Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku
Atrašanās vieta

Imanta

Mierpilna un zaļa Rīgas apkaime soļa attālumā no pilsētas dinamikas

Apraksts

Mierpilna un zaļa Rīgas apkaime soļa attālumā no pilsētas dinamikas

Imanta ir zaļa, klusa un mierpilna apkaime, kuras senākā vēsture ir saistīta ar muižu dzīvi un attīstību. Apkaime ir izveidojusies kādreizējās Anniņmuižas, Lielās un Mazās Dammes muižas, kā arī Zolitūdes muižas teritorijā, par ko liecina ne vien ielu nosaukumos ietvertie vārdi, bet arī līdz mūsdienām saglabājušās zaļās muižu parku apkaimes un senatnīgo ēku atspulgi. Vietējie iedzīvotāji novērtē kluso un zaļo pilsētvidi, vienlaikus izbaudot plašās atpūtas iespējas, dabas tuvumu un komfortu, ko sniedz pilsētas centra tuvums apvienojumā ar ērto transporta infrastruktūru.

Imanta ir vēsturiska Rīgas daļa pilsētas rietumos. Tās robežas iezīmē divas dzelzceļa līnijas – Rīgas-Tukuma, kas joprojām uzskatāma par vienu no noslogotākajām Latvijā, un Rīgas-Bolderājas, pa kuru aktīva satiksme vairs nenotiek. Imantas robeža skaidri saskatāma arī pilsētas kartē – to no trim pusēm iezīmē Kurzemes prospekts, bet ceturto veido Jūrmalas gatve. Daļa Imantas robežas iezīmē arī Rīgas pilsētas robežu – apkaimei kaimiņos ir ne vien ar Kleistu, Iļģuciema, Dzirciema, Zasulauka, Šampētera, Zolitūdes un Beberbeķu apkaimes, bet arī Babītes novads.

Imantas kopējā platība ir 9003 km2, kas ir teju divas reizes vairāk nekā vidējais apkaimes izmēra rādītājs Rīgā – Imanta ir viena no lielākajām un pašpietiekamākajām pilsētas apkaimēm ar ļoti attīstītu infrastruktūru. 2018. gadā apkaimē dzīvoja 47 tūkstoši iedzīvotāju, sastādot 7,4% no visiem rīdziniekiem.

Attēli

Imanta