Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Lai mājoklī valda nebeidzama kārtība!

Ir pienākusi sezona, kad tā vien prasās atvilkt aizkarus un atvērt logus, lai saules gaismu un svaigās pavasara vēsmas ielaistu arī savā mājoklī. Taču to baudīt var traucēt mājās valdošā nekārtība, kas ziemas laikā, iespējams, nemaz nešķita tik uzkrītoša kā tagad. Lai pavasara tīrīšana neaizņemtu brīvdienas, kuras tā vietā varētu pavadīt pastaigās gar jūru vai mežā, piedāvājam pāris padomus, kuru ievērošana prasīs pavisam nedaudz laika un pūļu, taču rezultāts būs ievērojams.

Regulāra mantu revīzija

Visa pamatā ir atteikties no paraduma glabāt lietas, kuras netiek izmantotas. Lieko mantu revīzija ir nepieciešama katru mēnesi, taču ja iespējams – pat reizi nedēļā. Tas, protams, ir arī atkarīgs no tā, cik ātri šīs mantas mēdzat “uzkrāt”. Ar laiku tas jau sāks kļūt par paradumu, gluži kā gultas saklāšana no rītiem – to paveikt izdosies arvien ātrāk un vienkāršāk. Turklāt šāda regulāra revīzija arī radīs citu priekšstatu par mantām, kuras patiesībā mājoklī glabāt nav vajadzības, ļaujot pieņemt ātru lēmumu tikai svarīgāko lietu saglabāšanai.

Visam ir sava vieta

Kārtības noslēpums ir īstās vietas atrašana katrai lietai, kā arī šo lietu atgriešana šajās vietās katru reizi pēc to paņemšanas un izmantošanas. Tiekot galā ar šo uzdevumu, laiks augstākai latiņai – mantas novietot dažādās vietās pēc to tipa vai izmantošanas veida. Kā piemēram, mājās valkājamo apģērbu vienmēr sakārtojiet tam veltītā atvilktnē vai drēbju skapja vienā plauktā. Dokumentus un rakstāmlietas glabājiet rakstāmgalda vienā atvilktnē vai piemērotā uzglabāšanas kastē uz vai zem galda.

Vertikālā uzglabāšana

Lai ietaupītu iespējami vairāk vietas, visu, ko vien iespējams, uzglabājiet vertikālā stāvoklī. Piemēram, šaurās spraugas starp virtuves mēbelēm un iekārtām var izmantot, tajās ierīkojot speciālu izvelkamu plauktiņu garšvielām un citiem nelieliem produktiem. Mājokļa interjera veikalos arvien plašāku piedāvājuma klāstu veido arī apģērbu pakaramie, kas sastāv no 3, 4 un pat 5 pakaramajiem vienam zem otra. Arī šo var uzskatīt par vertikālo glabāšanu, drēbju skapī veidojot ne vien horizontālu apģērbu rindu, bet arī vertikālo pozīciju īsākām drēbēm, piemēram blūzēm un krekliem, katru uzkarinot uz šādiem pakaramajiem. Lakatus un šlipses, savukārt, var vienkārši uzkarināt apģērbu skapja durvju iekšpusē.

Veltiet kārtībai 15 minūtes ik dienu

Sakārtot uz krēsla samestās drēbes vai pie izlietnes sakrauto kosmētiku prasīs vien 15 minūtes dienā. Taču to atstājot novārtā visu nedēļu, mantu kaudze tikai pieaugs un to sakārtošana aizņems teju visu nedēļas nogali, ko daudz vērtīgāk būtu pavadīt ārpus mājām ar ģimeni vai draugiem. Pirms piesēsties pie televizora, atnākot mājās no darba, paķeriet putekļsūcēju un iztīriet viesistabu. Citā vakarā noslauciet putekļus no guļamistabas skapjiem un plauktiem, lai tie nedēļas gaitā neuzkrātos. Un traukus nomazgājiet uzreiz pēc ēdienreizes, lai izlietni nepārvērstu par neieslēgtu trauku mazgājamo mašīnu.