtniecības uzņēmums, kas nodarbojas dzīvojamo un sabiedrisko ēku būvniecību.

2002

Uzņēmums no celtniecības kompānijas pārtop par dzīvojamo māju projektu attīstītāju un būvnieku. Pirmais projekts – dzīvojamās mājas rekonstrukcija Rīgas klusajā centrā Rūpniecības ielā 9.

2007

Jauno projektu attīstība iegūst straujus tempus. Top jauno projektu konkursā novērtētais daudzdzīvokļu māju projekts "Lauras" Upeņu ielā, Purvciemā, Rīgā, kur jaunas mājas iegūst ap 500 rīdzinieku.

2009

NCC Housing kļūst par neatkarīgu NCC Grupas atzaru. Latvijā celtniecība paliek SIA "NCC Konstrukcija" pārziņā, savukārt, dzīvojamo māju attīstību pārņem SIA "NCC Housing".

2011

Projekts NCC Mājas Biķernieku ielā 160, Mežciemā kļūst par laureātu konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011” kā energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā.

2015

Tiek pabeigts vērienīgais projekts Biķernieku ielā 160, Mežciemā, Rīgā. Tagad vienā zaļākajām Rīgas apkaimēm savās jaunajās mājās dzīvo ap 1000 iedzīvotāju.

2016

Latvijā SIA "NCC Housing" maina savu vārdu un pārtop par SIA "Bonava Latvija". Mēs turpinām aizsāktās tradīcijas un esam gatavi radīt jaunas mājas un dzīvesvietas.

Daudzdzīvokļu māju projekta "Lauras" būvniecība tika uzsākta 2005. gada janvārī un pabeigta 2007. gada februārī. Šajā projektā, kas atrodas Upeņu ielā 9, 11, 15 un 17, Purvciemā, Rīgā, jaunas mājas sev ieguva ap 500 Rīgas iedzīvotāju. 2007. gadā jauno projektu konkursā "Lauras" gūst uzvaru vairākās nominācijās, t. sk., kā "Labākā māja", "Labākais mājas projekts Rīgas mikrorajonos" un "Pārdomātākais projekts".

Projekts NCC Mājas Ogres ielā 5, Krasta rajonā, Rīgā. Mājas būvniecība tika uzsākta 2007. gada jūnijā un pabeigta 2009. gada jūnijā. Šajā projektā ir 42 plaši dzīvokļi un biroja telpas.

Mūsu līdz šim lielākais un atpazīstamākais projekts - NCC Mājas Biķernieku ielā 160, Mežciemā, Rīgā. Vērienīgā projekta būvniecība notika no 2007. gada augusta līdz 2014. gada septembrim. Šajā laikā tiek uzbūvētas pavisam 18 mājas ar 356 dzīvokļiem, dodot jaunas mājas ap 1000 iedzīvotājiem.

Mūsu pirmais projekts – izcilā latviešu arhitekta Konstantīna Pēkšēna jūgendstila dzīvojamās mājas rekonstrukcija Rīgas klusajā centrā Rūpniecības ielā 9. Pēc rekonstrukcijas ēkā izveidoti 30 ērti dzīvokļi, kā arī biroju un veikalu telpas.

Apskatiet mūsu jaunos projektus
šeit