Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku
Atrašanās vieta

Teika

Apskatīt mājas

Apraksts

Iecienīta dzīvesvieta aktīviem cilvēkiem

Teika ir apkaime ar vēsturisku elpu, kas gan lieliskās lokācijas dēļ, gan apkaimē esošās apbūves un dzīves vides cilvēcīguma radīta, saglabājusi savu prestižu un iekārojamību līdz pat mūsdienām. Pēdējos gados topot arvien jauniem biznesa projektiem un atjaunojot paaudzēs pārmantoto privātmāju rajonus, Teika sabiedrības acīs vairs nebūt netiek uzskatīta par priekšpilsētu – tā kļuvusi jau teju par daļu no Rīgas centra, tomēr saglabājot iespēju iedzīvotājiem izrauties no burzmas un mājot mierpilnā oāzē.

Teika atrodas Rīgas dzelzceļa loka austrumos un robežojas ar Čiekurkalna, Juglas, Mežciema, Purvciema, Grīziņkalna un Brasas apkaimēm. Vēsturiski Teikas centrs atrodas Zemitāna laukuma tuvumā, taču mūsdienu arhitektūras un infrastruktūras attīstības dēļ ievērojamāki ir divi citi centri (tos gan nebūtu korekti uzskatīt tikai par lokāliem – Teika ir plaši apmeklēta arī no citu apkaimju iedzīvotāju puses) – tirdzniecības centrs Domina Teikas dienvidrietumu jeb sākuma daļā, un tirdzniecības parks Alfa apkaimes ziemeļaustrumu daļā. Līdz ar Jaunās Teikas projekta attīstību, arvien lielāku nozīmi Teikas iedzīvotāju un viesu acīs gūst apkaime ap VEF Kultūras pili – ap to aktīvi veidojas gan dzīvojamā, gan komerciāla rakstura apbūve, pulcējot jaunus un aktīvus profesionāļus.

Teikas platība ir 4682 km2 – tas ir nedaudz mazāk kā vidējais Rīgas apkaimju teritorijas izmēra rādītājs. Arī iedzīvotāju blīvums ir proporcionāls teritorijai – 2018. gadā Teiku par mājām sauca 30 tūkstoši iedzīvotāju.

Apkaime
Pārdošanā/Nodots ekspluatācijā
Plānošanā/Iepriekšpārdošana
Izpārdots