Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Pieci vienkārši paņēmieni, kā padarīt dzīvokli mājdzīvniekam draudzīgāku

Daudziem no mums četrkājainie draugi (visbiežāk – kaķi, suņi) nav tikai vienkārši mājdzīvnieki – tie ir daļa no ģimenes. Tāpēc nav šaubu, ka, meklējot dzīvokli, viens no kritērijiem būs iespēja tajā apmesties kopā ar savu ķepaini. Taču, kad īstā vieta atrasta, jāparūpējas par to, lai arī Tavam mīlulim jaunā vide būtu droša un piemērota. Nekustamo īpašumu attīstītāja “Bonava Latvija” eksperti ir apkopojuši vairākus padomus, kā jauno mājokli padarīt mājdzīvniekiem pēc iespējas draudzīgāku.

Iekārto mīlulim savu “stūrīti”

Atsevišķa zona, sava vietiņa, kur apgulties un pavadīt laiku, ļaus mājdzīvniekam justies drošāk, ienākot jaunā vidē. Sarūpē mīkstu, ērtu guļvietu – tā var būt vienkārša sedziņa, gulta, spilvens vai pat mājiņa. Lai to padarītu vēl ērtāku, un ķepainis labprāt vēlētos tur atrasties, zonā var nolikt rotaļlietas un trauku ar ūdeni.

Parūpējies par logu un balkonu drošību

Dzīvnieki labprāt sēž uz palodzēm vai pieslejas pie tām un pēta aiz loga notiekošo. Lai parūpētos par ķepaiņa drošību, raugies, lai logi būtu aizvērti vai ierīko aizsargtīklu/barjeru, kas neļaus notikt neparedzamajam, kad mīlulis pamanīs putnu vai citu kustīgu elementu, kam vēlēsies dzīties pakaļ. Tāpat arī neatstāj mājdzīvnieku uz balkona bez uzraudzības.

Izvēlies atbilstošu mēbeļu un citu interjera elementu materiālu un krāsu

Ja mājoklī ir dzīvnieks, reizēm var gadīties ķezas – kaut kas tiek apgāzts, izliets vai izbērts, turklāt nereti tieši uz mēbelēm. Taču pareizi izvēlēts mēbeļu tonis un materiāls var palīdzēt situāciju glābt. Piemēram, mikrošķiedra un mikro zamšāda ir vieglāk tīrāma, kā arī atgrūž šķidrumus. Kaķu saimniekiem noderēs mēbeles ar neausta auduma apdari, tostarp samta vai floka.

Savukārt, izvēloties mēbeļu, spilvendrānu, aizkaru un citu audumu krāsu, centies piemeklēt toni, kas nekontrastē ar mājdzīvnieka kažoku, it īpaši, ja viņam ir gara spalva, ko var viegli pamanīt. Šādos gadījumos praktiska izvēle būs arī audumi ar rakstu motīvu vai vairāku krāsu salikumu, kas vienlaikus nomaskēs spalvas un grūti iztīrāmus traipus.

Pielāgo lietu novietojumu mājoklī

Mūsu mīluļi ir ne tikai aktīvi un ziņkārīgi, bet arī ļoti gudri, tāpēc vienmēr atceries palūkoties apkārt, vai viegli pieejamā vietā nav lietu, kas varētu būt bīstamas mājdzīvniekam. Tas var būt uz virtuves galda atstāts ēdiens (it īpaši, vīnogas, rozīnes, kafijas biezumi vai šokolāde – suņiem), vaļā esoša atkritumu tvertne, neaiztaisīts skapītis, atvilktne un dažādi produkti vai ķīmiskas vielas, kuras jātur aiz aizvērtām durvīm.

Uzmanību vajadzētu pievērst arī nenosegtiem vadiem, kabeļiem un kontaktligzdām, kas var apdraudēt mājdzīvnieku drošību. Lai pēc iespējas samazinātu mīluļa vēlmi košļāt vai skrāpēt lietas, kas atrodas mājās, sarūpē viņam dažādas graužamās un citas rotaļlietas, kā arī kaķiem noderēs nagu asināmie stabiņi.

Izpēti, kuri telpaugi ir mājdzīvniekiem draudzīgi

Augi piešķir košu un pievilcīgu akcentu ikvienai telpai, taču ir svarīgi pārliecināties, vai tie būs droši tavam ķepainim. Piemēram, ja tev ir kaķis, izvairies no lilijām, narcisēm, hiacintēm, amariļļiem, dīfenbahijām, hortenzijām, petūnijām un prīmulām. Savukārt suņu saimniekiem jāraugās, lai mājoklī nebūtu lirveida fikuss, filodendri, zāmija, alveja, strelīcija, atritinātā cika, spatifīla vai alokāzija.

“Bonava Latvija” eksperti iesaka - ja neesi drošs par istabas auga un mājdzīvnieka “draudzēšanos”, pirms iegādes vienmēr veic izpēti vai konsultējies ar pārdevējiem.