Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Jautras spēles mājas ballītei, lai brīvdienas nenoritētu tikai dīvānā

Ziemas mēneši Latvijā nav iedomājami bez svētku svinēšanas mājās. Svētki, savukārt, nav iedomājamas bez bagātīgi klāta galda, pie kura tad arī tiek pavadīta lielākā daļa svinību laika. Namamāte ir stundām ilgi pūlējusies no visas sirds un vēl drusciņ, un nekas taču negaršo tik gardi kā mājās gatavota maltīte tuvu un mīļu cilvēku lokā. Taču – lai svētki nepārvērstos vienā lielā gastronomiskā izvirtībā, vēlams padomāt arī par kādām aktivitātēm, kas viesiem liks nedaudz izkustēties, skaļāk izsmieties un pat nedaudz pakustināt arī pelēkās šūniņas. Nē, runa šoreiz nav par klasisko Mēmo šovu.

Vārdu spēle

Vārdu spēle ir vienkārša ballīšu izklaide, kas piemērota arī lielam cilvēku pulkam. Noteikumi ir vienkārši – ikvienam dalībniekam uz mazām lapiņām jāsaraksta dažādi cilvēku vārdi un jāsamaisa tie kopā lielā traukā. Tās var būt gan slavenības, grāmatu un filmu varoņi, gan vēsturiskas personības un pat cilvēki, kuri atrodas tajā pašā telpā. Pēc tam visi ballītes viesi sadalās komandās ar vienādu dalībnieku skaitu. Viena komanda velk ārā lapiņu, savukārt otra komanda ar jautājumiem, uz kuriem var atbildēt ar “jā” un “nē”, cenšas atminēt, kas uz tās rakstīts.

Pāru spēle

Šī spēle būs piemērota svinētāju kompānijām, kurās visi viesi ir pa pāriem. Tas ir gana jautrs veids, kā noskaidrot, cik labi viens otru pazīst, kā arī uzjautrināt pārējos, atklājot jaunas savas personības šķautnes. Arī šai spēlei būs nepieciešams trauks ar lapiņām, uz kurām iepriekš sarakstīti jautājumi. “Kā sauc tavas draudzenes pirmo mīlestību?”, “Kas ir tava vīra mīļākā grāmata?”, “Kas tavai sievai tevī visvairāk krīt uz nerviem?”, “Par ko tavs draugs bērnībā gribēja kļūt, kad izaugs liels?”, “Kur notika jūsu pirmais randiņš?” – šie ir tikai daži no variantiem, kādā virzienā gudrot jautājumus.

Divas patiesības un vieni meli

Šī spēle lieliski noderēs gadījumos, kad svinētāji savā starpā nav pārāk labi pazīstami vai arī tiekas pirmo reizi. Nekas sarežģīts – katrs dalībnieks par sevi pasaka divus patiesus un vienu izdomātu faktu, savukārt pārējie cenšas atminēt, kurš no izteikumiem ir meli. Kad visi izteikuši savus variantus par, viņuprāt, melīgo faktu, attiecīgais runātājs atklāj pareizo variantu un īsi pastāsta par patiesajiem faktiem, ja tie ir amizanti un tā vien prasās pēc paskaidrojuma. Piemēram, “Es neprotu peldēt”, “Bērnībā savam brālim netīšām nosvilināju uzacis” un “Es nekad neesmu gājis otrajā klasē”. Uzvarētāju vai zaudētāju šajā spēlē nav, jo galvenais uzdevums ir iepazīties un jautri pavadīt laiku!

Preses konference

Arī šī spēle būs ideāla, ja ballītes viesi sava starpā nav pazīstami, taču, rūpīgāk piestrādājot pie jautājumiem, iespējams atklāt ko pilnīgi jaunu un pat šokējošu par cilvēkiem, kurus it kā diezgan labi pazīsti nebūt ne pirmo gadu. Noteikumi arī vieglāki par vieglu, lai neteiktu, ka nekādi. Namamāte ar namatēvu atkarībā no viesu skaita iepriekš sagatavo uz mazām lapiņām jautājumus, uz kuriem nepieciešams atbildēt plašāk nekā vienkārši ar “jā” vai “nē”. Sākot no klasiskajiem “Ko tu ņemtu līdzi uz vientuļas salas un kāpēc?” un “Kādas superspējas tu sev gribētu?” un beidzot ar stāstu par pirmo īsto darba vietu vai studiju laika lielāko pastrādāto trakulību. Trauku ar jautājumiem laiž pa apli, un katrs atbild uz izvilkto jautājumu.

Labās un sliktās ziņas

Arī šajā spēlē īsti nebūs uzvarētāja, jo galvenais ir izsmieties un nedaudz arī piepūlēt galvu, taču zaudētāja titulu gan var iegūt tas, kurš pārtrauks labo un slikto ziņu virkni, kas izriet no tā, ko pateicis iepriekšējais spēlētājs. Viss, kas nepieciešams, ir izdoma – jo plašāka, jo labāk. Pirmais spēles dalībnieks sāk ar labajām ziņām, piemēram, paziņojot, ka no 1. janvāra tiks atcelta sabiedriskā transporta maksa. Nākamais atklāj sliktās ziņas, sakot, ka reisu skaits tiks samazināts par trešdaļu. Trešais atkal sagudro pretī labās ziņas, piemēram, ka priekšnieks tāpēc nedrīkstēs pārmest kavētu darbu, ja nav varēts iekļūt pilnajā transportā. Savukārt nākamais mēģina likt pretī sliktās ziņas: “Tas gan nenozīmē, ka darba stundu skaits samazinās – no rīta kavētais būs jāatstrādā ilgāk vakarā”. Un tā līdz nākamajam rītam vai kamēr pienācis laiks desertam!