Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Spoguļi

Spoguļi jau kādu laiku vairs nav tikai elements vannasistabā vai priekšnamā, lai aplūkotu, kas šodien mugurā vai kā uzklāta kosmētika. Tie kļuvuši par interesantiem elementiem arī telpās, kur bez to tiešās funkcijas varētu iztikt – turklāt pat interjera dizaineri spoguļus sākuši uzskatīt par savu slepeno ieroci. Vizuāli paplašināta un gaišāka telpa ir zināmākais no spoguļu daudzveidīgajiem bonusiem, taču to patiesībā ir daudz vairāk – par pārējiem lasi mūsu sagatavotajā informācijā.

Padarīt telpu gaišāku

Spoguļi ir vērtīgs paņēmiens, kā padarīt telpu gaišāku, jo tiem piemīt spēja atstarojot dubultot uzņemto gaismu. Novieto spoguli pretī vai blakus lampai, logam vai kādam citam gaismas avotam, lai tā mestais atspīdums dotu papildus gaismu un sniegtu vieglāku kopējo noskaņu. Šāds pats triks darbojas arī, novietojot spoguli aiz gaismas avota, turklāt tādā gadījumā tiks radīts ne vien papildu gaišums, bet arī aizraujošas gaismu spēles jebkurā diennakts stundā.

Mirror_with_focus_on_lamp_and_diningroom.jpg

Novirzīt skatupunktu

Spoguļi kalpo arī ne vien kā lielisks dekors, bet tie ir izmantojami uzmanības novirzīšanai no vietām un lietām mājoklī, ko negribas ļaut pamanīt ciemiņiem. Kā piemērs šādai situācijai minami neveikla mājokļa iekārtojuma radīti nelieli defekti, piemēram, nelīdzeni sienas fragmenti vai nestandarta izmēra nišas, kurās to izmēra dēļ nav iespējams ievietot mēbeles vai kādus citus interjera priekšmetus. Turklāt tā ir arī lieliska iespēja arī pašam mainīt skatupunktu uz savu mājokli – piemēram, spogulis pie sienas viesistabā brīžos, kad viesojas ciemiņi, radīs iespaidu, ka cilvēku ir vairāk, telpa ir pilnāka un dzīvīgāka.

pexels-pixabay-373578.jpg

Noteikt dzīvokļa centru

Mājokļos, kur nav kāda telpu definējoša centrālā punkta, piemēram, kamīna vai televizora, talkā nāks spogulis. Novietojot lielu spoguli pie kādas brīvas sienas, centrālais fokuss liks tam automātiski, neapzināti pievērsties, tieši šo punktu uzsverot kā telpas galveno. Taču arī, ja šis centrālais objekts telpā jau ir, piemēram, kamīns, spoguļa novietošana virs tā par skādi nenāks – efekts vien pastiprināsies.

pexels-cottonbro-4503824.jpg

Gleznu vietā vai kā vienkārši burvīgs dekors

Ja gleznas, tavuprāt, ātri apniks, vai arī gluži vienkārši neesi mākslas darbu cienītājs, tomēr bez tiem sienas šķiet pārlieku tukšas un neizteiksmīgas, īstā atbilde būs spoguļi, precīzāk, to rāmji. Mūsdienās iespējas ir tik plašas, ka spoguļa formu, izmēru, novietojumu un rāmja īpašības iespējams piemērot ikvienam interjeram, vai tas būtu grezns un spožs, vai pavisam minimālistisks. Turklāt, ja arī pēc laika gribēsi mainīt interjera kopējo noskaņu vai apniks esošais rāmis, jaunu uzlikt ir pavisam vienkārši – toties rāmja saturs gan no modes neizies. Turklāt, spogulim ne vienmēr ir jābūt praktiskam. Kāda interesanta forma vai novietojums lieliski parādīs mājas iemītnieka radošo garu un izdomu.

Ne tikai iekštelpās

Šim punktam visticamāk būs nepieciešama interjera dizainera vai kāda cita speciālista iesaiste un palīdzība, tomēr noteikti iesakām atcerēties, ka spoguļi nav domāti vien iekštelpām. Drūmāks pagalms, ziemeļu puses terase vai šaura mājas priekštelpa? To visu iespējams atrisināt ar lielāku vai mazāku spoguļu palīdzību – ienest gaismu mājoklī, vizuāli to paplašināt vai pat iemiesot iekštelpu dizainu un noskaņu ārpus mājas sienām – tas viss ir iespējams, atrodot savu īsto spoguli. Vai vairākus.

pexels-nadine-wuchenauer-1528975.jpg