Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Interjera tendences 2022. gadā

Jauns gads paver jaunu lappusi jebkurā dzīves jomā, ļaujot to aizpildīt pēc sirds patikas. Tas nebūt nenozīmē, ka viss jāsāk no nulles vai kardināli jāmaina – pārbaudītas vērtības var būt lielisks vecā gada mantojums un stiprs pamats jauniem sasniegumiem. Tomēr ir viena lieta, kuras mainīgajai dabai ir grūti pretoties – tie ir modes strāvojumi gan apģērbos, gan dzīvesstilā un arī interjerā. Esam apkopojuši valdošās idejas, kā palīdzēt savam mājoklim iet līdzi laikam un izskatīties atbilstoši dizaina modes tendencēm 2022. gadā.

Daudzfunkcionālas telpas un istabas, kas paredzētas vairākiem mērķiem

Pandēmijas laiks turpina atgādināt, ka mājas ir vieta, kur jājūtas ērti jebkādos apstākļos – strādājot, mācoties, nodarbojoties ar hobijiem, atpūšoties. Darbs no mājām joprojām ir ikdiena lielai daļai sabiedrības, arī skolēni ik pa laikam ir spiesti mācīties mājās. Tāpēc arvien vairāk nostiprinās tendence veidot daudzfunkcionālu, pārdomātu vidi, kur katrai lietai ir sava vieta un katram iemītniekam – sava personiskā telpa. Joprojām aktuāla tendence ir telpas, kas pielāgotas vairākiem uzdevumiem, piemēram, mājas birojs viesistabā, neliela sporta zāle guļamistabā vai īpaša darba zona bērnistabā. Tomēr šī pārmaiņa saistīta ne vien ar pandēmijas radīto nepieciešamību, bet arī izmaiņām sabiedrības domāšanā. Arvien vairāk aizdomājoties par radīto ietekmi uz dabu un strauji augošo patērētāju kultūru, tiek pārdomāts, vai plašās telpas ir tiešām nepieciešamas ērtai sadzīvei, vai tomēr tiek nepraktiski izmantotas un būtu iespējams taupīt visa veida resursus, no tām atsakoties. Šogad un turpmāk ieteicams mājokli izvēlēties nevis pēc platības, bet gan tā funkcionalitātes un sniegtajām iespējām, un pievērsties interjera dizainam ar prātu un apzinātību. Kvalitatīvas, viegli pārveidojamas mēbeles, kas nodrošina gana daudz mantu uzglabāšanas iespēju, no interesantas alternatīvas ir kļuvušas par nepieciešamību, sevišķi mazos dzīvokļos. Ir laiks atteikties no visa smagnējā, stūrainā, neveiklā – izvēlies vieglas, saliekamas un ērti pārvietojamas mēbeles, atsevišķus plauktus, grozus, kastes un organizatorus. Kārtība mājās palīdzēs ne tikai vieglāk pildīt dažādus darba un dzīves uzdevumus, bet arī sniegs tik aktuālo viegluma un plašuma sajūtu.

Ilgtspējīgi un pārstrādājami materiāli, dabas un ceļojumu iedvesmoti elementi

Ilgtspēja un dabiskums - šie divi atslēgas vārdi 2022. gadā pavadīs jebkuras interjera pārmaiņas un uzlabojumus. Nomierinoša vide, kuru caurstrāvo daudz dabiskas gaismas, spēcīga saikne ar dabu un kur, šķiet, pat sienas brīvi elpo, ir šī gada interjera tendence numur viens. Plastmasas vietā stājas pārstrādāti materiāli, koks, bambuss, akmens un korķis, sintētiku aizvieto dabiski audumi vai pinumi – lins, jūraszāles, vilna un citi dabas materiāli, kas apliecina ne tikai cilvēka ciešo saikni ar planētu, bet arī rūpes par to. Cerībā, ka ceļošana un tās sniegtās iespējas reiz atgriezīsies pierastajos augstumos, īpašu uzvaras gājienu svin interjera priekšmeti, kas iedvesmojušies vai pat atvesti no ārvalstīm un savā dizainā atspoguļo ne vien telpas saimnieka zinātkāri un ceļotmīlestību, bet arī izcelsmes valsts kultūru, tradīcijas un tai raksturīgo. Iespējams, magnētiņi sen vairs nesagādā prieku, bet par lielisku suvenīru var kļūt vāzes, paklāji vai pledi? Joprojām aktuāli ir arī telpaugi, kas gan no kvantitātes pārvirzās kvalitātes virzienā: šogad daudz stilīgāki par urbānajiem džungļiem būs atsevišķi neparastu formu un krāsu telpaugi, kļūstot par košu akcentu uz neitrālās sienas fona – gluži kā dabā.

