Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Mājoklis ziemeļnieku gaumē

Skandināvu interjera būtiskākā priekšrocība ir tā līdzsvars starp ārējo izskatu un funkcionalitāti – katrs dekoratīvais elements vienlīdz kalpo arī kādam praktiskam nolūkam. Turklāt vizuālais noformējums skandināvu stilā vienmēr būs gaumīgi nepiespiests un viegls, vienlaikus piešķirot mājoklim akcentētu skatu. Lūk, pāris padomi, kā arī savā mājoklī ieviest mūsu ziemeļu kaimiņu dzīvesveidu un stilu.

Pielietojums pat vienkāršākajām lietām

Mājīgu un viesmīlīgu skandināvu mājokli padara pārdomāti izvēlētas lietas un dekorācijas, katrai no tām piemītot kādai konkrētai funkcijai. Piemēram, skaistu pītu grozu var novietot vannas istabā dvieļu un mazgāšanās piederumu glabāšanai. Virtuves cimdus var uzkarināt tieši virs plīts – tie ne vien būs pa rokai nepieciešamos brīžos, bet arī piešķirs akcentu ierastajam virtuves iekārtojumam. Un sienas pulkstenis ar koka ciparnīcu ne vien rādīs laiku, bet arī pārstāvēs skandināvu dizaineru iemīļotāko materiālu – koku.

Skandināvu interjerā par dekorācijām var izmantot visparastākās lietas – stikla vāzi, ierāmētu spoguli, spilvenus, galda lampas un pat traukus. Vāzes pamatu var piepildīt ar vīna korķiem, turklāt stikls dienas laikā skaisti atstaros saules starus, piepildot istabu ar gaišumu. Gaismu virtenes radīs nepiespiesti patīkamu un pat mazliet maģisku apgaismojumu diennakts tumšajā laikā, kā arī ikdienišķo atmosfēru padarīs nedaudz īpašāku.

 

Tekstils – skandināvu karalis

Skandināvu interjeru grūti iedomāties bez koša un kvalitatīva tekstila elementiem. Dekoratīvo spilvenu, piemēram, nekad nevar būt par daudz – uz gultas, dīvāna, krēsla un pat grīdas. Mīksti un gaiši pledi piešķirs telpai mājīgumu, kā arī sasildīs vēsākās dienās. Arī pūkaini paklāji guļamistabā piešķirs nepieciešamo silto atmosfēru, savukārt cietais paklājs ar interesantu rakstu lieliski iederēsies gan viesistabas, gan virtuves telpā. Ar tekstila materiāliem mājoklī iespējams ieviest košus akcentus uz viegli gaišu sienu un griestu fona, tādēļ nebaidieties eksperimentēt ar krāsām un rakstiem.

 

Izrotāt arī sienas

Lai arī skandināvi ir iecienījuši minimālismu, viņu mājokļus par pilnībā askētiskiem gluži nenosauksi. Skandināvi mēdz izmantot dažādus veidus, kā mājokli padarīt siltāku, patīkamāku un vienlaikus – košāku, piemēram, izrotājot sienas ar ierāmētiem attēliem. Tie var būt abstrakti zīmējumi, dažādu rakstu attēli vai vienkārši melnbaltas fotogrāfijas. Visnotaļ gaumīgi izskatīsies arī popārta stila plakāti vai arī retro plakāti smalkos, vienkrāsainos rāmjos. Tādējādi attēli padarīs telpu vizuāli izskatīgāku un košāku.

 

Dabiskais mājoklī

Skandināvu cieņa pret dabu atspoguļojas arī viņu mājokļu interjerā, kas nav iedomājams bez kāda zaļuma. Svaigi ziedi vāzē vai augi podiņos izrotās jebkuru telpas vietu – rakstāmgaldu, palodzes, plauktus un brīvos grīdas laukumus. Ar augu palīdzību arī iespējams izveidot visdažādākās kompozīcijas konkrētas telpas norobežošanai, neizmantojot masīvus plauktus. Turklāt to dažādība sniedz iespēju mājoklī ieviest attiecīgā gadalaika noskaņu, ziemas sezonā mājokli izrotājot ar dekoratīvajiem skujkokiem vai zariem, savukārt vasaras sezonā telpu papildinot ar svaigiem ziediem – gan no puķu dobes, gan no pļavas.