Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Mūsu vēsture

Izaudzis no būvkompānijas NCC, uzņēmums Bonava nu kļuvis par vadošo Ziemeļeiropas dzīvojamo māju attīstītāju. Mēs veidojam mājas un dzīvesvietas jau kopš pagājušā gadsimta 30. gadiem, un aizvadītie gadu desmiti ļāvuši mums nostiprināt pieredzējuša un uzticama mājokļu projektu attīstības speciālista tēlu. Laikam ejot, nosaukums ir mainījies, taču tie paši lieliskie cilvēki ir palikuši. Radām mājas jau vairāk nekā 80 gadus.

Vairāk kā 80 gadu pieredze mājokļu būvniecībā

Būtisku izrāvienu ēku celtniecībā savulaik nodrošināja mājokļu būvniecībā pieredzējušā uzņēmuma Siab pārņemšana. Taču visnozīmīgākais pavērsiena punkts tika piedzīvots 2016. gada pavasarī, kad dzīvojamo ēku attīstītājs NCC Housing tika nodalīts no NCC Grupas kā neatkarīgs uzņēmums ar jaunu zīmolu. Šodien Bonava nodarbojas ar profesionāli projektētu dzīvojamo māju un daudzdzīvokļu ēku attīstīšanu.

1930. gads

NCC Housing pirmssākumi meklējami uzņēmumu Svenska väg AB, Diös Byggnads AB, Bygg-Oleba un Byggnadsaktiebolaget Olle Engkvist darbībā. Pagājušā gadsimta 30. gados tieši tie sāk būvēt pirmās mājas.

1950. gads

Pilsētu attīstība kļūst par šī brīža realitāti, un nozarei nepieciešams piesaistīt arvien vairāk darbaspēka. No Somijas, Dienvidslāvijas un Itālijas Zviedrijā ierodas imigranti, kuriem vajadzīga dzīves vieta. Uzplaukums mājokļu celtniecībā sākas.

1960. gads

Siab turpina paplašināt darbību, attīstot dzīvojamās ēkas arvien plašākā mērogā. 1963. gadā mēs iegādājāmies datoru, ar kuru varējām organizēt sistēmas darbu ar moduļiem un jaunākajām tehnoloģijām. Gatavie saliekamie bloki kļūst par neatņemamu ražošanas daļu.

1965. gads

Siab uzsāk būvniecību Vekšē, Stokholmas ziemeļos, kas bija viens no tā laika lielākajiem apdzīvotajiem rajoniem Ziemeļeiropā. Tas ir dzīvojamais rajons, kurā līdz pat šim laikam ir vasarnīcas, rindu mājas, daudzdzīvokļu ēkas, veikali un skolas.

1965.-1969. gads

Pateicoties 50. gadu industriālajai attīstībai un arvien augošajām klientu vajadzībām, īstu uzplaukumu šajā laika posmā piedzīvo platībās nelielu māju celtniecība.

1979.-1990. gads

Siab iegādājas Diös Byggnads AB, Bygg-Oleba un Byggnadsaktiebolaget Olle Engkvist.

1995. gads

Darbības paplašināšana Vācijā sadarbībā ar Siab Immobilien. Uzņēmums drīz vien kļūst par tirgus līderi Berlīnē un Brandenburgā.

1997. gads

Siab kļūst par daļu no NCC.

1998. gads

Dzīvojamo ēku celtniecības departaments attīstās Ziemeļvalstīs, veicot iegādes Somijā un Dānijā.

2000. gads

Veicot ieguldījumu Vācijā, iegūstam iespēju attīstīt biznesu 13 jaunos reģionos.

2009. gads

NCC Housing kļūst par neatkarīgu NCC atzaru.

2016. gads

Izteiktā fokusēšanās uz māju būvniecību, kā arī mūsu bagātīgā vēsture, pavisam dabiski noveda pie atsevišķa uzņēmuma izveides. Bonava tiek atdalīta no NCC Grupas ar mērķi attīstīt dzīvojamās mājas un daudzdzīvokļu ēkās.