Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Kādas tendences aktuālas interjera dizainā 2021. gadā?

Ir sācies jauns gads, kurā ieplānota vairāku Bonava māju nodošana jaunajiem iedzīvotājiem, tādēļ, kā ik gadu, esam apkopojuši Latvijas un pasaules dizaineru ieteikumus, ko ņemt vērā, veidojot sava mājokļa dizainu 2021. gadā. Šai rakstā atradīsi vērtīgus padomus, kā mājokli padarīt modernu un mūsdienīgu, saglabājot tā ērtumu un funkcionalitāti – lasot uzzini, ko interjerā šogad vērts iekļaut, bet ko labāk atstāt iepriekšējā gadā.

Funkcionalitāte pāri visam

Atskaņas no izaicinošās situācijas pasaulē Covid-19 pandēmijas iespaidā jūtamas arī interjera aktualitātēs. Pretēji citos gados liktajiem akcentiem uz mājokļa dizainu, krāsām un formām, šogad tam pievienojusies un teju svarīgāko lomu ieņēmusi funkcionalitāte – mājas vairs nav vien vieta gulēšanai un atpūtai vakaros, lielai daļai sabiedrības tās nu kalpo arī kā darba vieta. Tieši tādēļ arvien straujāku popularitātes norietu piedzīvo atvērtā tipa plānojuma dzīvokļi un priekšroka tiek dota dzīvokļiem ar izolētām istabām pat tad, ja tās ir mazākas platības.

Šajās mājas biroja istabās arī dizainam jākalpo telpas primārajam mērķim – jau tās iekārtojot, noteikti jāparedz ergonomiska vieta darba galdam, neaizmirstot par neitrālu un patīkamu fonu video sapulcēm. Vērtīgi būs arī mājas darba vietu iekārtot tā, lai, atgriežoties birojā, to būtu iespējams pārvērst, piemēram, par vietu hobijam, mājas kinozālei vai jebkam citam atkarībā no saimnieka interesēm un vajadzībām. Daudzfunkcionalitāte uzskatāma par vienu no vadošajām tendencēm arī mājoklī kopumā – mūsdienu straujo pārmaiņu laikmetā ir vērts dzīvokli iekārtot tā, lai tas viegli pārveidojams, mainoties interesēm, gaumei vai ikdienas aktualitātēm (piemēram, ģimenē ierodoties bērnam).

Vecmāmiņu šiks, siltums un prieks

Ciemošanās pie vecmāmiņas, šķiet, ikvienam asociējas ar ko siltu, mājīgu un aicinošu. Kādēļ gan šādu pašu noskaņu neradīt arī pašam savā mājoklī? Uz to aicina dizaineri 2021. gadā. Puķainas tapetes, pasteļtoņi un oriģinālas krāsas, vintage gleznas, trauki un dekori – tas viss būs modē šogad, turklāt noskaņas radīšanai pietiks vien ar dažiem elementiem – iesakām izmēģināt. Ja vēlies doties vēl tālāk prom no pēdējos gados valdošā minimālisma, droši eksperimentē ar krāsām – moderni būs arī, piemēram, zaļi skapīši virtuvē.

Industriāls, moderns stils

Tiem, kas pēdējos gados pievērsuši uzmanību TV seriāliem, nebūs paslīdējis garām fakts, ka tajos visai bieži manāmi t.s. loft dzīvokļi ar izteikti industriālu stilu – tas 2021. gadā būs moderni ikvienā mājoklī. Stilu raksturo industriāli, mūsdienīgi elementi, no kuriem kā populārākos var minēt atklātas ķieģeļu vai betona sienas un detaļas (šādu iespaidu iespējams panākt arī ar dizaina tapešu vai flīžu palīdzību, ja sienas sākotnēji ir gludas), koka un metāla elementu savienojumus, kā arī neitrālas krāsas. Šogad krāsās joprojām dominēs melna un tumši pelēka, taču par īpaši atsvaidzinošu un trendīgu uzskatāms navy jeb tumši zilais tonis. To noteikti vērts apsvērt tumšo toņu cienītājiem, kas tomēr vēlas mājokli padarīt individuālāku – krāsa ir gandrīz melna, taču piešķirs oriģinalitāti.

