Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Mājokļa iekārtojums, kas nenovecos

Kā teju viss mūsdienu dinamiskajā pasaulē, arī interjera dizains un mājokļu iekārtojums ir pakļauts modes tendencēm, kas, kā zināms, var strauji mainīties pat dažu gadu laikā. Taču pretēji citām modes diktētām lietām, ko iespējams tendencēm pielāgot salīdzinoši viegli un lēti, – apģērbam, modernajām tehnoloģijām un pat vaļaspriekiem – mājokļa iekārtojuma maiņa visbiežāk prasa lielu finansiālu un laika resursu ieguldījumu. Kā piepildīt savu mājokli ar lietām un krāsām, kas ne vien labi kalpos un neapniks pēc dažiem gadiem, bet arī nenovecos morāli, lasi ekspertu padomos.

Neitrālas krāsas un dabīgi materiāli

Lai gan košas un rakstainas tapetes, iekārtojot mājokli, pirmajā mirklī var šķist kā lieliska izvēle saimnieka gaumes, personības un dzīvesstila demonstrēšanai, tā ir viena no stila tendenču maiņai visvairāk pakļautajām interjera detaļām. Tā kā sienām un to krāsu gammai mājokļa kopējās sajūtas veidošanā ir teju visnozīmīgākā loma, ieteicams toņus izvēlēties neitrālus un nenomācošus (Skandināvijas minimālisma stilā dominējošā baltā krāsa nebūt nav vienīgā pareizā izvēle – lieliski derēs arī jebkurš gaišs pasteļtonis), krāšņuma radīšanai izmantojot vien interjera aksesuārus un dekorus (ja pēc laika radīsies tāda vēlme, tos arī būs vieglāk nomainīt, atsvaidzinot ikdienu un interjeru). Turklāt sienas pārkrāsot ir nesalīdzināmi vieglāk nekā pārlīmēt tapetes, bet vizuālo efektu ar mūsdienu tehnoloģijām iespējams panākt tādu pašu.

0295De_fem_elementen_Ursvik.jpg

Minimālisms un uzsvars uz kvalitāti

Lieta, ko iespējams attiecināt uz jebkura dizaina un iekārtojuma mājokli, – detaļu pārpilnība nav glaimojoša nevienai telpai, turklāt mērens haoss noteikti nenāk par labu arī mājokļa un tā iemītnieku harmonijai ilgtermiņā. Svarīgi atcerēties, ka arī interjerā darbojas vecumvecā patiesība – mazāk ir vairāk. Tādējādi, iekārtojot telpas minimālisma stilā un izmantojot vienīgi kvalitatīvus materiālus, uzturēšanās dzīvoklī būs ne vien patīkami atslābinoša un mierpilna, bet arī interjers izturēs laika pārbaudi un neapniks, iespējams, pat vairākām iemītnieku paaudzēm.

Iebūvēti plaukti un lielizmēra spoguļi

Iebūvētas mēbeles mājoklī ieteicams izvēlēties gan praktiskos nolūkos, gan, lai baudītu to ilgtspēju. Iebūvēšanas specifikas dēļ nav iespējams izcelties ar īpaši moderniem vai ekscentriskiem dizainiem, tādējādi jau saknē iemiesojot minimālisma filozofiju. Tāpat iebūvētie skapji palīdzēs ne vien ietaupīt vienu telpā, bet arī saglabāt tīrības sajūtu un kustību brīvību, saglabājot neitrālu pieeju iekārtojumam un dizainam. Savukārt lielizmēra spoguļi – atbalstīti pret sienām, piekarināti gaiteņos vai virs kamīna – kalpos kā interesants, bet neuzkrītošs dizaina elements, vienlaikus atstarojot gaismu un padarot mazas telpas vizuāli plašākas un gaišākas. Izvēlies spoguli ar maināmu rāmi – tādējādi interjeru vēlāk būs iespējams atsvaidzināt un radīt tajā pārmaiņas ar minimālu ieguldījumu.

Mākslas darbi

Pat visneitrālāko telpu iespējams atdzīvināt ar interjera aksesuāru palīdzību, un viens no nenoliedzami efektīvākajiem dekorēšanas paņēmieniem ir mākslas darbu iekļaušana interjerā. Mākslai nebūt nav jābūt dārgai, lai atstātu iespaidu gan uz mājas iemītnieku, gan ciemiņiem, turklāt tā kalpo kā lielisks saimnieka gaumes un vērtību pierādījums, kā arī brīnišķīgi atsvaidzina telpu. Mūsdienās ir plašas iespējas izvēlēties sev tīkamus mākslas darbus pat par ļoti demokrātiskām cenām, tādēļ, saprotot, ka kāds no tiem vairs nepriecē acis un ir nedaudz apnicis, darbus varēsiet viegli un ātri nomainīt pret citiem, vienlaikus mainot pat kopējo atmosfēru telpā.

0171Sa°gargatan_9.jpg

Robežu sapludināšana

Nekas neiemieso ilgtspēju labāk kā dažādu laiku vai pat laikmetu savietojumi vienā dzīves telpā, tādēļ šādu pieeju iekārtošanā noteikti ieteicams apsvērt, izvēloties savu ideālo interjeru. Savienojot dažādu laika posmu tendences vienā telpā, kļūst grūti noteikt, kad interjers ir veidots, tādēļ arī tā novecošana vai iziešana no modes ir teju neiespējama. Nebaidieties savienot veco un jauno – antīka mēbele zem modernās mākslas darba vai sens paklājs mūsdienīga dīvāna priekšā radīs patiesi laikmetīgu sajūtu un izskatīsies brīnišķīgi.