Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Padomi mierpilnai viesu uzņemšanai

Klāt ir novembris – mēnesis, kurā rudens krāšņumu pamazām sākt nomainīt kaili koku zari, dienas kļūst manāmi īsākas un saltās vēja brāzmas kļūst arvien sparīgākas. Turklāt novembrī atzīmējam valsts svētkus, 11.un 18.novembri, un šogad tie ir īpaši nozīmīgi, jo svinam Latvijas valsts simtgadi. Varbūt tieši šis ir īstais brīdis, lai uzaicinātu ciemos draugus un radiniekus uz svētku vakariņām patriotiskās noskaņās, vai vienkārši tāpat, draudzīgā atmosfērā atzīmējot rudens pilnbriedu? Šoreiz vēlamies dalīties ar vērtīgiem padomiem, kā viesu uzņemšanu padarīt pēc iespējas vienkāršāku un baudāmāku arī pašai namamātei un namatēvam.

Telpas iekārtojums

Tiklīdz esat izlēmuši, ko aicināsiet ciemos, pārdomājiet, vai esošais telpu iekārtojums ir piemērots gaidāmajam pasākumam un viesu uzņemšanai. Kur novietosiet ēdienu un traukus, vai visiem būs, kur apsēsties? Vai paredzēts uzturēties vienā istabā vai vairākās? Savlaicīgi pārdomājot šādus jautājumus, varat veiksmīgi novērst dažādas neērtības. Piemēram, ja saprotat, ka pie kopējā ēdamgalda visiem vietas nepietiks, varat izplānot ēdienu servēšanu “zviedru galda” formātā bez konkrētām sēdvietām. Ja zināsiet, ka viesus uzņemsiet tikai viesistabā, jau iepriekš varat pārdomāt, vai kādu telpas elementu uz pasākuma laiku nav iespējams pārvietot citur, tā atbrīvojot papildu vietu svinību epicentrā.

shutterstock_500057266.jpg

shutterstock_110084924.jpg

Galda klāšana un cienasts

Nav noslēpums, ka, plānojot viesu uzņemšanu, galda klāšana un cienasta sarūpēšana lielākoties ir diezgan raižpilns un nogurdinošs pienākums. Tāpēc mēs no sirds iesakām – nesarežģī! Iespējams, nav nepieciešams gatavot siltos ēdienu, taču lieliski iederēsies bagātīgs uzkodu galds, no kuriem lielāko daļu vari sagatavot jau savlaicīgi vai iegādāties veikalā. Visticamāk kādu ēdienu sarūpēšanu vari uzticēt arī saviem viesiem un viņi būs priecīgi par iespēju iesaistīties un uzņemties kādu pienākumu uz saviem pleciem. Savukārt gardu saldo ēdienu vari jau iepriekš pasūtīt tuvējā konditorejā. Viesi daudz vairāk novērtēs mājas saimnieku klātesamību svinībās un jūs paši daudzkārt vairāk spēsiet izbaudīt kopā sanākšanas prieku, ja pirms tam nebūsiet nodzinuši sevi līdz pārgurumam.

shutterstock_1085318327web.jpg

shutterstock_1054247171.jpg    shutterstock_1049850017.jpg

shutterstock_1010381575.jpg

Uzburiet svētku atmosfēru

Ar pavisam vienkāršām, taču pārdomātām detaļām bieži vien ir iespējams radīt lielisku svētku sajūtu. Piemēram, veltiet laiku fona mūzikas izvēlei un sagatavošanai, jo ar tās palīdzību varēsiet panākt vēlamo noskaņojumu – mierpilnu, relaksējošu, svinīgu vai tieši pretēji, jestru un aktīvu. Svētku noskaņu varat radīt arī ar elementāru dekorāciju palīdzību. Izmantojiet dažāda izmēra burciņas par svečturiem, pildiet vāzes ar svaigi grieztiem ziediem, kā arī, servējot ēdienu, piedomājiet, lai tā izkārtojums būtu bauda ne tikai garšas kārpiņām, bet arī prieks acīm. Tāpat iesakām viesus iepriekš painformēt par plānoto pasākuma noskaņu, aicinot arī sava apģērba izvēli pieskaņot tematikai.

shutterstock_1112820284.jpg

christmas table overviewwebbbbbb.jpg

shutterstock_760700170.jpg

Ļoti ceram, ka izdevās jūs iedvesmot viesu uzņemšanai un jums noderēs mūsu ieteikumi! Tomēr vienmēr atcerieties, ka to īsto pasākuma sajūtu radīs tieši kopā sanākušie cilvēki, dzirkstošās sarunas un smiekli. Lai izdodas neaizmirstams pasākums!

P.s. Vairākas idejas telpas iekārtojumam un dekorācijām varat smelties arī no mūsu jau iepriekš publicētā raksta ar padomiem, kā ietērpt mājokli rudens sajūtās.