Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Padomi bērnistabas iekārtojumam

Iekārtojot bērnistabu, ir vairāki individuāli faktori, kas būtu jāņem vērā, piemēram, bērna vecums un intereses, vai vienā istabā mitinās viens vai vairāki bērni, kā arī, vai bērnam paredzēta sava atsevišķa istaba vai arī tiek iekārtota un pielāgota daļa no kādas citas telpas mājoklī. Tāpēc šoreiz piedāvājam vairākus padomus un idejas bērnistabas iekārtojumam, kas varētu būt jums noderīgi vairumā gadījumu un kam mēs iesakām pievērst vērību.

Bērna mantu organizēšana

 

Tiklīdz bērns sāk pastāvīgi spēlēties, izrādīt interesi par grāmatām, mēģina aktīvi radīt savus pirmos rokdarbus vai zīmējumus, vecākiem aktuāls kļūst jautājums par bērna mantu izkārtošanu tā, lai tas būtu ērti un parocīgi, gan arī pēc iespējas nodrošinātu kārtību mājās. Diezgan bieži tiek izmantotas mantu kastes vai grozi, taču tie nesniedz iespēju mantas organizēt pārskatāmā un saprotamā veidā. Tāpēc praktiskāk būtu izvēlēties plauktus atbilstošā izmērā ar vairākām iedaļām, ņemot vērā, lai viss būtu arī bērniem brīvi aizsniedzams. Šādā plauktā varat paredzēt īpašu iedaļu grāmatiņām, gan novietot kasti ar rotaļu klucīšiem vai citām aktuālām spēļmantām. Bērni novērtēs, ja plauktā būs gan nelielas atvilktnītes, gan virināmas durtiņas, kā arī izvelkamas kastes, kurās samest, piemēram, mīkstās mantas. Tā jūs veicināsiet aktīvu un radošu darbošanos, kā arī mācīšanos pašiem organizēt un kārtot savas lietas atbilstoši bērna vecumam.

Funkcionalitāte pāri visam

Mūsdienās ir pieejamas tik daudzveidīgas un dažādām gaumēm un prasībām atbilstošas bērnu mēbeles, dekori un dizaina elementi, kas uzburs brīnišķīgu atmosfēru, lai priecētu gan vecākus, gan arī bērnus. Tomēr, paturiet prātā, ka neatkarīgi no tā, kādam vecumam paredzēta vai kāda dizaina gultu izvēlēsieties, būtiski piemeklēt ērtu un kvalitatīvu matraci, kas veicinās labu un veselīgu miedziņu. Tāpat lielisks bērnistabas elements būs mīksts un patīkams paklājs, kurš pildīs ne tikai dizaina elementa funkciju, bet arī nodrošinās siltu un ērtu segumu bērna iecienītākajās rotaļu vietās. Svarīgi nodrošināt arī labu telpas apgaismojumu, taču bērnistabā papildus lieti noderēs arī kāda maiga apgaismojuma nakts lampiņa, kuru bērns pats arī ērti var aizsniegt un kuras spožums neapžilbinās vēlās vakara stundās. Tāpat atcerieties par drošību un vienmēr pārliecinieties vai visas mēbeles, tai skaitā arī ārpus bērnistabas, ir kārtīgi nostiprinātas un neapdraud jūsu bērnu.

Dizaina elementi

Nav noslēpums, ka bieži vien bērnistabas iekārtojums tiek pielāgots vecāku gaumei un acu priekam. Taču ir vairāki elementi, ar kuru palīdzību jūs iepriecināsiet gan sevi, gan arī radīsiet interesi bērnos. Piemēram, gaumīgas sienas uzlīmes ar monohromiem dzīvnieku attēliem, gaismas bumbu virtenes, tāfeles siena vai klasisks šūpuļzirgs. Ja bērni ir jau pietiekami lieli, cenšaties pēc iespējas viņus iesaistīt savas vides iekārtošanā - tas ļaus ar patīkamu satraukumu izbaudīt gan pašu iekārtošanas procesu, gan novērtēt jau gatavo rezultātu, kur arī bērns pats būs pielicis savu roku.

Daži no mūsu favorītiem:
PIKU.LV gaismas burti https://www.facebook.com/pikulvshop/
Cherry picking gaismas virtenes https://www.facebook.com/cherrypicking.lv/
KUTIS saliekamie paklāji https://www.facebook.com/kutisLV/
Hoppekids mēbeles http://hoppekids.lv/
Spilveni un vigvami https://www.facebook.com/vigvamiberniem/
OSSOV matrači https://www.ossov.lv/lv/
Koka šūpuļzirdziņš https://supulzirdzins.lv/
Koku un putnu atpazīšanas plakāti, naktslampiņa “Čuč” no Oliver Latvia https://www.oliverlatvia.com/shop/
Latvijā ražotas bērnu interjera lietas un mēbeles https://wigiwama.com/