Ķengarags

Apraksts

Pilsētas elpa vēsturiskā daudzveidībā

Daugavas zaļais krasts ar skaisto promenādi, parki, veikali, sabiedriskie transporti, skolas, bērnudārzi un dažāda veida aktivitātes jebkurai gaumei – Ķengarags piedāvā lielu daudzveidību ikvienam tā iedzīvotājam. Šo apkaimi par savu mājvietu izvēlas tie, kam svarīga augsti attīstīta infrastruktūra un iespēja visu nepieciešamo atrast rokas stiepiena attālumā, vienlaikus mītot dabas tuvumā un spējot ātri, ērti un ar sev ērtāko transporta veidu nokļūt ārpus galvaspilsētas.

Kad, klimatam kļūstot siltākam, Baltijas ledus ezers atkāpās līdz tagadējā Rīgas jūras līča robežām, viena no pirmajām teritorijām, kas iznira no tā dzīlēm, bija tieši Ķengarags. Lielākā daļa apkaimes teritorijas tika pievienota Rīgai 1924. zemes reformas rezultātā, savukārt 1934. gadā Ķengarags kļuva par vienu no Rīgas pilsētas administratīvajiem rajoniem. Mūsdienās Ķengaraga platība ir 5190 km2 un to par savām mājām sauc teju 52 tūkstoši rīdzinieku, padarot apkaimi par ne vien vienu no lielākajām, bet arī visblīvāk apdzīvotajām Rīgā. Ērtās atrašanās vietas dēļ dzīvi Ķengaragā izvēlas gan Rīgas labajā krastā strādājošie, gan tie, kuru darba dienas paiet Salaspilī, Ikšķilē vai Ogrē.

Ķengarags atrodas Rīgas pilsētas dienvidaustrumu daļā starp Ogres virziena dzelzceļu un Daugavu un robežojas ar Maskavas forštates, Šķirotavas un Rumbulas apkaimēm, bet pa Dienvidu tiltu arī ar Katlakalnu. Ķengarags ir viena no teritoriāli lielākajām Rīgas apkaimēm, tādēļ tajā grūti identificēt vienu konkrētu vietējo centru. Tomēr lielākoties par Ķengaraga centru tiek uzskatīta teritorija ap Ķengaraga tirgu un tirdzniecības centru „Dole”. Atsevišķi mazāki vietējie centri iezīmējas ap Prūšu un Rušonu ielas, kā arī ap Prūšu un Ikšķiles ielas krustojumiem.

Ķengarags

Pārdošanā/Nodots ekspluatācijā
Plānošanā/Iepriekšpārdošana
Izpārdots
Attēli
Svarīgi zināt
 • Kā nokļūt

  Papildus populārajam 15. trolejbusa maršrutam un ērtajām 7. un 3. tramvaja līnijām, ātru nokļūšanu centrā nodrošina arī vairāki autobusu un vilciena maršruti (ar vilcienu ērti un ātri iespējams nokļūt arī ārpus Rīgas). Ar auto pilsētas centrs ir sasniedzams vien nieka 15 minūtēs. Ērtu nokļūšanu gan citos Daugavas labā krasta mikrorajonos, gan Pārdaugavā nodrošina Dienvidu tilts.

 • Atpūta un sports

  Nesteidzīgā solī 10 minūšu laikā iespējams nokļūt nesen izbūvētajā, labiekārtotajā Ķengaraga promenādē, kur sev saistošu nodarbi atradīs kā bērni, tā vecāki. Atklājiet sev jaunas aizraušanās – putnu vērošanu no skatu torņa Daugavas krastā, riteņbraukšanu vai skrituļslidošanu pa labiekārtoto promenādi. Tāpat tuvumā atrodas vairāki sporta klubi un boulinga halle.

 • Skolas un bērnudārzi

  Ģimenes ar bērniem var būt drošas - jaunās mājvietas tuvumā atradīsies izglītības iestāde jebkuram vecumam. Ķengarags piedāvā iespēju izvēlēties no teju 20 gan latviešu, gan mazākumtautību bērnudārziem un skolām Prūšu ielas tuvākajā apkaimē.

 • Iepirkšanās

  Desmit minūšu gājiena attālumā visu ikdienai nepieciešamo piedāvā veikali "Rimi", "Maxima" un "Beta", savukārt mazāk nekā divdesmit minūtēs būs iespēja nokļūt tirdzniecības centros "Dole" vai "Akropole", ja rodas vajadzība pēc kāda lielāka pirkuma. Prūšu ielas tuvumā pieejams plašs tirdzniecības vietu klāsts - turpat netālu atradīsiet gan ziedu, gan elektronikas, gan bērnu preču veikalus, kā arī vairākas aptiekas.