Blūmendāles mājas

Apraksts

Pilsētas elpa vēsturiskā daudzveidībā

Daugavas zaļais krasts ar skaisto promenādi, parki, veikali, sabiedriskie transporti, bērnudārzi, skolas un dažāda veida aktivitātes jebkurai gaumei – Ķengarags piedāvā lielu daudzveidību ikvienam tā iedzīvotājam. Šo apkaimi par savu mājvietu izvēlas tie, kam svarīga augsti attīstīta infrastruktūra un iespēja visu nepieciešamo atrast rokas stiepiena attālumā, vienlaikus mītot dabas tuvumā un spējot ātri, ērti un ar sev ērtāko transporta veidu nokļūt ārpus galvaspilsētas vai tās centrā.

Par mājvietu

Bonava topošajā projektā Prūšu ielā 1E, pašā Ķengaraga sirdī, paredzētas četras piecstāvu ēkas ar 58 dzīvokļiem katrā – kopumā pēc projekta pabeigšanas tajā jaunas mājas varēs rast 232 iedzīvotāji, sākot dzīves jauno nodaļu modernā un ilgtspējīgā divu līdz četru istabu dzīvoklī. Pirmās mājas būvniecību plānots uzsākt 2022. gada pavasarī, savukārt visas četras ēkas pabeigt līdz 2026. gadam.

Dzīvokļu īpašnieki varēs novērtēt slēdzamas personīgās noliktavas priekšrocības, kā arī baudīt skaistus mirkļus uz personīgā balkona. Savukārt labiekārtotajā, slēgtajā teritorijā atradīsies ne vien patīkami plašas zaļās zonas, bet arī rotaļlaukumi mazākajiem māju iemītniekiem un vingrošanas stacijas aktīvai atpūtai pieaugušajiem. Projektā paredzētas arī slēgtas velonovietnes un īpaši aprīkota koplietošanas telpa tiem, kam tuva divriteņu kultūra.

Projektā būs īpaši padomāts par ilgtspēju un vides aizsardzību – katram dzīvoklim būs individuāla ventilācijas sistēma ar rekuperāciju, uz māju jumtiem tiks uzstādīti saules bateriju paneļi, kas daļēji nodrošinās ēku energopatēriņu, ražojot zaļo enerģiju, savukārt daļa no autostāvvietām tiks aprīkotas ar elektroauto uzlādes stacijai nepieciešamo infrastruktūru.

Attēli
Svarīgi zināt
 • Kā nokļūt

  Papildus populārajam 15. trolejbusa maršrutam un ērtajām 7. un 3. tramvaja līnijām, ātru nokļūšanu centrā nodrošina arī vairāki autobusu un vilciena maršruti (ar vilcienu ērti un ātri iespējams nokļūt arī ārpus Rīgas). Ar auto pilsētas centrs ir sasniedzams vien nieka 15 minūtēs. Ērtu nokļūšanu gan citos Daugavas labā krasta mikrorajonos, gan Pārdaugavā nodrošina Dienvidu tilts.

 • Skolas un bērnudārzi

  Ģimenes ar bērniem var būt drošas - jaunās mājvietas tuvumā atradīsies izglītības iestāde jebkuram vecumam. Ķengarags piedāvā iespēju izvēlēties no teju 20 gan latviešu, gan mazākumtautību bērnudārziem un skolām Prūšu ielas tuvākajā apkaimē.

 • Iepirkšanās

  Desmit minūšu gājiena attālumā visu ikdienai nepieciešamo piedāvā veikali "Rimi", "Maxima" un "Beta", savukārt mazāk nekā divdesmit minūtēs būs iespēja nokļūt tirdzniecības centros "Dole" vai "Akropole", ja rodas vajadzība pēc kāda lielāka pirkuma. Prūšu ielas tuvumā pieejams plašs tirdzniecības vietu klāsts - turpat netālu atradīsiet gan ziedu, gan elektronikas, gan bērnu preču veikalus, kā arī vairākas aptiekas.

 • Atpūta un sports

  Nesteidzīgā solī 10 minūšu laikā iespējams nokļūt nesen izbūvētajā, labiekārtotajā Ķengaraga promenādē, kur sev saistošu nodarbi atradīs kā bērni, tā vecāki. Atklājiet sev jaunas aizraušanās – putnu vērošanu no skatu torņa Daugavas krastā, riteņbraukšanu vai skrituļslidošanu pa labiekārtoto promenādi. Tāpat tuvumā atrodas vairāki sporta klubi un boulinga halle.