Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Samērot vēlmes ar izmaksām un gūt prieku

Viens no dzīves posmiem, kad finanšu jautājumi un to efektīvi risinājumi kļūst īpaši aktuāli, jo izdevumu ir vairāk nekā ikdienā ierasts, ir pārcelšanās un ar to saistītais – tostarp jaunā mājokļa iekārtošana. Šādos brīžos bieži rodas dilemma – vai priekšroku dot ekonomiskākiem variantiem, vai tomēr izvēlēties kvalitāti, tādējādi, iespējams, liekot ciest maciņam. Kā abus apvienot un ar pēc iespējas mazākiem tēriņiem izdarīt labāko, nezaudējot kvalitāti, un iekārtot savu jauno mājokli ar veselīgu attieksmi un prieku par procesu, lasiet mūsu sagatavotajos padomos.

Nesteidzieties

Zināms, ka brīdī, kad iemājošana jaunajā vietā jau ir pavisam tuvu, nebūt negribas to apzināti paildzināt. Taču mājokļa iekārtošana noteikti ir gadījums, kad nesteigšanās atmaksājas – izmantojot laiku, lai atrastu labāko un lētāko variantu ikkatrai detaļai, kā arī noformulētu savas vēlmes, ieguvēji būsiet tikai jūs paši. Nekautrējieties veikt arī kārtīgu izpēti – iepriekšēja cenu salīdzināšana internetā un tādas pašas preces atrašana ar mazākām izmaksām ne vien būs izdevīga, bet sniegs arī patīkamu azartu.

blobid3.jpg

Izsapņojiet

Uz papīra, datora ekrānā vai galvā – vizualizējiet savas vēlmes un vajadzības. Pēc iespējas skaidrāk definējot rezultātu, kas jāsasniedz, kļūst arī vieglāk to sasniegt, jo skaidrs ir gan mērķis, gan nepieciešamie soļi, kas jāsper, lai pie tā nokļūtu. Turklāt, veicot pirkumus, iepriekš sastādīts saraksts palīdzēs pieturēties pie radītās vīzijas un tai nepieciešamā, nevis pakļauties mirkļa iegribām, kuras būvmateriālu vai mēbeļu veikalā izmaksās krietni vien vairāk nekā ieplānots.  

Dariet paši

Mūsdienās DIY jeb Dari To Pats koncepts vairs nav tikai iespēja ietaupīt līdzekļus, bet kļuvis arī teju par modes lietu. Pirms pirkt, apdomājiet kārtīgi – varbūt ar nelielu interneta vai radošu draugu palīdzību kaut ko no kārotā iespējams uzmeistarot arī pašu rokām? Kopīga lietu veidošana ģimenes vai draugu lokā nodrošinās gan jautri pavadītu laiku, gan unikālu rezultātu – garantējam, ka nevienam citam visā pasaulē nebūs sanācis tāpat. Turklāt šādi jauno mājokli jau uzreiz būs iespējams piepildīt ar atmiņām un sajūtām no gatavošanās procesa.

white-couch-on-wooden-floor-4352247.jpg

Piešķiriet nozīmi krāsām

Lai gan kvalitatīvas celtniecības krāsas nav lētas, tās tomēr nav arī dārgākā interjera sastāvdaļa. Taču tieši mājokļa krāsas ir tās, kas kā pirmās piešķir tam noskaņu un rada atmosfēru, tādēļ ir vērts visu kārtīgi apdomāt un investēt tieši tajā, kas vispārliecinošāk radīs cerēto gaisotni. Eksperimentējiet ar tumšākām krāsām elegantas noskaņas radīšanai, izvēlieties neitrālus toņus, ko būs iespējams ātri un ekonomiski atsvaidzināt ar nelieliem un salīdzinoši lētiem dekoriem, kad radīsies tāda vēlme, vai izvēlieties vēl ko citu – paņēmienu ir daudz, un to īstenošana visticamāk būs jums pa spēkam arī bez dizainera iesaistes.

Sniedziet lietām otro elpu

Par spīti izplatītajam viedoklim, ka investēšana dārgās un kvalitatīvās mēbelēs nav tā vērta, ilgtermiņā ekskluzīvo mēbeļu kvalitāte visbiežāk tomēr attaisno katru iztērēto centu. Protams, arī ekonomiskā segmenta, piemēram, IKEA, mēbeles mūsdienās nebūt nav sliktākas kvalitātes, taču, ja budžets ir ierobežots, bet vēlaties ko tādu, kam līdzīgu neatradīsiet arī kaimiņmājā, iesakām izvērtēt antikvariātu un lietoto mēbeļu veikalu piedāvājumu, kā arī ieskatīties Facebook vai SS.lv sludinājumu sadaļā. Turklāt kopā ar mājiniekiem doties pērļu medībās būs ne vien finansiāli izdevīgi, bet arī aizraujoši. Iespējams, pat pašu laukos šķūnī jau slēpjas kāds skapītis vai galds, kas atjaunots lieliski iederēsies izsapņotajā interjerā?

woman-in-gray-long-sleeve-shirt-writing-on-white-board-4622214.jpg

Kvalitāte vai kvantitāte?

Labas lietas nav lētas – runājot par mājokļa iekārtojumu, šis teiciens nevarētu būt vēl patiesāks. Tādēļ eksperti iesaka nežēlot līdzekļus un iegādāties patiesi kvalitatīvas un ilgtspēlējošas detaļas, taču neaizrauties ar to daudzumu. Iegādājoties mazāk, bet patiesi kvalitatīvas interjera sastāvdaļas, “nošausiet divus zaķus ar vienu šāvienu” – mājoklis izskatīsies patiesi elegants un tajā būs daudz brīvas vietas, turklāt, investējot kvalitatīvās lietās, tās kalpos ilgāk un interjers tā iemītniekiem tik drīz neapniks.