Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Oksanas un Elvija ģimenes stāsts

Divu žiperīgu puiku mamma Oksana un tētis Elvijs projektā “Pagalms 2.0” dzīvo jau kopš 2019. gada. Laiks skrien vēja spārniem, un nu ģimene šo vietu sauc par savām īstajām mājām. “Tas ir mūsu projekts, un mēs priecājamies, ka devām priekšroku tieši šai vietai,” tā Elvijs.

 

Kamēr Elvijs savā ikdienā daļu laika pavada prom no mājām, vadot smago automašīnu, Oksana strādā veterinārmedicīnā. Taču pēc darba viņi visi kopā ar bērniem vislabprātāk atgriežas savā trīsistabu dzīvoklī Teikā.

Saņemot dzīvokļa atslēgas, Elvijs un Oksana izjutuši satraukumu un sākotnēji bijis grūti aptvert lielās pārmaiņas. Šo laiku vēl īpašāku padarījis tas, ka tobrīd Oksana gaidīja otro bērniņu. Taču šajā trauksmainajā laikā pāri visam abi izjutuši prieku par to, ka viņiem beidzot būs jaunas mājas, turklāt – pašiem savas.

Iepriekš pāris mitinājies dažādās Rīgas vietās, īrējuši dzīvokļus vairākos sērijveida un arī nedaudz jaunākos projektos. Taču laika gaitā abi pieņēmuši lēmumu, ka ir īstais brīdis pirkt dzīvokli. Apsverot vairākus variantus, Elvijs un Oksana paciemojušies arī “Bonava” birojā, kur tobrīd iepazinušies ar “Pagalms 2.0”, projektu, un tas arī abiem iekritis sirdī.

Lai arī viena no pirmajām izvēlēm abiem bijusi par labu mājoklim augstākā stāvā, uzzinot vairāk par māju un apkārtni, viņi atzīst, ka slēgta, droša teritorija, augsta energoefektivitāte un priekšrocības, ko sniedz sava izeja uz zaļo zonu, salauza stereotipus par dzīvošanu pirmajā stāvā. “Mēs šeit baudām privātmājas sajūtu,” norāda Elvijs. “Vakarā ar sievu izejam ārā, pasēžam ar vīna glāzi vai kafijas tasi, parunājam par dzīvi, bērni tikmēr spēlējas zālītē,” viņš piebilst.

Šobrīd, kad daudz runā par energoefektivitāti un resursu cenām, ģimene atzīst, ka jūtas droši par saviem rēķiniem, jo ēka ir ļoti energoefektīva, tāpēc par 60 m2 liela dzīvokļa komunālajiem pakalpojumiem nav jāmaksā daudz, kā arī komforts mājoklī nezūd. Kā piemēru Elvijs piemin decembrī saņemto rēķinu par apkuri, kas nesasniedzis pat 60 eiro.

Ģimene atzīst, ka pašlaik ieguldīšana nekustamajā īpašumā, viņuprāt, ir gudrs lēmums. “Pērkot īpašumu, Tu tikai iegūsti,” saka Elvijs. “Tā Tu veido savu investīciju kapitālu nākotnei.”