Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Viena telpa – daudz iespēju

Virtuve, kas apvienota ar viesistabu, – tā ir vieta, kur gatavot vakariņas visai ģimenei, aicināt draugus uz svētdienas brokastīm vai arī ērti zvilnēt darba dienu vakaros ērtā dīvānā. Šāda vairāku telpu apvienošana, domājams, radusies Eiropā, un to bieži vien saucam par studio tipa dzīvokli. Turklāt tam piemīt neskaitāmas priekšrocības gan praktiskā, gan vizuālā ziņā.

Plašākas telpas un plašākas iespējas

Apvienot virtuvi ar viesistabu – tā nav tikai pēdējās desmitgades modes tendence. Tas ir īpaši izstrādāts koncepts, kam piemīt funkcionāls un racionāls mājokļa platības pielietojums. Izņemot robežu starp divām vienlīdzīgi nozīmīgām telpām, tiek radīta plašāka un atvērtāka zona. Turklāt dienas gaisma kopīgajā telpā būs divtik gaiša, piešķirot mājoklim arī siltu un patīkamu atmosfēru. Šāda tipa izvietojums ir īpaši piemērots nelielākiem dzīvokļiem, apvienojot divas nelielas zonas, vienlaikus saglabājot privātās telpas – guļamistabu un vannas istabu – noslēgtas. 

Vairāk kopīgās telpas

Studio tipa dzīvokļi kā apvieno, tā arī izmaina dzīvojamās zonas funkcijas. Rīkojot dažādus pasākumus, bieži vien vairums viesu uzturas virtuvē, jo tajā mājas saimnieks pavada lielāko daļu laika, gatavojot vai papildinot cienastu. Tādēļ, apvienojot virtuvi ar viesistabu, viesi uzturēsies kopīgi vienā plašā telpā tā vietā, lai sadalītos “grupiņās”, atsvešinoties vienam no otra pasākuma gaitā. Šī ir izcili piemērota mājokļa vieta kopīgai laika pavadīšanai. Šeit būs patīkama gaisotne viesu uzņemšanai, savukārt guļamistaba saglabās savu privāto un noslēgto atmosfēru, kur atpūsties un izgulēties.

 

Iztēloties scenāriju

Runājot par studio tipa telpas iekārtošanu, īpaši mēbeļu izvietošanu, izdomājiet sava veida scenāriju tam, kas šajā telpā norisināsies? Cik bieži pie jums viesosies draugi, un kur viņi pavadīs laiku? Vai televizoru vakaros skatīsieties dīvānā vai, vakariņojot pie ēdamgalda? Kur jūs lasīsiet vai strādāsiet? Vai jums ir pietiekami daudz telpas vakara ballīšu dejām vai aktīvām spēlēm? Iztēlojieties, ko tieši vēlēsieties darīt viesistabā un ko virtuvē, un tas jums atvieglos lēmumu par piemērotu mēbeļu iegādi un izvietošanu.