Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku
Atrašanās vieta

Mežciems

Mežciems

Apraksts

Mežciems

Piejūras sajūta ērtā ikdienā

Mežciemu par savu mājvietu labprāt izvēlas tie, kam, vēloties dzīvot galvaspilsētā, tomēr ārkārtīgi svarīgs ir dabas tuvums. Apkaime savu vārdu ieguvusi pamatoti – apstādījumu, mežu un citu zaļumu teritorija sastāda 63% Mežciema, turklāt tajā ietilpst arī viss plašais un Rīgas labā krasta iedzīvotāju iecienītais Biķernieku mežs, kas noderēs ne vien sportam svaigā gaisā, bet arī pastaigām vai atpūtai ar bērniem.

Vienlaikus pārējie 37% teritorijas ir gudri iekārtoti – Mežciema piedāvāto iespēju klāstā ir gan vairāki pārtikas un citu preču veikali, kā arī skolas, bērnudārzi un ārpusskolas aktivitāšu centri, gan vairākas slimnīcas un sociālās aprūpes nams. Tāpat Mežciemā atrodas arī Rīgas Kinostudija, Rīgas Motormuzejs un Biķeru baznīca.

Mežciems ir izteikta dzīvojamā apkaime – tā apbūve sastāv gan no daudzstāvu dzīvojamajām ēkām, gan vairākām privātmāju rajoniem, turklāt Mežciemu pēdējā laikā īpaši iecienījuši jauno dzīvojamo projektu attīstītāji, nepārtraukti uzlabojot ne vien dzīvojamo fondu, bet arī infrastruktūru un paplašinot apkaimes sniegtās iespējas.

Mežciems ir viena no zaļākajām Rīgas apkaimēm, kas atrodas pilsētas Austrumu daļā – Vidzemes priekšpilsētā – un robežojas ar Juglas, Dreiliņu, Purvciema un Teikas apkaimēm. Apkaimes kopējā platība ir vairāk nekā 7,5 tūkstoši km², un to par savām mājām sauc aptuveni 15 000 iedzīvotāju. Mežciema robežas ir skaidri definētas – tas vēsturiski galvenokārt darīts, lai plašo Biķernieku meža masīvu varētu ietvert vienā apkaimē, to nesadalot vairākās teritorijās ar dažādu piekritību.

Mežciems