Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Kā radīt svētku noskaņu skandināvu stilā?

Ziemassvētku laiks šogad ir citāds nekā ierasts, un tieši tāpēc svētku sajūta mājās ir īpaši svarīga. Vieni Ziemassvētkus gaida kristīgās noskaņās, citi paliek uzticīgi senču tradīcijām, taču it visiem gada nogale ir laiks, kad piepildīt mājas ar brīnišķīgu svētku noskaņu. Iesakām tam izmantot skandināvu interjera tendences – radīt tīru, sniegbaltu, gaisīgu sajūtu ar dabīgu materiālu rotājumiem, kas precīzi atbilst skandināvu stila Ziemassvētku sajūtai.

Svētku sajūtai nevajag daudz

Pašos tumšākajos mēnešos māju logos spožāk nekā jebkad iemirdzas Ziemassvētku gaismiņas. Egļu zariņš pie durvīm, svecītes, zvaigznes formas laterna logā – tie ir it kā vienkārši atribūti, kas sevī slēpj brīnumainas spējas mājās radīt siltu, īpašu un patīkamu noskaņu, kas būs kā radīta gaismas gaidīšanas svētkiem.

Mājas tekstils – ar sajūtu kā sniega kupenā

Šim laikam piestāv balti tekstilizstrādājumi ar tautiskiem rakstiem – galdauti, auduma salvetes, spilvendrānas, pledi, kā arī gaismekļi, sveces un citi līdzīgi dekora elementi gaišos toņos. Lai radītu romantisku mājīguma sajūtu, var ņemt talkā kādu gaismu caurlaidīgu audumu, piemēram, linu un izmantot to kā lampas abažūru. Šādi lampas gaisma kļūs dūmakaina un pieklusināta, izplatot siltu, maigu gaismu, kas tik ļoti piestāv Ziemassvētkiem un tumšajam gadalaikam.

Atbalsot labdarības maratonu "Dod pieci!" esam sarūpējuši arī papildu atbalsta iespēju un vienlaikus vienojošu ģimenes aktivitāti kādam tumšam ziemas vakaram mājās. Saloki savu drošo Ziemassvētku māju šeit, publicē to sociālajos tīklos, savukārt mēs par katru publicēto darbu ziedosim papildus 5EUR. Tā būs gan skaista un personiska dekorācija svētkiem, gan paveikts labs darbs!

Dzimtas mantojums eglītes zaros

Eglīšu rotājumu klāsts veikalos mainās ik gadu atkarībā no modes tendencēm. Tikmēr skandināvi, īpaši zviedri, turas pie dzimtas tradīcijām un eglīti visbiežāk dekorē ar sarkaniem bumbuļiem, salmu figūriņām un mantiņām, kas nodotas mantojumā no paaudzes paaudzē. Pirms rotājumu iekāršanas eglē izrotājiet to ar gaismiņām, kas atspoguļosies stikla bumbiņās, radot vēl krāšņāku efektu.

Kad smarža kļūst redzama

Neatņemama svētku sastāvdaļa ir brīnišķīgie un tikai šim laikam raksturīgie aromāti – piparkūku, mandarīnu un krustnagliņu smarža. Cepot piparkūkas, sildot karstos dzērienus ar krustnagliņām un ēdot mandarīnus, mājoklis iegūs smaržu, bet dzīve – garšu, ko rada kopīga laika pavadīšana ar mīļajiem. Smaržīgas lietas noderēs arī svētku galda dekorēšanai – egļu zari, čiekuri un sausas apelsīnu vai mandarīnu mizas būs koši akcenti uz balti klāta galda, kas pārsteigs ar skaistumu vienkāršībā.

Tomēr pašas galvenās sajūtas ir tās, kas rodas un mājo sirdī, tādēļ aicinām arī šogad neaizmirst par kopābūšanu un ģimenes siltumu. Lai gan fiziska klātbūtne nav ieteicama, mūsdienās ir plašs tehnoloģisko iespēju klāsts, tādēļ tradicionālajām svētku vakariņām atmest ar roku nevajag - saposieties katrs savās mājās un tiecieties videozvanā. Neaizmirsti svētkiem gatavoties jau laikus - nosūti kartīti vai vēstuli vecmammai laukos, apvaicājies, kā iet sen nesatiktam draugam, vai piezvani māsīcai ārzemēs. Radi gaišo!