Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku
Plānošanā

Hartmaņa kvartāls

Jūsu jaunā mājvieta vēsturiskas apkaimes sirdī

Istabas:
2 - 4

Apraksts

Jūsu jaunā mājvieta vēsturiskas apkaimes sirdī

Torņakalns, agrāk saukts arī par Torensbergu, jau kopš 19. gadsimta bijis pazīstams ne tikai ar savām muižiņām, bet arī vairākām manufaktūrām un fabrikām. Uz apkaimes sirdī esošo Arkādijas parku pilsētnieki savulaik devušies, lai atpūstos un baudītu gleznaino ainavu. Arī mūsdienās apkārtne ar parku, Mārupīti, Māras dīķi un Torņakalna baznīcu ir iecienīta pastaigu un atpūtas vieta.

Apvienojot dabas skaistumu, vēsturisko mantojumu un mūsdienīgu pilsētvidi, Torņakalns uzrunā gan ģimenes ar bērniem, jo netālu atrodas skolas, bērnudārzi un medicīnas iestādes, gan arī ikvienu, kas novērtē iespēju būt netālu no pilsētas centra un baudīt attīstītu infrastruktūru, blakus esošos tirdzniecības centrus, sporta un atpūtas vietas.

Par mājvietu

Apkaimē, kurā senāk atradusies V. Hartmaņa “Rīgas Eļļas Spiestuve”, Vienības gatves un Jelgavas ielas ieskauts, taps mūsdienīgs un pievilcīgs jaunais projekts. Iedvesmojoties un godājot apkārtnes vēsturi, mājvieta nosaukta par “Hartmaņa kvartālu”.

Projektā ar deviņām ēkām kopumā būs vairāk nekā 400 mūsdienīgi un ērti 2 līdz 4 istabu dzīvokļi.

Atdzimstot senatnīgajai teritorijai, tajā padomāts par visu nepieciešamo patīkamai ikdienai – ikvienam dzīvoklim būs balkons vai personīgā zaļā zona (daļai pirmā stāva dzīvokļu), cenā iekļauta mantu noliktava, lifti nokļūšanai jebkurā stāvā, kā arī telpas bērnu ratiņiem. Savukārt no māju augšējiem stāviem iedzīvotāji varēs baudīt skaistu skatu uz Rīgas torņiem un tiltiem.

Pagalmos veidotais pievilcīgais un pārdomātais labiekārtojums ne tikai savienos kvartāla mājas ar atpūtas un sporta zonām un rotaļu laukumiem, bet arī nodrošinās patīkamu atmosfēru kopīgai laika pavadīšanai ar kaimiņiem.

Tiem, kam tuvs aktīvs dzīvesveids, noderēs velosipēdu novietnes, kā arī būs pieejamas elektroauto uzlādes vietas. Uz jumta ierīkotie saules paneļi samazinās iedzīvotāju elektrības rēķinus. Savukārt par svaigu gaisu parūpēsies katrā dzīvoklī esošā ventilācijas sistēma ar rekuperāciju.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka apskatāmajām vizualizācijām ir informatīvs raksturs, jo projekts vēl ir izstrādes stadijā.

Attēli

Par apkaimi

 • Kā nokļūt

  No pilsētas centra uz projektu Jelgavas ielā 55B varēs nokļūt ar vairākiem sabiedriskā transporta veidiem – netālu atrodas 10. tramvaja, 27. trolejbusa, 3., 23., 26. autobusa pieturas, kā arī vilcienu stacija “Torņakalns”. Brauciens ar auto līdz Brīvības piemineklim aizņems vidēji 10-20 minūtes, savukārt ar velosipēdu līdz centram varēs nokļūt mazāk nekā 20 minūtēs. Turklāt nupat ir izbūvēts un atklāts arī velosipēdistu un gājēju tilts pār Bieķēngrāvi, kas nodrošina tiešu nokļūšanu Mūkusalas kra

 • Kur paēst

  Tuvējā apkaimē savai gaumei atbilstošu vietu, kur ieturēt maltīti, atradīs ikviens. Dažādas ēdināšanas iestādes atrodas tirdzniecības centros “Rīga Plaza” un “Spice”. Netālu no topošā projekta varēsiet apmeklēt “Max Cekot Kitchen” restorānu, “Delicio” pusdienu restorānu, “Express Pizza” picēriju un citas ēstuves.

 • Atpūta un sports

  Torņakalnā netrūkst skaistu vietu pastaigām – vien 10 minūtēs varēsiet aiziet uz Arkādijas parku, 15 minūtēs sasniegsiet Uzvaras parku, bet, dodoties uz otru pusi, aptuveni pusstundā nokļūsiet mūsdienīgajā Lucavsalas atpūtas parkā. Sportisko aktivitāšu cienītāji varēs apmeklēt t/c “Riga Plaza” esošo sporta zāli “My Fitness” un sporta klubu “TM Gym” Mūkusalas Biznesa centrā, kā arī izmantot sportošanas iespējas vietējos parkos.

 • Skolas un bērnudārzi

  Tuvējā apkaimē pieejamas daudzveidīgas izglītības iestādes dažādiem vecumiem.  Projekta apkārtnē atrodas gan jaunais Latvijas Universitātes Akadēmiskais centrs (“Zinību Jūdze"), gan pirmsskolas izglītības iestāde “Ābecītis”, “Pērlīte” un “Saulīte”, kā arī Rīgas Katoļu ģimnāzija, Rīgas Angļu ģimnāzija un Torņakalna privātā vidusskola.

 • Iepirkšanās

  Gan ikdienas preču iegādi, gan lielākus pirkumus projekta iedzīvotājiem būs ērti veikt Pārdaugavā esošajos tirdzniecības centros “Rīga Plaza”, “Spice” un “Aleja”. Tāpat pāris minūšu gājienā atrodas arī pārtikas veikals. Savukārt tie, kas dod priekšroku tirgus apmeklējumam, dažu minūšu braucienā varēs nokļūt Āgenskalna tirgū.

Hartmaņa kvartāls