Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

URBĀNĀ GALERIJA

23.08.2021, 16:36

Sadarbībā ar mākslas centru Totaldobže un konkursā atlasītiem 16 māksliniekiem 26. augustā Rīgā notiks jau trešās pilsētvides ielu mākslas sacensības Street Art Slam, kuru ietvaros 8 stundu laikā taps urbānā galerija, māksliniekiem vienlaikus radot mākslas darbus uz 70 metrus garas mūra sētas, kas izvietota gar bijušās Vidzemes maiznīcas teritoriju Ropažu ielā 16. Nekustamo īpašumu attīstītājs Bonava Latvija ar šāda pilsētvides objekta izveidi pakāpeniski uzsāks visas līdz šim degradētās teritorijas sakārtošanu.

Pilsētvides mākslas objekta izveide norisināsies sacensību formāta veidā, kur izvēlētie mākslinieki katrs sev atvēlētā sētas fragmentā centīsies radīt neatkārtojamu ielu mākslas gleznojumu, ievērojot sacensību vadmotīvu – “Māju sajūta”. Pēc gleznojumu pabeigšanas visus darbus izvērtēs īpaši izveidota žūrija, nosakot Street Art Slam uzvarētāju, kuram tiks piešķirta naudas balva 1000 eiro apmērā. Pie atsevišķām naudas balvām tiks arī otrās un trešās vietas ieguvēji, kā arī viens no māksliniekiem, kura darbs būs ieguvis augstāko novērtējumu sociālās platformas Facebook (Facebook.com/Totaldobze) balsojumā nedēļas laikā pēc Street Art Slam noslēguma.

Iepriekšējie mākslas centra Totaldobže rīkotie Street Art Slam konkursi notika Tallinas ielas kvartālā mūsdienu foruma “Baltā nakts” ietvaros. Ar šī gada Street Art Slam sacensībām sāksies arī trīs dienu ilgs Viskaļu laikmetīgās mākslas festivāls, tādēļ konkursa dalībnieki un vērotāji tiks aicināti doties tālāk uz Viskaļu ielu 36, kur tiks atklātas vairākas laikmetīgās mākslas izstādes, notiks dejas mūzikls un laikmetīgās mūzikas koncerti.

„Lai arī mēs visi zinām, kas ir mājas, māju sajūta ikvienam no mums var nozīmēt ko citu. Tieši tāpēc tik individuāli, dažādi un aizraujoši būs arī tapušie darbi, kas savīsies vienotā ansamblī, radot Rīgas un, iespējams, pat visas valsts mērogā unikālu pilsētvides objektu – urbānās mākslas galeriju 70 metru garumā. Ar šādas iniciatīvas īstenošanu pamazām uzsāksim visas līdz šim degradētās teritorijas Ropažu ielā 16 sakārtošanu un attīstību,” norāda mājokļu attīstītāja Bonava Latvija pārdošanas un mārketinga vadītājs Kaspars Ekša.

Lai mūra sēta iegūtu neatkārtojama mākslas objekta vaibstus, gleznojumu vērtēšanu veiks kompetenta žūrija – māksliniece Maija Kurševa, komiksu žurnāla KUŠ galvenais redaktors Dāvids Šilters, pirmā Street Art Slam uzvarētājs Uģis Albiņš, Street Art Slam vadītājs Kaspars Lielgalvis un Bonava Latvija pārdošanas un mārketinga vadītājs Kaspars Ekša. Mākslas objekta tapšanā piedalīsies mākslinieki Neo Creativity, Gvido Vizulis, Mārtiņš Zutis, Zahars Ze, Rebeka Lukošus, Undīne Ābiķe, Jurijs Tatarkins, Līva Āboltiņa, Jana Ribkina, Dāvis Lapa, Ella Mežule, Tatjana Nežberte, Ingrīda Rutka un studija Monotons. Objekta apgleznošana norisināsies 26. augustā no plkst. 12.00 līdz 20.00, savukārt labāko darbu autorus žūrija paziņos plkst. 20.30.

Lai plānoto notikumu pārvērstu nelielos visas apkaimes svētkos, mākslas objekta tapšanu no malas varēs vērot ikviens pilsētas iedzīvotājs un viesis. Krāsas unikālā pilsētvides mākslas objekta tapšanai nodrošinās uzņēmums Vivacolor. Pasākuma norises vietā būs pieejami arī street food ēdināšanas pakalpojumi un skanēs mūzika no Latvijā dzīvojošā dīdžeja Maikla Holanda (Michael Holland) no Mančestras un viņa Londonas kolēģes Anastasijas Vtorovas (Anastasia Vtorova) plašu kolekcijām.

Lai pasākuma baudīšana būtu droša, ievērojot valstī noteiktos Covid-19 ierobežojumus, apmeklētājiem no 12 gadu vecuma iekļūšana Street Art Slam norises zonā būs iespējama, uzrādot atbilstošu digitālo sertifikātu, kas apliecina Covid-19 pārslimošanu vai vakcīnas saņemšanu. Ieeja pasākumā bez maksas.