Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Atvērtā plānojuma dzīvoklis

Atvērtā plānojuma mājokļi ir skandināvu dzīvesstila un interjera dizaina etalons, kas nu sava ērtuma un pievilcīguma dēļ iemantojis atzinību visā pasaulē. Atvērtā plānojuma dzīvoklī ir mazāk atdalošo sienu, tādējādi tas ir gaišs un plašs – lieliski piemērots ģimenēm un mūsdienīgiem, radošiem cilvēkiem. Kā iekārtot šādu mājokli, lai optimāli izmantotu telpu, – smelies iedvesmu šajā rakstā!

Visbiežāk atvērtā plānojuma dzīvoklī ir savienota virtuve ar viesistabu, kam mēdz pievienoties arī halle un koridors. Lai nestandarta telpas iekārtotu gan funkcionāli, gan komfortabli, lieti noderēs daži interjera dizaineru ieteikumi.

Izmantojiet telpas centru

Dizaineri iesaka neizvietot mēbeles gar sienām, kā tas savulaik tika darīts ar masīvajām padomju sekcijām, bet gan droši apgūt plašo telpu centrālo daļu. Piemēram, apaļš pusdienu galds ēdamistabas vidū piešķirs telpai pavisam citu kompozīciju nekā taisnstūrveida galds pie sienas, tādējādi kļūstot par virtuves zonas galveno elementu.

_GPH2623-HDR.jpg

Savukārt viesistabas mēbeļu izvietošanas pamatprincips – iekārtojumu organizēt ap žurnālgaldiņu. Šāds mēbeļu izvietojums noteiks telpas galveno “uzdevumu”, proti, apvienot cilvēkus kopīgās nodarbēs, savukārt stūros vietu atradīs funkcionāli dizaina elementi – pufi, stāvlampas un istabas augi.

Sadaliet virtuvi pa zonām

Atvērtā tipa plānojums dod iespēju dažādiem nestandarta interjera risinājumiem virtuvē, tādējādi atvieglojot sadzīvi. Izplatīts veids ir virtuvi iekārtot kā salu ar lielu leti pa vidu. No vienas puses uz tās var gatavot, bet no otras – ieturēt ikdienas maltītes vai izmantot kā bāra leti mājas ballītēs. Šādā letē var iebūvēt visu nepieciešamo sadzīves tehniku, bet zem tās ierīkot skapīšus un plauktiņus, kuri parasti atrodas pie sienām un padara telpu šaurāku.

_GPH2704-HDR.jpg

Divi zaķi ar vienu šāvienu jeb funkcionalitāte pāri visam

Ja skandināvu tipa interjerā ir iekļauti telpas atdaloši elementi, tad arī tie noteikti ir funkcionāli. Tas var būt, piemēram, atvērta tipa grāmatu plaukts, kas novietots starp virtuves nodalījumu un viesistabu, lete, kas kalpo kā pusdienu galds, vai dīvāns, kurā sēdēt viesistabas pusē. Tādējādi šīm mēbelēm būs gan telpas atdalošas funkcijas, neietekmējot dzīvokļa plašumu un gaišumu, gan arī praktiskas. Lielisks telpas atdalošs interjera elements ir gaismekļi, kuri iezīmē katras telpas individualitāti un pilda gluži praktisku uzdevumu.

Pārdomāta mantu uzglabāšana

Tā kā atvērtā tipa mājoklī ir mazāk sienu, tad arī tajā neizbēgami būs mazāk vietas lielām kumodēm, plauktu sistēmām vai iebūvējamiem skapjiem, kuros parasti mēdzam uzglabāt savu iedzīvi. Tā vietā mantas var uzglabāt pēc līdzīga principa kā ar telpu nodalīšanu, proti, divi vienā. Piemēram, interjeram pieskaņoti pīti toveri un kastes, kuri pildīs gan praktisku uzdevumu, gan izdaiļos telpu. Tāpat efektīvs risinājums ir maksimāli izmantot telpu vertikāli, proti, šaurāki plaukti un skapji, kas stiepjas līdz pat griestiem, vai mēbeles ar mantu uzglabāšanas opciju, piemēram, ēdamistabas sols, kas vienlaikus ir arīdzan kaste.

Gudra dekorēšana

Atvērtā tipa mājoklis nekādi nevar iztikt bez dekoratīviem elementiem, taču, lai neradītu haotisku noskaņu, tie interjerā jāiekļauj gudri un pārdomāti, jo galvenais dekorāciju uzdevums šāda plānojuma dzīvoklī ir neuzkrītoša tukšo laukumu aizpildīšana. Lieli spoguļi un savdabīgas sveces, gleznas un plakāti, tekstila izstrādājumi un istabas augi – tie var tikt novietoti līdz šīm šķietami neiederīgās vietās, ar nosacījumu, ka nemazina telpu funkcionalitāti, bet gan otrādi – to papildina.

_GPH2593-HDR.jpg

Brīvību logiem!

Atvērtā plānojuma dzīvokļa gaišumu un plašumu papildus izcels dažādi gudri paņēmieni. Piemēram, ja krāsosiet griestus gaišākus par sienām, tad telpas vizuāli izskatīsies lielākas. Tāpat plašuma ziņā mājoklim papildu kvadrātmetrus “piešķirs” skatam maksimāli atbrīvoti un tīri nospodrināti logi, kas izdaiļoti ar gaisīgu materiālu gaišiem aizkariem. Tiesa, ja palodzes būs pārblīvētas ar puķu podiem un mantām, tiks panākts pretējs efekts.

Saskaņoti eksperimenti

Skandināvu interjera dizains daudziem asociējas ar balto krāsu un minimālismu, kas tad arī piešķir telpām plašumu un gaišumu, taču tas nebūt nav akmenī iekalts likums. Atvērtā plānojuma dzīvoklis ir pateicīgs arīdzan eksperimentiem – apvienojiet maigus pasteļtoņus ar spilgtiem kontrastiem, tādējādi piešķirot telpai izteiksmīgākus vaibstus, vai akcentējiet istabu robežlīnijas ar uzmanību piesaistošām mēbelēm vai interjera priekšmetiem. Galvenais – lai telpas līgani pāriet no vienas otrā!

_GPH2695-HDR.jpg