Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Kā mājoklī neielaist rudens drēgnumu?

Rudens ir klāt ne vien kalendārā, bet arī aiz loga, un pasaule sāk šķist nedaudz pelēkāka gan tiem, kas siltumu mājoklī var regulēt paši, gan jo īpaši tiem, kam centralizētā apkure vēl nav pieslēgta. Bieži šķiet, ka aiz loga esošais drēgnums ienāk arī dzīvoklī – neviļus piezogas slinkums un skumjas, iespējams, vairāk parādās kašķu un aizvainojumu mājinieku starpā. Kā to ne vien nepieļaut, bet pelēko izmantot savā labā, atmosfēru pat uzlabojot un padarot romantiski valdzinošu, apgūstiet mūsu sagatavotajos padomos.

Sveces, mazās lampiņas un citi avoti – gaisma, gaisma, gaisma

Nav noslēpums, ka pret tumsu vislabāk iespējams cīnīties ar gaismu – tas attiecas arī uz tumsu, kas iestājusies aiz loga valdošā drēgnuma dēļ. Labā ziņa ir tāda, ka 21. gadsimtā esam iemācījušies gaismu radīt arī savām rokām, un tas nebūt nav dārgi, laikietilpīgi vai sarežģīti. Turklāt gaismas avoti ir tik dažādi un pieejami, ka savu īsto būs iespējams atrast ikkatrai gaumei, vēlmēm un interjeram. Mēs iesakām sveces – tās varat izvēlēties gan īpašiem svečturiem, gan tāpat novietot uz dažādām virsmām, turklāt plaši pieejamas arī aromātiskās sveces, kas ne vien sniegs gaismu, bet radīs arī patīkamu gaisotni un smaržu. Arī lielās lustras rudenī iesakām nomainīt pret skaitliski vairāk, bet mazākām lampiņām – kopējais gaismas daudzums mājoklī nemainīsies, bet tā kļūs siltāka un mājīgāka.

pexels-castorly-stock-3654618.jpg

Ābolmaizes u.c. māju smaržas

Mēdz teikt, ka katram latvietim ir kāds draugs, paziņa vai radinieks laukos, un rudenī tas kļūst īpaši aktuāli – kabači, ķirbji un āboli birst kā no pārpilnības raga. Iesakām šo faktoru izmantot, lai ne tikai gardi, veselīgi un ekonomiski paēstu, bet radītu patīkamu sajūtu un siltumu arī mājoklī. Cepiet ābolmaizes, dārzeņu sacepumus vai pat gluži vienkārši krāsnī žāvējiet ābolus vai uz kādas brīvas virsmas kaltējiet zāļu tējas. Visas šīs lauku smaržas asociēsies ar siltumu un mīļumu, turklāt lampiņa cepeškrāsnī sniegs arī papildu gaismu, padarot mājokli romantiskāku.

pexels-asya-vlasova-3065590.jpg

Vakara izklaižu dažādība

Pa dienu pārsvarā atrodamies ārpus mājām, tādēļ tieši vakari ir tie, kas var radīt pelēcīgāku sajūtu un kopējo noskaņu vai pat raisīt latviešiem tik pazīstamo rudens depresiju. Lai no tā izvairītos, iesakām savus vakarus piepildīt, dažādojot arī brīvā laika pavadīšanas veidus turpat mājās. Galda spēļu vakari divatā vai mēmais šovs ar draugiem liks tumšajām stundām aizritēt nemanot, turklāt azartā pat nemanīsiet aiz loga notiekošo. Pat vairāk – mierīgām izklaidēm mājās lietus vai tumsa aiz loga pat piestāvēs. Ja vēlaties ne vien jauki pavadīt laiku un izklaidēties, bet arī bagātināties intelektuāli, iesakām rīkot diskusiju vakarus mazākā vai lielākā kompānijā – izvēlieties kādu sabiedrībā vai jums personīgi aktuālu tēmu un apspriediet to no visiem iespējamajiem skatupunktiem. Pavisam ideāli un izaicinoši būs tad, ja viedokļi diskusijas dalībniekiem dalās.

pexels-cottonbro-4691567.jpg

Oriģinālas krāsas

Un, protams, kā gan citādi cīnīties ar pelēko, ja ne liekot tam pretī krāsas. Tas ir ārkārtīgi vienkāršs un nebūt ne dārgs paņēmiens, jo to iespējams pavērst, kādā vien virzienā vēlams, un padarīt pat par aizraujošu spēli. Krāsas var radīt jebkas – piemēram, košos papīrīšos ietītu saldumu trauks uz žurnālgaldiņa, rudens ziedi vāzēs vai pat krāsainas dzijas kamoli atvērtā rokdarbu groziņā kādā istabas stūrī. Iespējams, ir laiks nomainīt gultas pārklāju uz kādu košāku vai pie sienas piekārt krāsainu gleznu?