Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku
Atrašanās vieta

Teika

Apraksts

Dzīvoklis jaunajā projektā Teikā - ērta mājvieta pieprasītā apkaimē

Teika ir apkaime ar vēsturisku elpu, kas gan lieliskās lokācijas dēļ, gan apkaimē esošās apbūves un dzīves vides cilvēcīguma radīta, saglabājusi savu prestižu un iekārojamību līdz pat mūsdienām. Pēdējos gados, topot arvien jauniem dzīvojamo māju un biznesa projektiem, un atjaunojot paaudzēs pārmantoto privātmāju rajonus, Teika sabiedrības acīs vairs nebūt netiek uzskatīta par priekšpilsētu – tā kļuvusi jau teju par daļu no Rīgas centra, tomēr saglabājot iespēju iedzīvotājiem izrauties no burzmas un mājot mierpilnā oāzē.

Teika atrodas Rīgas dzelzceļa loka austrumos un robežojas ar Čiekurkalna, Juglas, Mežciema, Purvciema, Grīziņkalna un Brasas apkaimēm. Vēsturiski Teikas centrs atrodas Zemitāna laukuma tuvumā, taču mūsdienu arhitektūras un infrastruktūras attīstības dēļ ievērojamāki ir divi citi centri (tos gan nebūtu korekti uzskatīt tikai par lokāliem – Teika ir plaši apmeklēta arī no citu apkaimju iedzīvotāju puses) – tirdzniecības centrs Domina Teikas dienvidrietumu jeb sākuma daļā, un tirdzniecības parks Alfa apkaimes ziemeļaustrumu daļā. Līdz ar Jaunās Teikas projekta attīstību, arvien lielāku nozīmi Teikas iedzīvotāju un viesu acīs gūst apkaime ap VEF Kultūras pili – ap to aktīvi veidojas gan dzīvojamā, gan komerciāla rakstura apbūve, pulcējot jaunus un aktīvus profesionāļus. Šajā Teikas daļā top arī Bonavas jaunais projekts "Ropažu 16" ar trīs mājām, kurās kopumā būs 220 jauni dzīvokļi.

Teikas platība ir 4682 km2 – tas ir nedaudz mazāk kā vidējais Rīgas apkaimju teritorijas izmēra rādītājs. Arī iedzīvotāju blīvums ir proporcionāls teritorijai – 2018. gadā Teiku par mājām sauca 30 tūkstoši iedzīvotāju.