Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Ķengaragā taps jauns dzīvojamo māju projekts “Blūmendāles mājas”

21.03.2022, 15:20

Vadošais mājokļu attīstītājs “Bonava Latvija” Ķengaragā, Prūšu ielā 1E, attīstīs jaunu dzīvojamo māju projektu “Blūmendāles mājas”, kas sastāvēs no četrām piecu stāvu dzīvojamām ēkām ar 232 komfortabliem un ilgtspējīgiem divu līdz četru istabu dzīvokļiem platībā no 42,7 līdz 73,9 kvadrātmetriem. Ēku būvniecību paredzēts uzsākt 2022. gada pavasarī, savukārt visas četras ēkas pabeigt līdz 2026. gadam, nodrošinot mūsdienu prasībām atbilstošu dzīvesvietu vairāk nekā 500 iedzīvotājiem.

“Ķengaragu šobrīd var uzskatīt par vienu no dzīvošanai vispieprasītākajām Rīgas apkaimēm. Daugavas krasts ar atjaunoto promenādi, ainaviski parki un pastaigu laukumi, tirdzniecības centri, skolas un bērnudārzi, attīstīta sabiedriskā transporta infrastruktūra – Ķengarags piedāvā daudzveidību un plašas iespējas ikvienam šīs apkaimes iedzīvotājam. Ja svarīgs dabas tuvums un vienlaikus ērta un ātra pilsētas centra pieejamība, projekts “Blūmendāles mājas” būs ideāls risinājums tiem, kuri vēlas dzīvot mierpilnā un nesteidzīgā vidē ar visu nepieciešamo rokas stiepiena attālumā”, norāda “Bonava Latvija” pārdošanas un mārketinga vadītājs Kaspars Ekša.

Jaunais projekts sastāvēs no četrām piecu stāvu dzīvojamām ēkām ar 58 dzīvokļiem katrā. Pirmās ēkas būvniecību plānots uzsākt šī gada maijā, bet pabeigt nākamā gada oktobrī, savukārt visa projekta būvniecību paredzēts realizēt līdz 2026. gadam. Turpinot attīstību, pašlaik uzsākta dzīvokļu pārdošana projekta pirmajā ēkā.

Novērtējot mūsdienīgas un funkcionālas vides priekšrocības, katra dzīvokļa īpašniekam būs pieejama slēdzama personīgā noliktavas telpa, kā arī iespēja baudīt neaizmirstamus brīžus uz personīgā balkona, savukārt patīkamai brīvā laika pavadīšanai un atpūtai projekta labiekārtotajā un slēgtajā teritorijā tiks iekārtotas plašas zaļās zonas, bērnu rotaļu laukumi māju jaunākajiem iemītniekiem un vingrošanas stacijas pieaugušajiem. Projektā paredzētas arī slēgtas velonovietnes un īpaši aprīkota koplietošanas telpa tiem, kam tuva divriteņu kultūra.

Tāpat projektā būs īpaši padomāts par ilgtspēju un vides aizsardzību – katram dzīvoklim paredzēta individuāla ventilācijas sistēma ar rekuperāciju, uz māju jumtiem tiks uzstādīti saules bateriju paneļi, kas daļēji nodrošinās ēku energopatēriņu, ražojot zaļo enerģiju, savukārt daļa autostāvvietu tiks aprīkotas ar elektroauto uzlādei nepieciešamo infrastruktūru.