Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Plašāks skats uz dzīvi un dzīvokli

Bieži vien mēs izvairāmies no maziem dzīvokļiem, baidoties par saspiestību un piekrāmētiem plauktiem. Taču arī mazā mājoklī var rast mājīgu un patīkamu atmosfēru. Būtiski ir tas, kā šīs telpas tiek iekārtotas. Tādēļ piedāvājam pāris paņēmienus, kas neprasa daudz piepūles, tajā pašā laikā nelielam mājoklim piešķirot ievērojamu vizuālo plašumu

Ietērp mājokli gaišos toņos.

Viens no efektīvākajiem paņēmieniem, kā vizuāli paplašināt telpu, - pareizo krāsu izvēle un izvietojums interjerā. Piemēram, nokrāsojot istabas sienas un griestus vienā tonī, izzudīs vizuālā robeža starp vertikālo un horizontālo, radot papildu plašuma sajūtu. Savukārt, izvēloties sienu un griestu krāsu, nemaz nav jāaprobežojas vien ar balto toni. Izvēlieties no bagātīgas pasteļtoņu paletes, kas iekļauj faktiski jebkuru krāsu. Tā var būt gaiši pelēka, debesu zila, pūderrozā vai maigi zaļa. Turklāt pasteļtoņus bieži vien ievērosiet skandināvu interjeros, pateicoties šo krāsu pievilcībai un vieglumam.


Nebaidieties eksperimentēt arī ar kādu košāku toni vai vizuālu akcentu.

Idejai - izvēlieties istabas sienu, kurā iebūvēts logs, un nokrāsojiet to košā krāsā, kas saskan ar pārējo sienu neitrālo toni. Pēdējā laikā populāras ir arī tā saucamās fototapetes, kurās varat izvēlēties fotogrāfiju pēc saviem ieskatiem. Pārējo sienu neitrālie toņi nodrošinās plašuma sajūtu, kamēr košā sienas daļa kalpos kā oriģināls akcents. 


Mēbeles ar vairākām funkcijām.

Grāmatu plaukts, žurnālgaldiņš, kumode, darba galds, uzglabājamais skapis… Tik daudz mēbeļu nelielā istabā tik tiešām radīs saspiestības sajūtu. Taču to visu iespējams kombinēt ar daudzfunkcionālām mēbelēm, ko atradīsiet teju katrā mēbeļu veikalā. Piemēram, gultas ar pacelšanas mehānismu bieži vien tiek piedāvātas gaumīgā aprīkojumā ar sienas plauktiem. Izvēlēties var arī darba galdus, ko itin viegli pārvērst par ēdamgaldiem. Arī krēsli, pufi un pat žurnālgaldiņi pieejami dažādos izmēros un stilos, bet to apakšā iebūvētas ietilpīgas uzglabāšanas kastes.
Arī stratēģiski izplānota vieta ir būtisks priekšnosacījums mēbeļu izvietošanā. Parasta grāmatplaukta vietā iebūvējiet nelielu nišu ar plauktiņiem istabas tālākajā stūrī vai arī izvietojiet plauktus brīvajā vietā zem palodzes. Arī dzīvokļa gaitenī bieži vien ir daudz neizmantotas vietas vai nišu, ko viegli izmantot nelielu plauktiņu pieskrūvēšanai. Un pagulte ir lieliska vieta, kur paslēpt uzglabāšanas kastes ar ritentiņiem, kas ir viegli pieejamas un tieši tikpat viegli noslēpjamas.


Visa pamatā – gaisma.

Dienas gaisma ir lielisks palīgs patīkamas mājokļa atmosfēras radīšanai, taču debespuses ietekmēt mēs nevaram. Ja dienas gaismas trūkst arī jūsu mājoklī, piedomājiet pie mākslīgā apgaismojuma – vienkārša stila stāvlampa pie dīvāna vai griestos iebūvētas lampiņas neaizņems lieku vietu mājoklī un radīs vienmērīgu gaismas starojumu istabā. Ja tomēr vēlaties griestus izrotāt ar piekarināmo lampu, izvairieties no pārlieku košiem, masīviem abažūriem. Galvenais – neatstājiet tumšus stūrus, aizpildiet tos ar gaumīgām lampām!

Pārdomāti interjera elementi.

Izvēloties žalūzijas vai aizkarus, pievērsiet uzmanību ne vien to krāsai, bet arī garumam. Veiksmīga izvēle šajā ziņā būs pie griestiem piestiprinātas žalūzijas, kas kombinētas ar viegla materiāla un gaišas krāsas aizkariem līdz pašai grīdai. Savukārt spoguļus pēc iespējas iebūvējiet mēbelēs, piemēram, guļamistabas vai gaiteņa skapja durvīs. Un, izlemjot grīdu papildināt ar mīkstu paklāju, izvēlieties iespējami lielāku izmēru – tādu, kas aizņems teju visu istabas grīdu. Vienmērīgais paklāja izvietojums istabā radīs plašumu, neskatoties uz patiesajiem kvadrātmetru skaitļiem.