Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Paklāji skandināvu stila interjerā

Īstenā skandināvu stilā iekārtotu mājokli ir gandrīz neiespējami iedomāties bez dažnedažādākajiem paklājiem, kas nepiespiesti raduši savu vietu kopējā telpas interjerā. Mīksti un pūkaini izklāti pie gultas, omulīgs grīdas segums dzīvojamā istabā, tekstila ceļi virtuvē – iespēju ir patiešām daudz. Tāpēc šoreiz vēlamies jums piedāvāt vairākus ieteikumus, kā ar pareizi izvēlētu paklāju palīdzību varat radīt vai pastiprināt harmonisku un gaumīgu noskaņu arī savās mājās.

Mīkstie paklāji bērnistabā un guļamistabā

Skandināvi augstu vērtē ne tikai pārdomātu dizainu, bet piešķir lielu nozīmi arī tam, lai mājas elementi būtu praktiski un ērti kopjami. Tieši tāpēc skandināvu mājās gandrīz nekad neatradīsiet grīdu, kas noklāta ar paklāju no sienas līdz sienai. Toties pietiekami liels un mīksts paklājs īstajā vietā veic visas svarīgākās funkcijas arī tad, ja tas nav pa visu telpu - tas nodrošina siltu un patīkamu segumu vēlamajā vietā, vizuāli koriģē telpas izmērus un formu, kā arī rada papildu komfortu. Neatkarīgi no tā, vai jūs ceļaties augšā tiklīdz noskanējis modinātājs, vai arī dodat priekšroku mosties lēni un nesteidzīgi, jūsu kājām būs daudz patīkamāk spert dienas pirmo soli uz kaut kā silta un mīksta. Tas pats attiecas arī uz bērnistabām.

Paklajs.jpg

Paklajs4.jpg

Mēs iesakām izvēlēties guļamistabai divus mīkstos paklājus katrā gultas pusē vai arī novietot gultu uz viena liela paklāja. Ja dodat priekšroku vienam paklājam, novietojiet to tā, lai malas būtu aptuveni 50-60 cm izvirzītas uz visām brīvajām gultas pusēm. Domājot par harmonisku kopskatu, izvēlieties paklāju krāsās, kas jau atspoguļojas citos telpas elementos, piemēram, paklāja tonis varētu lieliski saskanēt ar aizkaru vai mīksto krēslu toni. Tāpat atcerieties, ka kompaktiem dzīvokļiem vai istabām piestāvēs salīdzinoši nelieli paklāji, savukārt plašās telpās lieliski iederēsies arī lielāki un pat masīvi paklāji.

Paklāji dzīvojamā istabā un virtuvē

Atvērtā plānojuma dzīvojamā zonā paklājs palīdzēs novilkt robežas starp virtuvi un dzīvojamās istabas daļu, kā arī padarīs plašo telpu ērtāku un mājīgāku. Paklājs lieliski iederēsies pie dīvāna, un tādā gadījumā pievērsiet uzmanību, lai dīvāns daļēji atrastos virs paklāja. Ja ar paklāja palīdzību vēlaties izcelt ēdamistabas zonu, tad tā izmēram jābūt vismaz 60 cm lielākam par galdu uz visām tā pusēm. Lai izveidotu skaistu kompozīciju, izvēlieties paklāju ar tādu pašu formu kā ēdamgaldam. Piemēram, ja galds ir kā taisnstūris, tad paklājam arī jābūt taisnstūra formā.

Paklajs5.jpg

Pretēji ierastajam, arī virtuvē atradīsies piemērota vieta pareizi izvēlētam paklājam. Novietojiet vienkāršu tekstila sliedi ar ziemeļniecisku rakstu (vai jebkādu jums tīkamu dizainu) gar darba virsmu – būs tik omulīgi no rīta ar basām kājām stāvēt uz tā un ar baudu gatavot sev aromātisku kafiju.

Paklāji citās telpās

Paklājus droši varat izmantot ikvienā telpā jūsu dzīvoklī – gan vannas istabā, gan arī gaitenī vai garderobē. Ir tik daudz iespēju – paklāji ar īsākiem vai pavisam gariem sariem, izteikti pūkaini paklāji vai tekstilmateriāla sliedes, paklāji no dabīgām šķiedrām, filca vai austie paklāji. Piemeklējiet savai dzīvesvietai vispiemērotāko un savai gaumei atbilstošāko variantu un lieciet skandināvu dizainam jūsu mājoklī uzplaukt pavisam jaunā, košākā veidolā un sajūtās!

Paklajs3.jpg Paklajs1.jpg Paklajs2.jpg