Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Gaisma vairo dzīvesprieku

Kā izmainīt mājokļa interjeru izmantojot gaismas objektus?

Lai arī ir sācies jauns gads un katra nākamā diena kļūst par kripatiņu garāka, tomēr pēc Ziemassvētku spožajiem rotājumiem un spilgtajām gaismiņām, jaunā gada pirmie mēneši var likties gana tumši un vienmuļi, bet laiks līdz pavasarim un gaismas triumfam pārāk ilgs.

Daudz un dažādi  gaismas avoti  mājoklī var radīt  priecīgāku  atmosfēru un likt  mums justies  labāk. Šodien ir  iespējams  iegādāties tik  daudz dažāda stila  un veidu lampu,  lampiņu, gaismas  virteņu un  rotājumu, ka atliek vien izvēlēties to,  kas mums šķiet piemērotāks, un izmainīt mājas interjeru, piepildot to ar gaismas radīto enerģiju.

Gaismas avotu izvietojums un funkcijas

Pareizi izvietoti gaismas avoti ne tikai palīdz mums saglabāt labu noskaņojumu diennakts tumšajā laikā, to izvietojums mājoklī var arī pilnībā mainīt telpas uztveri. To nosaka, kā tiek plānots gaismas izvietojums telpā, un kādā veidā gaismas objekti tiek padarīti par telpas sastāvdaļu. Tāpat jāpatur prātā telpas funkcijas, un tas kādam nolūkam telpā kalpos gaismas objekti.

Nerakstīts noteikums, kuru parasti izmanto vairums interjera dizaineru, ir, ka telpā var būt aptuveni septiņi dažādi gaismas avoti. Atkarībā no tā kāda veida apgaismojumu tie rada un no tā kādas funkcijas atvēlētas apgaismojumam, iespējams izvēlēties lampas un gaismiņas.

Vispārējais  apgaismojums

Visas telpas  izgaismošanai ir  paredzēts vispārējais  apgaismojums.  Parasti to nodrošina  griestu lampas.  Lampu slēdžus var  aprīkot ar regulatoriem  (dimmeriem),  panākot vairāk vai  mazāk spilgtu  gaismu.

Var izmantot  dažādus lampu veidus, kas atkarībā no novietojuma un kupola rada tiešu, izkliedētu vai atstarotu gaismu, un mainot ieslēgto apgaismojumu mainīt arī noskaņu telpās.

Gaismas radīti akcenti telpā

Vietējā apgaismojuma uzdevums ir pievērst uzmanību atsevišķiem objektiem telpā vai izgaismot noteiktas telpas zonas. Ja ir vēlme akcentēt kādus telpas objektus, tos var izgaismot ar nelieliem gaismas avotiem vai izcelt ar dekoratīvā apgaismojuma palīdzību. Dekoratīvais apgaismojums arī pats var kalpot par telpas akcentu.

Apgaismojums noskaņai un garstāvoklim

Visvieglāk noskaņas maiņu telpā var panākt tieši ar dekoratīvo apgaismojumu. Gaismas virtenes pie bildēm no iepriekšējās vasaras ceļojuma. Krāsainas LED gaismiņas telpaugos vai grāmatplauktos; senlaicīgi lukturi; dažādu formu un krāsu svečturi – tas viss var ienest majoklī vairāk prieka un možuma ziemas tumšajos mēnešos.