Dizaina stilu un materiālu sajaukums, vintage un noapaļotas formas

Joprojām aktuāla ir interjera iekārtošana pēc savas gaumes un vērtībām, raugoties uz, bet pārlieku neietekmējoties no vadošajām tendencēm. Noteikti ir atļauts un pat ieteicams miksēt teorijā dažādus dizaina stilus, kā arī nebaidīties no šķietami nesavienojamu materiālu savienojumiem. Tāpat savu uzvaras gājienu joprojām turpina arī vintage jeb retro stils un dizaina elementi – iespējams, šis būs īstais gads, kad pieņemt vecmāmiņas jau sen dāvāto smalko vāzi vai tamborēto galda sedziņu un ieviest to savā mājoklī? To izmantot būs ne vien aktuāli, bet arī ilgtspējīgi – jauna vietā vienmēr ieteicams dot jaunu dzīvi kam jau lietotam. Nelielu norietu šogad piedzīvos masīvas mēbeles ar asām līnijām, vietā stājoties noapaļotām formām, izliektām līnijām un maigām faktūrām, kas biežāk sastopamas gan dabā, gan arī mājoklī ienesīs lielāku harmoniju. Liels uzsvars tiks likts uz tausti – izvēlies interjerā iekļaut gan sienas, kam tā vien gribas pieskarties, gan dažādus tekstilizstrādājumus no taustei patīkamiem materiāliem.

Very Peri, brūnie toņi, neitrālas un košas krāsas

Krāsu institūts Pantone katru gadu paziņo aktuālo krāsu, un šogad tas ir zilganvioletais tonis Pantone 17-3938 Very Peri, ko dēvē par vissiltāko no visām zilajām nokrāsām.

Foto avots: Pantone.com

 

Violetā un zilā ir nomierinošas krāsas, kas lieliski piestāvēs guļamistabām un atpūtas zonām, bet kā elegants akcents derēs jebkurā telpā – mēbelēs, tekstilizstrādājumos, traukos. Atbalstot visu dabisko, rāmi un elpojoši zemes toņi, īpaši brūnie, bēšie un pelēkie, ienāk sienu krāsās, mēbelēs, tekstīlijās un interjera priekšmetos. Izņēmums ir logu noformējums, kurā šogad redzēsim daudz krāsu un rakstu. Aizkari un žalūzijas ir viens no galvenajiem telpas akcentiem, kas var izkrāsot un atsvaidzināt piezemēto 2022. gada interjeru. Tas gan nenozīmē, ka tiem jābūt kliedzoši raibiem vai neona krāsās zaigojošiem: izvēlies dabiskus materiālus ar interesantu reljefu vai rakstu, divu vai trīs toņu salikumu, kurā viens var būt spilgtāks, un logu noformējums ne tikai izcelsies uz kopējā fona, bet arī to lieliski papildinās. Gan ilgtspēju, gan pievienoto vērtību mājoklī līdz ar vēlamajām krāsu gammām ienesīs arī jauno mākslinieku darbi. Tas šogad tiks īpaši novērtēts – jau zināmu un atzītu mākslinieku gleznu vietā, kas diemžēl bieži sevī iekļauj arī ar augstu cenu, izvēlies jaunu un vēl ne tik plaši atpazīstamu radošo prātu darbus. Arī, ja vēlies un jūti aicinājumu ko uzgleznot pats – droši! Pašizpausme turpina savu jau 2020. gadā iesākto uzvaras gājienu.

 

Tomēr, kā ik gadu, atgādinām – arī 2022. gada interjera dizaina galvenā tendence ir mājokļa atbilstība tā iemītnieka gaumei, vēlmēm un vajadzībām. Tikai ieklausoties sevī, iespējams nonākt pie pareizākā un gaumīgākā risinājuma.