Dabīgas lietas un pašizpausme

Savu aktualitāti arī šogad nezaudēs dabīgums, dabā atrodamo materiālu izmantošana un dabas vēsmas iekštelpās. Ja līdz šim to neesi praktizējis, sāc ar mazumiņu – izvēlies dabīgu materiālu audumus sintētikas vietā, piemēram, lina aizkarus vai vilnas pledus, vai piepildi mājokli ar istabas augiem. Turklāt, pat izmantojot mākslīgi radītus materiālus, iespējams iedvesmoties no dabas – sākot ar zaļo krāsu un beidzot ar formām – atliek vien vērot. Turklāt tas palīdzēs arī zemei un videi dzīvot ilgāk un kvalitatīvāk.

Vēl kāda lieta, kas īpašu uzplaukumu piedzīvojusi 2020. gada pandēmijas iespaidā un turpinās savu uzvaras gājienu arī šogad, ir pašizpausme. Vai tu jau sen esi vēlējies pie sienas pielikt paša gleznotu gleznu? Uzaust pledu vai paklāju? Izveidot augu kompozīciju vai apgleznot sienas? Ļauj sev izpausties un dari to šogad, ir īstais brīdis – padari savu mājokli par tieši sev raksturīgu!

Ilgtspēja un harmonija

Vides aizsardzība, ilgtspēja un moderns dizains, tavuprāt, nesader kopā? Un kā vēl sader! Mūsdienās jaunie dizaineri un mākslinieki arvien vairāk domā par ilgtspēju, tādēļ tādus rada arī savus darbus. Tiek izmantoti pārstrādājami materiāli, izgudroti arvien jauni, dabīgāki un izturīgāki, kā arī, interjera priekšmetus un aksesuārus radot, vairāk tiek domāts par pēc iespējas mazāku ietekmi uz apkārtējo vidi un ražošanas atkritumu daudzuma minimizēšanu. Zaļais ir modē ne vien virtuves skapīšos, bet arī domāšanā!

Laikā, kad visapkārt ir tik daudz nenoteiktības un satraukuma, īpaši svarīgi (un tādēļ – modē) ir nodrošināt harmoniju tur, kur pavadām tik daudz laika – mājās. Lai gan zināms, ka harmonija rodas ķermeņa iekšienē, tam noteikti var palīdzēt arī apkārtējā vide un tās iekārtojums, tādēļ šogad modē ir saskaņošana. Turklāt, ne vien istabu savstarpējā saskaņošana, bet arī balkona, lodžijas vai terases pielāgošana kopējiem toņiem un dizaina vēsmām.

Gada krāsas: dzeltena un pelēka

Arī šogad savas gada krāsas dizaina tendencēm pasludinājis Pantone krāsu institūts. Šogad tie ir 17-5104 Ultimate Grey un 13-0647 Illuminating toņi, kas tiem, kas ar krāsu pasauli ir uz "jūs", būs pazīstami kā pelēks un dzeltens (sk. attēlā zemāk). Nebaidies no kontrastiem un iekļauj toņus savā mājokļa dizainā vai pat tikai detaļās. Kā vienmēr, aktuāla arī šogad būs baltā krāsa interjerā - tā mājoklī ieviesīs patīkamu tīrības sajūtu, kā arī būs viegli saskaņojama gan ar gada krāsām, gan citiem toņiem.

Pantone colors

Foto: Pantone.com

 

Tomēr, kā ik gadu, atgādinām – arī 2021. gada interjera dizaina galvenā tendence ir mājokļa atbilstība tā iemītnieka gaumei, vēlmēm un vajadzībām. Tikai ieklausoties sevī, iespējams nonākt pie pareizākā un gaumīgākā risinājuma.