Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Kā viegli iepazīties un uzturēt draudzīgas attiecības ar jaunajiem kaimiņiem

Draudzīga kaimiņu būšana ir ne tikai patīkams sociālās dzīves aspekts, kas bagātina ikdienu, bet arī noderīgs, jo turpat blakus ir kāds, kam atvaļinājuma laikā var palūgt apliet puķes vai pabarot kaķi, kā arī padalīties ar bagātīgo ābolu ražu. Taču bieži vien mums nav ne jausmas, kas mums mīt aiz sienas, it sevišķi, ja tikko esam ievākušies jaunā mājoklī. Kā situāciju vērst par labu? Itin viegli!

Elementāra pieklājība

Lai iepazītos ar jaunajiem kaimiņiem, pirmais solis ir gaužām vienkāršs – elementāra pieklājība. Ikdienas skrējienā iekšupvērstais latvietis bieži vien nepamana pretim nākošos cilvēkus, jo ir pārāk aizņemts ar sadzīviskām rūpēm – sākot ar iepirkumu sarakstu vakariņām un beidzot ar šķietami nekad nebeidzamo darbu gūzmu. Labā ziņa – tā ir mums visiem, un kopības sajūta, kas gūta patīkamā komunikācijā padara ikdienu gaišāku un krāsaināku. Nav taču grūti sasveicināties un uzsmaidīt liftā vai kāpņu telpā. Drosmīgākie pēc ievākšanās jaunajā mājvietā var piezvanīt pie kaimiņu namdurvīm un paši stādīties priekšā vai pat uzcienāt ar kādu našķi – ledus būs salauzts, sagādāts patīkams pārsteigums un, iespējams, radīta augsne pat jaunai draudzībai.

Bērnu laukums

Drošs variants, kur iepazīties ar kaimiņiem, ir piemājas bērnu laukums. Mammas un tēti allaž atradīs kopīgu valodu, kamēr viņu atvases rotaļlaukumā, visticamāk, dibina jau paši savas draudzības. Ja attiecības kļūst tuvākas vai bērni sadraudzējas tik ļoti, ka vēlas pavadīt laiku kopā biežāk nekā tikai reizi nedēļā rotaļlaukumā, var rīkot kopīgus pasākumus brīvā dabā vai ziemā – pidžamu ballītes bērniem, kā arī nepieciešamības gadījumā atstāt atvases pieskatīšanai pie kaimiņiem.

Bonava_How-big-is-a-home_Playground-image_-_001.png

Mājdzīvnieku klubiņš

Arī suņu, kaķu un citu mīļkustoņu saimniekiem iepazīšanās ir nedaudz vieglāka, jo blakus ir drošs “enkurs”, pie kā pieturēties. Vedot savu mīluli pastaigā vai iepērkot piemājas veikalā tam barību – ja satiec savu vēl nepazīstamo kaimiņu, kuram arī ir dzīvnieks, piestāj un pārmij dažus vārdus. Varbūt pat nākotnē varēsiet kopīgi doties pastaigās ar saviem četrkājainajiem draugiem vai atstāt viens pie otra pieskatīšanai, kad būs jādodas darba komandējumā vai ģimenes brīvdienu ceļojumā.

dog_and_boy_outdoors.png

Izpalīdzīga roka

Neba nu velti saka, ka visas pārmaiņas sākas no tevis paša, un draudzīga kaimiņu būšana nav izņēmums. Draņķīgā laikā piedāvā kaimiņam aizvest līdz sabiedriskā transporta pieturai vai pat līdz darbam, izpalīdzi ar iepirkumu uznešanu vai aizdod divriteņa riepu pumpi. Tāpat nebaidies lūgt palīdzību, ja tā nepieciešama tev. Būsi pārsteigts, cik bieži cilvēki priecājas būt noderīgi un labprāt izpalīdz!

Sālsmaize

Kad puslīdz esat iekārtojušies un iedzīvojušies, uzaicini tuvākos kaimiņus uz sālsmaizi. Atkarībā no mājokļa tipa un laikapstākļiem, sarīkojiet nelielu svinību maltīti dzīvoklī, uz terases vai grila ballīti dārzā. Pavisam neitrāla iepazīšanās teritorija būs, piemēram, piemājas parks, kur var sarīkot kaimiņu pikniku. Ielūgumus uz sālsmaizi var iemest katram individuāli pastkastītē vai izlīmēt kāpņu telpā visiem redzamā vietā plakātu.

TRYCK41.png

Kopīgi pasākumi

Kopīgas nodarbes ir jebkuru attiecību pamatā, un tas attiecas arī uz kaimiņiem. Lielisks veids, kā iepazīties un uzturēt draudzīgas attiecības, ir tieši jūsu kopīgajai mājvietai veltītas aktivitātes. Tās var būt, piemēram, sezonālas apkārtnes sakopšanas talkas un labiekārtošanas akcijas, kopīgi dārzkopības “seansi” un augu apmaiņas ballītes, kopīga sportošana un pat ikmēneša grāmatu klubiņš, kas katru reizi notiek viesos pie kāda cita.

Draudzīgas kaimiņu būšanas ieteikumi: 

  • Sveicināties liftā vai kāpņu telpā
  • Apmainīties ar telefona numuriem ārkārtas situāciju gadījumā
  • Piedāvāt palīdzību – uznest iepirkumus, aizvest ar savu auto u.c.
  • Sarīkot sālsmaizes ballīti
  • Ievērot pieklājību sadzīvē – savākt sava suņa izkārnījumus, pareizi novietot automašīnu utt.
  • Brīdināt par iespējamu troksni un burzmu, ja rīkosiet viesības
  • Socializēties bērnu laukumā vai pastaigājoties ar suni
  • Piedalīties mājas sapulcēs, ierosināt kopīgus izklaides pasākumus – pikniku, sportošanu, talku utt.