Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Svaigi zaļais tonis - 2017.gada krāsa

2017. gada krāsa – jauna sākuma simbols

Pasaules autoritāte krāsu sistemātizācijas jomā “Pantone” nosaukusi 2017. gada krāsas toni. Greenery, kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē to svaigo zaļumu, kas katru pavasari liecina par augu valsts atmošanos jaunai dzīvei, tiek raksturots kā svaigs citrusaugļu mizas dzeltenzaļais tonis. Tas ir svaigi zaļais tonis, kas izstaro vitalitāti, dzīvīgumu, atjautnotnes enerģiju un saules siltumu.  To raksturo plaukstošs lapojums, sulīgs apkārtējās pasaules zaļums pavasarī, kas liek dziļi ievilkt elpu un gūt jaunus spēkus tālākai dzīvei.

“Pantone” izvēle atspoguļo to, ka šobrīd sabiedrībai ir vajadzīgs līdzeklis pret sarežģītajām politiskajām un sociālajām problēmām. Jo vairāk cilvēki ir iegrimuši modernajā dzīvesveidā, jo lielākas ir viņu alkas rast mierinājumu dabiskajā skaistumā un vienotībā ar dabu. Jo vairāk viņi ir piesaistīti savām ierīcēm, jo lielāka ir vēlme no tām atvienoties un rast atjaunošanos caur dabisko un dzīvo.

Spirgti zaļais tonis ir universāla vissezonu krāsa, kas saskan ar daudzām krāsu kombinācijām. Tas biedrojas un draudzējas ar neitrālām un spožām krāsām, ar dziļi piesātinātiem toņiem un pasteļtoņiem, ar metāliskām nokrāsām un dabiskām krāsu notīm.  

Interjera krāsu tendences 2017. gadā ir raksturojis arī starptautiskais interjera žurnāls “Elle Decor”, solot, ka nākamgad interjera dizaineri iedvesmu smelsies personības daudzšķautņainībā.

Pārliecinātību raksturos dumākaini zilais krēslas tonis, pikanti sarkanais un laima zaļais – krāsas, kas ir kā radītas, lai piesaistītu uzmanību.

Nosvērtībai piederēsies pelēkbrūni iekrāsotie zaļie zemes toņi. Šos dabiskos toņus savai dzīves telapai izvēlēsies tradicionāla interjera cienītāji.

Savukārt tie, kas mīl mierīgu un komfortablu dzīvi, izvēlēsies blāvos pasteļtonus. Gaiši rozā, zils un dzeltens būs krāsas, kas noderēs, lai nākamgad savā dzīves telpā ienestu gaišus krāsu akcentus.