Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Seši iemesli draudzēties ar kaimiņiem

Mājām ikviena dzīvē ir ārkārtīgi svarīga loma. Tomēr tās nebeidzas ar jūsu dzīvokļa durvīm. Mājas veido arī vide un cilvēki, kas dzīvo jums tuvumā. Cilvēki, pie kuriem varat vērsties pēc palīdzības, svētdienu rītos kopīgi nodoties sportiskām aktivitātēm, rīkot piknikus pagalmā vai gluži vienkārši aizņemties sāli, kad tas beidzies pašu mājās. Ja ar saviem kaimiņiem vēl neesat iepazinies un šaubāties par tā nepieciešamību, piedāvājam sešus iemeslus, kādēļ iesakām ar kaimiņiem sadraudzēties.

Drošības sajūta

Pētījumi liecina, ka ikviens daudz mierīgāk un patīkamāk jūtas pazīstamā vidē, savukārt apkārtējie cilvēki ir ļoti nozīmīga apkaimes daļa. Iepazīstot, sadarbojoties vai pat draudzējoties ar kaimiņiem, mazināsies stresa līmenis jūsu ikdienā un palielināsies drošības sajūta mājās. Turklāt drošības aspektam tas dod ļoti daudz – zinot visus savus kaimiņus, palielinās iespēja atpazīt nelūgtus viesus vai nepiederošas personas mājas vai apkaimes teritorijā un tādējādi, iespējams, pat pasargāt savus īpašumus no garnadžiem.

Savstarpēja palīdzība

Uzticēšanās attiecībās ar kaimiņiem sniedz ne tikai emocionālu mieru, bet ir arī praktisks ieguvums. Katram, kam ir mājdzīvnieks, zināma problēma un satraukums, kas rodas, kad jādodas atvaļinājumā vai ilgākā prombūtnē, atstājot četrkājaino draugu vienu mājās. To mazināt lieliski palīdzēs draudzīgas attiecības ar kaimiņiem – vienmēr būs kāds, kam palūgt dzīvnieciņu apraudzīt, samīļot un pabarot, lai zinātu, ka ar viņu viss kārtībā.

Pēdējā laikā, atgriežoties darbā klātienē, bieži vien sanāk arī nokavēt kurjeru, kas atvedis ilgi gaidīto sūtījumu. Kā to nokārtot? Vienkārši – palūdziet kurjeram, lai paciņu nodod jūsu kaimiņam, bet pats vakarā vienkārši pieklauvējiet pie blakus durvīm.

Tāpat vienmēr tuvumā būs kāds, no kura aizņemties urbi, sāli vai pagarinātāju. Protams, palīdzība nevar būt tikai vienpusēja – rēķinieties, ka kāds no kaimiņiem dažkārt lūgs pieskatīt savu kaķi vai jūsu urbis būs nepieciešams viņam, un esiet gatavi dalīties.

Kopīga atpūta

Iesākumā jūs tikai sveicināsieties, taču, atrodot kaimiņus, ar kuriem ir patīkama ne vien ikrīta saruna pie kafijas tases pagalmā vai laikapstākļu apspriešana bērnu rotaļlaukumā, bet arī kopīgas intereses un aizraušanās, atradīsiet arī draugus brīvā laika aktivitātēm. Vai tās būtu vēlās brokastis brīvdienu rītos pie kāda no jums, vai kopīgs pikniks pagalmā, vai izbrauciens ar velosipēdiem, laivām vai slēpēm – patīkama kompānija nekad nebūs jāmeklē tālu.

Nepieciešamie pakalpojumi turpat mājās

Vai nebūtu patīkami, ja jūsu vai blakus mājā būtu pieejams frizieris, kosmetologs, manikīra meistars, pavārs vai IT atbalsta speciālists? Kaimiņu kopiena, draudzība un zināšanas vienam par otru palīdzēs gan ātri atrast nepieciešamās jomas speciālistu un ērti saskaņot tikšanās laikus, gan iegūt jaunus klientus, ja sniedzat kādu pakalpojumu vai nodarbojaties ar amatniecību.

Vēlme (un iespēja) dalīties labajā

Apmainieties ar izlasītajām grāmatām un gūstiet ieteikumus nākamajām, dalieties labākajās kūku receptēs vai atdodiet mantas, no kurām jūsu bērns jau izaudzis, tiem, kam noderēs vairāk – ieguvējas būs visas iesaistītās puses. Draudzība ar tiem, kas dzīvo jums blakus, ir lieliska iespēja paplašināt apvāršņus un interešu loku, lai nepārtraukti attīstītos un gūtu iedvesmu. Jūs esat izvēlējušies dzīvi vienkopus – jums noteikti jau ir kaut kas kopīgs!