Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Robots-putekļu sūcējs, kafijas automāts un tvaika gludeklis – kā neapjukt mūsdienīgajos gadžetos un neiegādāties par daudz?

Pēdējā laikā šķiet, ka teju ikkatram mājas tīrības uzturēšanas darbam izgudrots savs robots vai iekārta, kas visu izdarīs saimnieka vietā, turklāt vēl ātrāk, klusāk un efektīvāk. Tas, protams, rada kārdinājumu un vēlmi iegādāties tos visus, jo reti ir tie cilvēki, kuriem mājas uzkopšana sagādā lielu prieku. Tomēr vai visi jaunākie izgudrojumi tiešām ir nepieciešami tavā mājā? Kā nesamulst iespēju pārbagātībā un savus līdzekļus gadžetos un tehnoloģijās ieguldīt visefektīvāk? Lasi mūsu padomos.

Izvērtē prioritātes

Pirms pakļaujies reklāmai un iegādājies jaunāko grīdas mazgāšanas vai logu tīrīšanas robotu, kārtīgi izvērtē savus ikdienas paradumus un prioritātes. Ko tev visvairāk nepatīk darīt un kas jādara visbiežāk? Aptaujā arī mājiniekus – varbūt kādam ļoti patīk mazgāt grīdu, īpašu prieku rada veļas gludināšana vai ar nepacietību tiek gaidīta lielā logu mazgāšana pavasarī? Savstarpēji vienojieties, izrunājiet un priekšroku dodiet tehnoloģijām, kas spēs vienkāršot vai pat aizstāt darbus, ko darīt negribas nevienam. Izmantojiet sarunu, lai pie viena sadalītu arī pienākumus pārējās kārtības uzturēšanas jomās, un katram tiktu tas, pret ko ir vismazākie iebildumi.

Lasi atsauksmes

Lai gan bieži tā ir patiesība, tomēr ne vienmēr augstāka cena nozīmē arī augstāku kvalitāti. Pirms kāda produkta iegādes iesakām nežēlot laiku un rūpīgi iepazīties ar atsauksmēm internetā vai elektronikas veikalos. Turklāt, ja zini, ka kādam draugam, radiniekam vai darba kolēģim tevis noskatītā ierīce jau ir, nekautrējies pavaicāt – ja nu izrādās, ka dzīvē tā nav nemaz tik noderīga? Iespējams, varēsi pat gadžetu aizņemties un pirms iegādes izmēģināt. Turklāt varbūt līdzšinējais viedā palīga īpašnieks būs sapratis, ka pašam nemaz tik ļoti to izmantot nesanāk – tad varēsi iegādāties lētāk un ieguvēji būsiet abi.

Nebaidies no matemātikas

Izvērtējot prioritātes, kas tev svarīgas jaunajā tehnoloģijā, nebaidies arī no matemātikas un rēķināšanas – tas palīdzēs saprast, cik kārotā lieta maksā patiesībā. Lai iegūtu īsto vērtību, izdali preces cenu ar aptuveno lietošanas biežumu un iegūsi vienas lietošanas reizes izmaksas – iespējams, ir vērts investēt dārgākā, bet multifunkcionālākā ierīcē pretēji daudzām un dažādām šķietami lētākām, ko katru atsevišķi izmantosi retāk. Turklāt tā tiks ietaupīta ne vien nauda, bet arī vieta mājās.

Skaties patiesībai acīs

Tomēr arī jau pēc kārotā iegādāšanās kādu laiku vēl jāturpina domāt un regulāri izvērtēt tās nepieciešamību. Ik pa laikam izskati savu ierīču sarakstu un par katru no tām sev godīgi atbildi – vai tā tiešām tiek bieži (vai gana efektīvi) lietota un ir nepieciešama? Ja atbilde ir “nē” – skaties patiesībai acīs un no tās atbrīvojies. Tas noteikti nenozīmē, ka, iespējams, dārgais gadžets ir vienkārši jāizmet miskastē. Piedāvā draugiem, radiem vai Facebook un vismaz daļēji atpelni savu ieguldījumu, turklāt palīdzot kāroto lietu iegūt lētāk arī citiem. Tomēr atceries – esi godīgs un objektīvs savās atsauksmēs.