Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Atrašanās vieta

Purvciems

Apraksts

Dinamisks pilsētas ritms soļa attālumā no mežiem un pļavām

Purvciems ir viena no pieprasītākajām Rīgas apkaimēm – atrodoties Vidzemes priekšpilsētā, tas robežojas ar Grīziņkalna, Teikas, Mežciema, Dreiliņu, Pļavnieku un Dārzciema apkaimēm. Purvciema robežas iezīmē Brīvības gatve, Biķernieku, A. Deglava, Ulbrokas ielas, kā arī dzelzceļa līnija. Lai gan līdz ar Rīgas attīstību vēsturiski veidojies kā guļamrajons un tādēļ apkaimes raksturīgā apbūve pārsvarā ir daudzstāvu dzīvojāmās mājas un privātmāju ciemati, mūsdienās Purvciemu kā darbības vietu izvēlas arī vairāki vietēja un globāla līmeņa uzņēmumi.

Purvciems uzskatāms par ļoti zaļu Rīgas apkaimi. Tas vēsturiski veidojies ap Hausmaņa purvu, kuram apkārt bijušas pļavas, ganības un mežaini apgabali. Daļēji šis vēsturiskais zaļums saglabājies arī līdz mūsdienām – apkaimes iedzīvotājus ik dienas priecē Biķernieku mežs un nesen atklātais plašais Purvciema parks. Papildu pievilcību Purvciemam piešķir atrašanās vieta, ko īpaši novērtē jaunās ģimenes – pilsētas robeža atrodas vien pāris maģistrāļu attālumā, ļaujot ātri, ērti un bez sastrēgumiem nokļūt zaļumos.

Purvciema platība ir 5017 km2, turklāt tā ir arī apkaime ar vislielāko iemītnieku blīvumu – 2018. gadā Purvciemā dzīvoja teju 60 tūkstoši iedzīvotāju, kas ir vairāk nekā ceturtajai lielākajai Latvijas pilsētai.